Top hledané
Výsledky (0)
Severokorejský vůdce vyjel vlakem z Pchjongjangu a míří do Vladivostoku na schůzku s ruským prezidentem

Ranní ptáče: Kim Čong-un bude jednat s Putinem. Apple ukáže veřejnosti své novinky

Radek Polák
12. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Severní Korea našla v Rusku svého spojence

Kim Čong-un by se měl sejít s Vladimírem Putinem, který od něho bude prý žádat dělostřelecké granáty a protitankové střely. Severokorejský vůdce má zase usilovat o pokročilé technologie pro satelity a ponorky s jaderným pohonem či potravinovou a energetickou pomoc. Aby značka Apple vyhověla požadavkům Evropské unie, představí dnes veřejnosti řadu chytrých telefonů iPhone 15.

Kim Jong Un je už v Rusku

Obrněný soukromý vlak Kim Čong-una přejel do Ruska před očekávaným a ostře sledovaným summitem s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Americká vláda minulý týden uvedla, že cílem setkání mohou být nové dodávky zbraní, které by Rusko použilo ve válce proti Ukrajině.

Rusko totiž zoufale potřebuje čerstvé zásoby munice a granátů. Severní Korea čelí zase letitým mezinárodním sankcím kvůli svému programu jaderných zbraní. Kimův příjezd do Ruska znamená jeho první zahraniční cestu od pandemie koronaviru, během níž byly severokorejské hranice neprodyšně uzavřeny. Současně s tím je teprve jeho desátou cestou od převzetí moci v roce 2011, jak poznamenala CNN.

Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 1
Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 1, Praha 1

Apple plánuje představit nové iPhony

Americká technologická společnost Apple dnes podle serveru Ceskenoviny.cz pořádá prezentaci nových produktů. Předpokládá se, že na ní představí mimo jiné novou řadu chytrých telefonů iPhone 15 a nové chytré hodinky Apple Watch. Jednou ze změn u nové řady populárních telefonů iPhone by měl být přechod k nabíječce USB-C. Apple u telefonů iPhone zatím používá vlastní adaptér nazvaný Lightning. Evropská unie však loni schválila nařízení, podle kterého budou muset výrobci od podzimu příštího roku používat výhradně kabely a zdířky typu USB-C. Telefony iPhone jsou klíčovým produktem Applu, na jeho celkových tržbách se podílejí více než polovinou. 

Otevřít v galerii (3)
Známá značka inovuje svoje produkty
Známá značka inovuje svoje produktyZdroj: Pixabay

Společné vojenské cvičení zahájila Arménie se Spojenými státy

Arménie zahájila společné vojenské cvičení se Spojenými státy. To se koná v době vysokého napětí se sousedním Ázerbájdžánem.  Arménie a sousední Ázerbájdžán vedly po rozpadu Sovětského svazu hned dvě války.

Arménské ministerstvo obrany v pondělí uvedlo, že účelem cvičení je zvýšit úroveň jednotek, které se účastní mezinárodních mírových misí. Ačkoli je toto cvičení malého rozsahu, popudilo zejména Rusko, které má vojenskou základnu v Arménii a považuje se za hlavního garanta bezpečnosti v regionu, informovala agentura Reuters.

Otevřít v galerii (3)
Arménie se sbližuje se Spojenými státy
Arménie se sbližuje se Spojenými státyZdroj: Pixabay

Musk ohlásil oficiálně narození třetího dítěte 

Elon Musk potvrdil, že má se svojí partnerkou Grimes třetí dítě, které se jmenuje Tau Techno Mechanicus, jak uvedl portál CNN. Musk má přitom již z předchozího manželství dalších pět dětí – dvojčata Griffina a Vivian a trojčata Damiana, Saxona a Kaie. Letos v září vyšlo navíc najevo, že Musk má 16měsíční dvojčata Strider a Azure se Shivon Zilis, výkonnou ředitelkou společnosti Neuralink. Ve světle těchto informací dává smysl to, co tento miliardář napsal na Twitter loni v květnu, když si stěžoval, že se rodí v USA málo dětí:

Porodnost ve Spojených státech je pod minimální udržitelnou úrovní už více než 50 let.“

Otevřít v galerii (3)
Musk potvrdil narození dalšího svého dítěte
Musk potvrdil narození dalšího svého dítěteZdroj: Profimedia

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Reuters, CNN

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze