Top hledané
Výsledky (0)
Podnikatel Janeček se snaží zvýšit šance v boji o prezidenta

Ranní ptáče: Kdo utratil nejvíc za prezidentskou kampaň? Filmový trhák Joker se dočká pokračování

Radek Polák
05. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Janeček zatím ve výdajích vede

Karel Janeček již vydal na prezidentskou kampaň přes 3 miliony korun. Generál Petr Pavel utratil téměř 800 tisíc. Cena ropy sice klesá, v dalším období může ale opět růst, varují experti. V Česku se dal včera benzín pořídit i za necelých 40 korun na litr.

Výdaje na prezidentskou kampaň jednotlivých kandidátů se liší

Nejvíc zatím na prezidentskou kampaň podporovatelé poslali generálu Petru Pavlovi, který díky tomu dosud obdržel 3 149 230 korun. Na kampaň z této částky vydal už 776 980 korun. Nejvíc peněz utratil ale zatím podnikatel Karel Janeček. Z téměř 4,5 milionu, které si na účet sám poslal, to bylo 4 192 784 korun.

Bývalé rektorce Mendelovy univerzity Danuši Nerudové Nerudové zůstalo ke včerejšku po výdajích na reklamu a sběr podpisů na účtu 957 209 korun. Bývalý rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima má pak zatím na účtu zhruba 870 tisíc.

Další kandidát Josef Středula dostal od pěti dárců dohromady 17 tisíc korun. Dalších 50 tisíc si poslal sám, 90 tisíc mu poskytl spolek Společně pro lidi. A podnikatel Tomáš Březina si poslal 543 100 korun, z nichž utratil zatím skoro 233 tisíc. 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Ropa je levnější, u nás je benzín i pod 40 korunami za litr

Ceny ropy pokračují ve výrazném poklesu kvůli obavám, že hospodářský útlum ve Spojených státech a v Evropě sníží poptávku po palivech. Vrátily se tak na úrovně z doby před 24. únorem, kdy Rusko zahájilo útok na Ukrajinu. V Česku se včera benzín a další pohonné hmoty dokonce po více než čtvrtroce opět dostaly pod hranici 40 korun za litr.

Analytici však stále předpokládají, že omezená rezervní kapacita těžby skupiny OPEC+ bude v dlouhodobějším horizontu tlačit ceny ropy vzhůru.

"Ceny ropy by měly nalézt silnou podporu v blízkosti úrovně 90 dolarů za barel a časem se vrátí k úrovni 100 dolarů. A to navzdory zrychlení útlumu globální ekonomiky,”

předvídá ale v té souvislosti analytik Edward Moya ze společnosti OANDA.

Otevřít v galerii (4)
Levnější ropa se odráží i v cenách benzínu
Levnější ropa se odráží i v cenách benzínuZdroj: Pixabay

Jihokorejci míří se svojí sondou poprvé do kosmu

Z mysu Canaveral na americké Floridě odstartovala jihokorejská sonda, která míří k Měsíci. Vynesla ji raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a k cíli má dorazit v prosinci. Její mise je prvním krokem Jižní Koreje v průzkumu Měsíce.

Družice poháněná solární energií se bude pohybovat kolem Měsíce, kde bude přinejmenším rok shromažďovat různá data a zkoumat místa pro budoucí přistání. Pokud bude úspěšná, připojí se ke kosmickým sondám ze Spojených států a Indie, které už kolem Měsíce operují, a k čínskému stroji, jenž zkoumá odvrácenou stranu Měsíce. Nové lunární mise ještě letos nebo příští rok plánují rovněž Indie, Rusko a Japonsko a soukromé společnosti.

Otevřít v galerii (4)
Vesmír je stále ještě neprobádaný.
Vesmír je stále ještě neprobádaný.Zdroj: Pixabay

Filmový tahák Joker bude mít pokračování

Společnost Warner Bros. natočí pokračování tři roky starého filmu o komiksovém hrdinovi Jokerovi. Snímek nazvaný Joker: Folie à deux bude mít premiéru 4. října 2024.

Batmanova úhlavního nepřítele si opět zahraje Joaquin Phoenix, po jehož boku se objeví Lady Gaga. Ta následně svou účast na projektu skutečně potvrdila na Twitteru, kde zveřejnila krátké video.

Za ztvárnění jednoho z nejkontroverznějších padouchů v komiksovém světě DC byl Joaquin Phoenix nominován na Oscara. Snímek byl nominován i za režii i nejlepší film.

Otevřít v galerii (4)
Joaquin Phoenix si opět zahraje Jokera
Joaquin Phoenix si opět zahraje JokeraZdroj: Profimedia
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Novinka Stray pomáhá kočkám

Ohlas, jaký nová počítačová hra Stray ("zatoulaný") rychle vzbudila mezi milovníky koček, je mimořádný. V den, kdy titul vstoupil do prodeje, byl čtvrtou nejvíce vysílanou a sledovanou hrou na Twitchi.

Hra se navíc stala prostředkem sbírání peněz pro kočičí útulky nebo jiné charitativní iniciativy spojené s těmito domácími mazlíčky. Jeden fanoušek z Omahy ve státě Nebraska například za čtyři a půl hodiny trvajícího přenosu vybral pro lokální útulek 1500 dolarů, tedy přes 36 000 korun.

Rezavá kočka, která je hlavním hrdinou hry Stray, zvládá ve zchátralém virtuálním městě chodit po rezavých trubkách, skákat přes překážky i dešifrovat záhady, její popularita však zároveň pomáhá kočkám ve světě reálném. Hra pochází z dílny francouzského týmu BlueTwelve Studio.

Otevřít v galerii (4)
Kočky jsou ústředním tématem nové hry
Kočky jsou ústředním tématem nové hryZdroj: Pixabay

 

Zdroje: ČTK, Reuters, AP, Právo, Aktualne.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze