Top hledané
Výsledky (0)
Ve druhém kole voleb by Petr Pavel hodil hlas bývalé rektorce Mendelovy univerzity

Ranní ptáče: Kandidát na prezidenta Petr Pavel považuje Babiše za hrozbu. Trumpovi hrozí stíhání

Radek Polák
20. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Petr Pavel dal veřejnosti najevo, koho preferuje, pokud by se nedostal do druhého kola voleb

Pokud by generál Petr Pavel nepostoupil do druhého kola prezidentských voleb, neměl by u něj bývalý premiér Andrej Babiš šanci. Svůj hlas by totiž raději hodil Danuši Nerudové. Za čtyři zločiny podle zvláštního výboru amerického Kongresu nese odpovědnost bývalý prezident Donald Trump v souvislosti s nepokoji, které se odehrály loni v budově Kapitolu.

Petr Pavel by raději upřednostnil Danuši Nerudovou

V případě, že by kandidát na prezidenta Petr Pavel nepostoupil do druhého kola voleb, nepodpořil by především Andreje Babiše. Podle něho je pro českou společnost větší hrozbou než Danuše Nerudová.

S tím, co vím dnes, tak bych ji určitě podpořil, ale jsme od voleb daleko na to, abych dnes mohl dát bianko šek, protože nevím, co se ještě objeví. Kdyby ta situace nastala, že bude ve druhém s Andrejem Babišem, tak on je pro mě jednoznačně větší riziko a nebezpečí,“

reagoval Pavel na přímý dotaz novinářů, jak napsaly Novinky.cz.

Prodej bytu, 3+kk, 288 m², Praha 5, Smíchov
Prodej bytu, 3+kk, 288 m², Praha 5, Smíchov, Praha 5

Trump je podle výboru Kongresu odpovědný hned za čtyři zločiny

Zvláštní výbor amerického Kongresu vyšetřující nepokoje v budově Kapitolu z 6. ledna 2021 jednomyslně doporučil tamnímu ministerstvu spravedlnosti obžalovat bývalého prezidenta Donalda Trumpa ze čtyř zločinů: napomáhání vzpouře, maření úředního řízení, spiknutí proti vládě Spojených států a spiknutí s cílem učinit nepravdivé prohlášení.

Čeho jsme byli svědky 6. ledna, byl největší útok na naši demokracii od občanské války. Kongresový výbor dělal důležitou nadstranickou práci při hledání pravdy o tom, co se ten den stalo, abychom mohli zajistit, že se to už nebude opakovat,"

řekla v reakci na doporučení mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierrová, uvedl server České tiskové kanceláře Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (4)
Trump je terčem kritiky za své chování
Trump je terčem kritiky za své chováníZdroj: Pixabay

Češi letos na dovolenou létali nejčastěji do Itálie

Nejoblíbenější zemí pro letecké zájezdy Čechů byla letos Itálie, která zaznamenala v porovnání s rokem 2019 více než 40procentní nárůst prodeje. Druhou se pak stalo Španělsko. Na třetím místě skončily Spojené státy, napsal portál iDnes na základě dat cestovní kanceláře Pelikán. K dalším žádaným lokalitám patří Velká Británie, Řecko, Francie, Portugalsko, Thajsko, Chorvatsko a Malta. Z jednotlivých měst to pak byla zejména Barcelona následovaná Římem a Londýnem. Nejvíce populární exotickou destinací byl Bangkok.

Otevřít v galerii (4)
U Čechů vede Itálie
U Čechů vede ItálieZdroj: Pixabay

Depp a Heardová se už nebudou soudit

Herečka Amber Heardová uzavřela dohodu o ukončení odvolacího řízení v právním sporu se svým bývalým manželem, americkým hercem, Johnnym Deppem. V roce 2018 se totiž herečka označila za „veřejně známou tvář domácího násilí", napsal portál Ceskenoviny.cz

Je důležité říct, že jsem tohle nikdy nechtěla. Můj život byl ničen během toho, co jsem bránila svoji pravdu. Očerňování, kterému jsem čelila na sociálních sítích, je symptomem toho, jak se ženy znovu stávají oběťmi, když vystoupí,"

napsala včera Heardová na svém Instagramu.

Otevřít v galerii (4)
Známá filmová hvězda má o starost méně
Známá filmová hvězda má o starost méněZdroj: Pixabay

Herec De Niro přistihl v bytě zlodějku

Žena, která kradla herci Robertu de Nirovi dárky zpod vánočního stromku, je ve vazbě. Známý herec ji přistihl v momentu, když scházel po schodech v županu do obývacího pokoje a předtím zaslechl hluk, informoval server Aktualne.cz.

De Niro je jedním z nejznámějších amerických herců. Hrál mimo jiné ve filmech Casino, Taxikář nebo Irčan. Získal dva Oscary, dva Zlaté glóby a desítky dalších nominací.

Otevřít v galerii (4)
V New Yorku se pokusili vykrást herce Roberta de Nira
V New Yorku se pokusili vykrást herce Roberta de NiraZdroj: Pixabay

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Novinky.cz, Aktualne.cz, iDnes.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze