Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Kdo bude novým ministrem školství? Vznikla česká aplikace pro souhlas se sexem.

Barbora Večeřová
28. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Vladimír Balaš.

Česko bude mít nového ministra školství. Po Petru Gazdíkovi končícímu kvůli kauze Dozimetr, která v posledních dnech otřásla českou politickou scénou i veřejností, jeho funkci převezme Vladimír Balaš. Kdo to je a kdy bude jmenován? 

Nový ministr školství bude jmenován ve středu 

Premiér Petr Fiala se sešel s Milošem Zemanem, aby jednal o novém ministru školství. Místo ministra bude volné na konci června, kdy z něj odstoupí Petr Gazdík. Důvodem jsou kontakty s podnikatelem, který figuruje v nejnovější kauze české politiky Dozimetr. Hnutí STAN do této pozice navrhlo Vladimíra Balaše, který je ústavním právníkem. Fiala se Zemanem probral jeho předpoklady pro post, Zeman by ho měl jmenovat nejpozději ve středu. Nový ministr školství by měl pokračovat v reformách školství, které započal Robert Plaga

 

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

V texaském kamionu nalezeno nejméně 46 mrtvol 

Na kraji texaského města bylo v kamionu nalezeno minimálně 46 mrtvých migrantů. Podle dostupných informací za jejich smrtí stojí vysoké teploty. Všechny oběti měly překročit hranice do Spojených států nelegálně, jejich totožnost ani původ tak nejsou známé. Řidič kamion opustil, pátrá se po něm. Jde o nejhorší incident podobného druhu v historii města, které momentálně čelí vlně velkých veder. Teploty se blíží ke 40 stupňům. 

 

Putin se na podzim zúčastní summitu G20

Podle Putinova poradce Jurije Ušakova by se měl ruský prezident na podzim zúčastnit summitu G20, který bude hostit Indonésie. Jde o setkání 20 největších ekonomik, zatím není známé, pokud půjde o osobní účast nebo videohovor. Západní země v čele se Spojenými státy ale usilují o to, aby Rusko bylo z této skupiny vyloučeno kvůli invazi na Ukrajině. Pokud se ale ruský prezident přece jen zúčastní, státy prý akci bojkotovat nebudou. 

"Myslím, že bude lepší, když mu do očí řekneme, co si myslíme, pokud přijde," 

vyjádřila se na adresu účasti Vladimira Putina předsedkyně Evropské komise.

 

Nově vzniklá aplikace pro souhlas se sexem se nelíbí odborníkům

Proti nové aplikaci pro souhlas k sexu se staví odborníci i organizace, které se problematikou souhlasu zabývají. Aplikace vznikla nedávno a její uživatelé si v ní mohou navolit, s jakými sexuálními praktikami souhlasí a s jakými naopak ne. Před stykem pak jeden z uživatelů vytvoří souhlas, kde se domluví na tom, co preferují a jak dlouho souhlas se stykem bude trvat. Druhý z uživatelů pak musí naskenovat QR kód a oba musí k souhlasu zadat pin. Odborníci z řad sexuologů a sociologů ale říkají, že aplikace má různé nedostatky. Nejde v ní například zrušit souhlas v průběhu styku. Proti aplikaci se staví i organizace Konsent, která se dlouhodobě věnuje problematice sexuálního násilí, podle organizace je aplikace „úplná blbost“ a její autoři se na problematice snaží akorát vydělat. 

Otevřít v galerii (2)
Podle odborníků není třeba aplikace, stačí poslouchat toho druhého.
Podle odborníků není třeba aplikace, stačí poslouchat toho druhého. Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Tenisovým světem otřásl skandál  

Ženská tenisová organizace má po začátku slavného Wimbledonu co dělat, aby očistila svou pověst. Krátce před jeho začátkem totiž promluvila bývalá finalistka tohoto grandslamu, tenistka Andrea Jaegerová. Ta byla nucena ukončit svou kariéru velmi brzy, často byla dávána jako příklad tenisového vyhoření. Po 40 letech nyní přiznala, že za dob své hráčské kariéry ve velmi mladém věku čelila minimálně 30 pokusům o sexuální kontakt od zaměstnankyně WTA. 

Otevřít v galerii (2)
Andrea Jaegeroová s Martinou Navrátilovou.
Andrea Jaegeroová s Martinou Navrátilovou. Zdroj: Profimedia

Zdroje: independent.co.uk, sport.cz, sociální sítě, novinky.cz, ČTK 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze