Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Kdo je zloděj, který vykradl Cibulkové byt? Bude se v Česku krást kryptoměna? Hádek potřetí otcem

Kateřina Ostrejšová
24. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Dominika Cibulková

Poslední pracovní den týdne. Těšíte se na víkend stejně jako my? Ještě než ale úplně vypneme a budeme si užívat volna, pojďte se s námi podívat na novinky ze světa. Tenistce Dominice Cibulkové o víkendu vykradli byt, za dopadení zloděje nabízí její otec opravdu velkou odměnu. Český herec Kryštof Hádek se stal potřetí otcem. Porod úspěšně zatajil. 

Babiš vyzval Evropu ke zvýšení porodnosti  

Otevřít v galerii (8)
Andrej Babiš
Andrej Babiš Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Předseda vlády Andrej Babiš se společně s ženou Monikou ve čtvrtek 23. září 2021 na pozvání maďarského premiéra Viktora Orbána zúčastnil IV. Demografického summitu v Budapešti. V projevu před jeho účastníky ocenil úlohu rodiny v udržování ideje státu a vyzval evropské země k vyšší podpoře zvýšení porodnosti. Mottem letošního ročníku Demografického summitu v Budapešti je „Rodina je klíč k udržitelnosti“. 

„Masová a nekontrolovaná migrace do Evropy nemá s udržitelností naší evropské společnosti nic společného, právě naopak. Jediným skutečně udržitelným řešením proti vymírání Evropy je zvýšení porodnosti vlastního, původního obyvatelstva, což je cesta, která je společná zemím V4. Jedině tak se nedostaneme do situace jako v některých západoevropských státech, které se nám doslova před očima mění z roku na rok,“  

řekl Andrej Babiš ve svém projevu. 

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Den architektury nabízí na 300 akcí v osmi desítkách měst a obcí 

Otevřít v galerii (8)
Den architektury nabídne více jak 300 akcí
Den architektury nabídne více jak 300 akcí Zdroj: Unsplash

Po stopách architekta Jana Kotěry, po nádražních budovách i zaniklých tratích, do krovů i do podzemí, po historických skvostech i moderní a současné architektuře. Cesty festivalu Den architektury vedou nejrůznějšími směry, ale vždy se stejným cílem: upozorňovat na kvalitní architekturu a představovat ji v širších souvislostech. Od 1. do 7. října festival láká na 300 akcí v osmi desítkách měst a obcí v České republice i na Slovensku. 

V Česku se e-mailem šíří nástroj na krádež kryptoměn 

Otevřít v galerii (8)
V Česku se šíří nástroj na krádež kryptoměn
V Česku se šíří nástroj na krádež kryptoměnZdroj: Unsplash

Avast, globální lídr v oblasti digitální bezpečnosti a ochrany soukromí, identifikoval škodlivou spamovou kampaň, která šíří BluStealer, druh malwaru určeného ke krádeži kryptoměn, jako Bitcoin, Ethereum, Monero a Litecoin, z populárních peněženek jako jsou ArmoryDB nebo Bytecoin. Škodlivý software se šíří jako příloha e-mailů předstírajících, že jsou například od přepravní společnosti DHL. Po otevření přílohy se nástroj nainstaluje do počítače a může ukrást data z kryptopeněženek. Mezi nejvíce zasažené země patří i Česko. 

Joe Jonas koupil moderní vilu v Miami 

Otevřít v galerii (8)
Nové sídlo Joa Jonase a Sophie Turner
Nové sídlo Joa Jonase a Sophie Turner Zdroj: Profimedia

Americký zpěvák Joe Jonas a zpěvačka Sophie Turner přivítali na svět prvního potomka minulý rok. A vypadá to, že se chtějí skutečně zabydlet. Manželé zakoupili moderní prosklenou vilu v Miami. Za pozemek na východním pobřeží, který má šest ložnic a devět koupelen, zaplatili v přepočtu 238 milionů korun.  

Kryštof Hádek potřetí otcem  

Otevřít v galerii (8)
Kryštof Hádek
Kryštof Hádek Zdroj: Profimedia

Český herec Kryštof Hádek se stal trojnásobným otcem. Herec o soukromém životě moc nemluví, a tak se mu málem podařilo radostnou událost ututlat. Na instagramu to prý nakonec oznámil pomocí fotografie všech tří dětí pohromadě, ovšem otočených zády. Navíc Kryštof nepřidal ani žádný text, a tak není známé ani pohlaví ani jméno nového přírůstku. 

Otec Dominiky Cibulkové nabízí odměnu za dopadení zlodějů 

Otevřít v galerii (8)
Byt Dominiky Cibulkové, který byl vykraden
Byt Dominiky Cibulkové, který byl vykraden Zdroj: Profimedia

Bývalé slovenské tenistce vykradli ze soboty na neděli její luxusní byt. Ochranářský otec Milan Cibulka se domnívá, že by to mohl být někdo, kdo už u Dominiky doma byl a nabízí 100 tisíc eur odměnu tomu, kdo ho přivede k dopadení zlodějů. Lupiči odcizili 16 kusů luxusních kabelek a hodnota škody se vyšplhala na 132 tisíc eur. 

Hlavní soutěž Febiofestu vyhrál švédský film Charter 

Otevřít v galerii (8)
Fabiofest vyhrál snímek Cherter
Fabiofest vyhrál snímek CherterZdroj: Unsplash

Hlavní soutěž Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest vyhrál švédský film Charter o matce hledající cestu ke svým dětem. Zvláštní uznání se porota rozhodla udělit filmu Poslouchej, který přibližuje komplikovaný osud pětičlenné rodiny portugalských přistěhovalců na předměstí Londýna. Galavečer ve Slovanském domě zakončil Oscary oceněný film Otec s Anthonym Hopkinsem. 

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

“Film Charter vypráví nikterak neobvyklý příběh, který je však mistrně zpracovaný. Udržuje si napětí a na každém kroku přináší nový impulz, nový úhel pohledu, který nás žene filmem vpřed až do poslední chvíle,"  

uvedli členové poroty. 

Italové budou nejspíš hlasovat v referendech o eutanazii a legalizaci marihuany 

Otevřít v galerii (8)
Italové budou nejspíš hlasovat o legalizaci marihuany
Italové budou nejspíš hlasovat o legalizaci marihuany Zdroj: Unsplash

Italové by měli příští rok hlasovat v referendu o eutanazii a o legalizaci spotřeby a pěstování malého množství marihuany. Navrhovatelé obou referend ohlásili, že nasbírali nezbytných 500 tisíc podpisů na uspořádání hlasování. Pravost podpisů a návrhy referenda však musí ještě posoudit soudy, uvedl italský tisk. 

"Referendum je jediný nástroj, který máme k dispozici, abychom získali právo rozhodovat samostatně o našem zdraví a těle," 

uvedla zástupkyně organizátorů petice Filomena Gallová.

Pro tento týden je to z Ranního ptáčete vše, načerpejte síly o víkendu a "vidíme" se zase v pondělí. Loučíme se se slovy Johna Lennona:

„Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze