Top hledané
Výsledky (0)
Při výbuchu byli v noci zraněni čtyři lidé.

Ranní ptáče: Katastrofa v litvínovské chemičce. Češi začali šetřit v restauracích.

Radek Polák
21. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Postupně se odstraňují následky nočního výbuchu v chemičce

Technická závada způsobila výbuch v litvínovské chemičce. Na místo vyjelo devět hasičských jednotek. Lidé si nosí stále častěji do práce oběd v krabičkách a omezují návštěvy restaurací, tvrdí společnost Edenred.

Výbuch v litvínovské chemičce začal před půlnocí

V chemickém závodě v Litvínově byli při výbuchu ve středu krátce před půlnocí zraněni čtyři lidé, všichni jsou mimo ohrožení života. Po explozi vypukl požár, který se hasičům podařilo zastavit, oznámila společnost Orlen Unipetrol na Twitteru. Příčinou výbuchu byla „technická závady na hydrokrakovací jednotce“.

Požár likvidovalo devět hasičských jednotek. V Mostě a okolí hasiči měřili ovzduší kvůli úniku škodlivých látek. Orlen Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Do skupiny patří závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně.

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Lidé omezují obědy v restauracích

Češi začali šetřit v restauracích, zjistila společnost Edenred. Firma tvrdí, že rozdíl mezi výší útrat a tím, kolik jídlo stojí, se v posledních týdnech zvyšuje, což dokazuje, jak lidé brzdí v utrácení. V květnu ceny rostly v restauracích o 11,6 procenta rychleji než útraty, v červnu byl již rozdíl 13,4 procenta.

Namísto chození do restaurací si nyní mnoho lidí připravuje jídlo doma a nosí si jej v krabičkách do práce. Za to, co neutratí v restauracích, pak nakupují jídlo v obchodech

„Ceny v restauracích rostou, na obědy nechodíme tak často a také si pečlivě vybíráme z jídelního lístku a řídíme se mnohem více podle toho, co je levné, než jak jsme byli zvyklí,“ 

říká členka vedení společnosti Edenred zodpovědná za firemní vztahy Aneta Martišková.

Otevřít v galerii (4)
V restauracích se lidé začínají uskromňovat
V restauracích se lidé začínají uskromňovat Zdroj: Pixabay

Na pohřbu Ivany Trumpové byl i bývalý americký prezident

V New Yorku se včera konal v katolickém kostele sv. Vincenta Ferrera na newyorském Manhattanu pohřeb Ivany Trumpové, československé rodačky a první manželky bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Bývalý americký prezident přišel uctít památku i se svou nynější chotí Melanií. Trump se připojil ke třem dětem, které s Ivanou má - Donaldu juniorovi, Erikovi a dceři Ivance s manželem.

„Je to velmi smutný den, ale zároveň také oslava úžasného a krásného života,"

napsal Trump před obřadem na sociální sítě. 

Otevřít v galerii (4)
Na pohřbu Ivany Trumpové nechyběl ani bývalý americký prezident
Na pohřbu Ivany Trumpové nechyběl ani bývalý americký prezidentZdroj: Pixabay

Globální oteplování potvrzuje aktuální mapa NASA

Teploty z letošního června a začátku července, které zpracovala do globální mapy NASA, potvrzuje, že se většina zemí pohybuje přitom v tmavě oranžových, rudých a částečně téměř černých barvách, což znamená, že zachycuje převažující teploty od 30 do až 45 °C.

„Přestože vidíme jasný vzorec atmosférické vlny se střídajícími se teplými a studenými hodnotami na různých místech, rozsáhlá oblast extrémních veder je dalším jasným ukazatelem, že emise skleníkových plynů způsobené lidskou činností mají za následek extrémní počasí, které ovlivňuje naše životní podmínky,“ 

uvedl v té souvislosti Steven Pawson, šéf Global Modeling and Assimilation Office v Goddardově kosmickém středisku NASA.

Otevřít v galerii (4)
Oteplování planety provází rostoucí nedostatek vody
Oteplování planety provází rostoucí nedostatek vodyZdroj: Pixabay

Maskot MS v atletice přišel o hlavu

Maskotovi atletického mistrovství světa v Oregonu, který má podobu mytického bigfoota, tedy amerického příbuzného yettiho, někdo ukradl hlavu. Použita proto musela být hlava náhradní. Na stadion Hayward Field byla kvůli tomu povolána policie.

Pachatele zřejmě odhalily kamery a organizační výbor prostřednictvím svého tiskového oddělení sdělil, že v souvislosti s vyšetřování musel stadion opustit jeden z akreditovaných fotografů.

"Nyní je to záležitost policie, takže to v této chvíli nebudeme dále komentovat,"

doplnili pořadatelé.

Otevřít v galerii (4)
Maskot MS v atletice musel dostat náhradní hlavu
Maskot MS v atletice musel dostat náhradní hlavuZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, AP, Reuters, Novinky.cz, Edenred

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze