Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Kdo byl původním cílem střelce z Bratislavy? Jízdenky na vlak zdraží minimálně o 15 procent

Barbora Večeřová
19. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Eduard Heger byl původním cílem střelce

Středeční Ranní ptáče je tu a s ním i dávka nejnovějších informací, které hýbou světem. V minulém týdnu otřásl celým Slovenskem vražda v gaybaru. Nyní se ukázalo, že hlavním cílem střelce byl někdo úplně jiný. Více zjistíte v článku. 

Původním cílem střelce z Bratislavy byl premiér 

Střelec, který v minulém týdnu u gaybaru Tepláreň v Bratislavě zabil dva lidi, měl podle šéfa slovenské policie původně jiný cíl, zaútočit měl v plánu na slovenského premiéra Eduarda Hegera. Záměr útoku ale nevyšel. 

"Máme prokázány i konkrétní skutky, které vykonal, směřující k tomu, aby mohl zaútočit na premiéra," 

uvedl Štefan Hamran, šéf slovenské policie.

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Střelba v Bratislavě se vyšetřuje jako teroristický útok, střelec po činu spáchal sebevraždu. Dříve na sociálních sítích publikoval manifest namířený proti členům LGBTQ+ komunity a Židům. 

 

Íránci učí na Krymu ruské vojáky ovládat drony 

Írán vyslal na poloostrov Krym instruktory, kteří pomáhají ruským vojákům ovládat írnské drony používané k útokům na území Ukrajiny. Tyto drony obzvlášť v posledních týdnech způsobují značné škody na infrastruktuře Ukrajiny, na svědomí mají také civilní oběti. Írán ale veřejně nepřiznává, že by tyto drony Rusku dodával, podle informací amerických médií obdrželo Rusko první bezpilotní prostředky už v polovině srpna. 

 

Evropská komise představila nový energetický balík 

Evropská komise představila nový mechanismus, který by fungoval jako pojistka proti extrémním výkyvům trhu. Jde o součást dalšího souboru opatření, kterými chce unijní exekutiva bojovat proti energetické krizi. Podrobnosti o fungování tohoto konkrétního nástroje zatím nejsou jasné, jeho detaily se budou schvalovat až po schválení členskými státy EU. 

 

Jízdenky na vlak zdraží minimálně o 15 procent

Jízdenky na železnici zdraží od 11. prosince o 15 %. Zdražení se projeví u kilometrových tarifů i jednotného tarifu One Ticket. U některých variant jízdenek cena stoupne dokonce výrazněji, například takzvaná Jízdenka na léto Českých drah ve variantách týden až dva týdny zdraží dokonce o polovinu.

Otevřít v galerii (2)
Jízdenky na vlak budou od prosince dražší, některé až o polovinu
Jízdenky na vlak budou od prosince dražší, některé až o polovinu Zdroj: Profimedia

Na Aljašce vznikají nová jezera, podporují ale klimatickou krizi

Vlivem tání ledovců vznikají na Aljašce nová jezera. Důvodem je tání věčně zmrzlé půdy, permafrostu, který rozmrzá v důsledku vysokých teplot. Nově vzniklou propadlinu nakonec zaplní voda. Na rozdíl od krásných scenérií jezer tohoto amerického státu, tato jezera rozhodně nejsou vhodná k návštěvě. Množí se v nich totiž bakterie, které vylučují skleníkový plyn metan. Tato jezera tedy dále podporují klimatickou krizi, kvůli které původně vznikla. 

Otevřít v galerii (2)
Vznikají nová jezera, podporují ale klimatickou krizi, kvůli které vznikla
Vznikají nová jezera, podporují ale klimatickou krizi, kvůli které vzniklaZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze