Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Kate Hudson hledá sourozence. Lyžaři v centru Madridu. Vakcína pro papeže i celý Vatikán

Kateřina Ostrejšová
10. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Kate Hudson

Papež František bude během příštího týdne očkovaný na koronavirus, vakcíny by měly vystačit pro celý Vatikán. Herečka Kate Hudson přiznala, že má další čtyři nevlastní sourozence, se kterými se nikdy neviděla. Letos to plánuje napravit. Sněhová bouře zasypala Madrid, lidé vytáhli v centru lyže i snowboardy.  

Inaugurace Bidena už za deset dní  

Otevřít v galerii (5)
Joe Biden při jednom ze svých projevů.
Joe Biden při jednom ze svých projevů. Zdroj: Profimedia.cz

Americký viceprezident Mike Pence se zúčastní inaugurace zvoleného prezidenta Joe Bidena 20. ledna. Rozhodnutí přišlo pouze jeden den poté, co prezident Donald Trump oznámil, že se inaugurace nezúčastní, a tři dny poté, co smrtící a násilné obléhání amerického Kapitolu přerušilo Pence, když předsedal Kongresu při potvrzování Bidenova vítězství. 

Řada těch, kteří se účastnili nepokojů, přímo vyhrožovali samotnému viceprezidentovi, když zaútočili na budovu. Pence čelil obrovskému tlaku Trumpa, aby odmítl Bidenovo vítězství ve volbách a místo toho vyhlásil Trumpa za vítěze. Pence to odmítl s vysvětlením, že věří, že by bylo neústavní, kdyby viceprezident jednostranně rozhodoval o výsledcích voleb v roce 2020. 

Biden v pátek označil Trumpovo rozhodnutí nezúčastnit se jeho inaugurace za „jednu z mála věcí, na které se spolu kdy shodli“. 

Papež František očkován na covid-19 

Otevřít v galerii (5)
Papež František
Papež FrantišekZdroj: Profimedia.cz

Papež František včera uvedl, že plánuje být očkován proti koronaviru již příští týden. Zároveň vyzval všechny, aby se nechali očkovat také a chránili tím nejen své životy, ale i životy ostatních. 

"Je to etická volba, protože hazardujete se svým zdravím, se svým životem, ale také hazardujete se životy ostatních," 

uvedl Papež František, který je na očkování rezervovaný příští týden. Vatikán, nejmenší stát na světě, který je domovem asi 450 lidí očekává, že v následujících dnech dostane dostatek vakcín k naočkování všech jeho obyvatel, kteří žijí za jeho zdmi v Římě.

Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1

Vysvědčení přes obrazovku počítače 

Otevřít v galerii (5)
Děti sedí u počítače.
Děti sedí u počítače.Zdroj: Freepik.com

Ministerstvo školství doporučilo učitelům, aby na vysvědčení žáky hodnotili kvůli absencím ve škole slovně. Ti i přes jejich doporučení povětšinou zůstanou u známek. Na takovou klasifikaci jsou školy zvyklé, slovně tak budou především výchovy, například tělocvik.  

Ještě minulý rok děti dostávaly vysvědčení ve třídách, letos se slavnostní ceremoniál uskuteční u obrazovek počítače. Všichni žáci s výjimkou 1. a 2. tříd se nyní učí distančně a zatím to ani na jejich blízký návrat do lavic nevypadá. V tomto případě budou muset učitelé dle pokynů ministerstva školství sdělit žákům výsledky na dálku a předat jim ho dodatečně, až budou školy opět otevřené.  

"Vzhledem k rozdílným podmínkám jednotlivých rodin, náročnosti distanční výuky a všeobecně těžké situaci v tomto pololetí si myslím, že využití slovního hodnocení je v tuto chvíli určitě lepší varianta,"  

říká ministr školství Robert Plaga. Žáci teď podle něj potřebují víc než kdy jindy kvalitní zpětnou vazbu. Také dodává, že pokud mají školy dostatek podkladů pro hodnocení známkou, nechtějí je ke slovnímu hodnocení nutit.  

Kate Hudson hledá své sourozence 

Otevřít v galerii (5)
Kate Hudson
Kate HudsonZdroj: Profimedia.cz

Herečka Kate Hudson se chce letos znovu spojit se svojí rodinou. Když mluvila se svým bratrem Oliverem Hudsonem v poslední epizodě jejich podcastu Sibling Revelry, sdělila, že zatímco si nedává žádné novoroční předsevzetí, nedávno myslela na své další sourozence a odcizeného otce Billa Hudsona. 

"Víš, na co jsem v poslední době myslela? Přemýšlel jsem o našich sestrách, se kterými netrávíme čas, a na našeho bratra - bratry. Máme čtyři sourozence, se kterými netrávíme čas,“ 

prozradila Kate Hudson v podcastu. Jejich matka, Goldie Hawn, se provdala za Billa v letech 1976 až 1982. Po rozvodu měl herec dvě děti - dceru Emily a syna Zacharyho. V roce 2006 Bill také přivítal dceru Lalanii. Kate Hudson už se v minulosti vztahem se svým biologickým otcem zabývala a řekla, že mu odpustila, že ji jako dítě opustil. 

"Opravdu si uvědomuji, jaké jsou tyto problémy, je to jen něco, s čím musí žít, a to pro něj musí být bolestivé. Takže mu odpouštím,“ 

řekla herečka během rozhovoru Howarda Sterna. 

Lyžaři uprostřed Madridu 

Otevřít v galerii (5)
Přátelé se koulují.
Přátelé se koulují.Zdroj: Freepik.com

Bouře ve Španělsku zabila čtyři lidi, ochromila cestování a v sobotu zasypala hlavní město Madrid tolika sněhem, že lyžaři vyrazili na hlavní třídu Gran Via. Meteorologové varovali před větším zmatkem poté, co bouře Filomena přinesla v centru Španělsku nejsilnější sněhovou vánici za poslední desetiletí. V ulicích Madridu bylo kolem 1 500 lidí uvězněných kvůli sněhu v automobilech, zatímco na obvykle ucpané ulici Gran Via obyvatelé jezdili na snowboardech, lyžích a navzájem si házeli sněhovými koulemi. 

Julian Morcillo ze Státní meteorologické agentury (Aemet) uvedl, že teploty se příští týden vyšplhají až na mínus 10 stupňů Celsia a přinesou nebezpečný led. Dodal, že v Madridu napadlo mezi 20-30 cm sněhu, což je nejvíc od roku 1971.  

Mějte krásnou zimní neděli. Co vás dnes čeká? Vyrazíte na lyže nebo si ji užijete raději v pohodlí domova? Je to jenom na vás, protože jak řekl William Shakespeare: 

„Náš osud není ve hvězdách, ale je v nás.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze