Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Kim Kardashian rozšiřuje portfolio. Jeff Bezos zve do vesmíru. Pálení čarodějnic jen na zahradě

Lukáš Bilinec
30. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Čtyřicetiletá podnikatelka Kim Kardashian

Kim Kardashian je v plném pracovním zápřahu i během rozvodového řízení s Kanye Westem a její fotky na Instagramu sbírají miliony lajků. Z pracovního nasazení neubírá ani Jeff Bezos, jehož společnost Blue Origin bude už za pár dnů prodávat letenky do vesmíru. A věděli jste, jaká jsou pravidla pro letošní pálení čarodějnic? 

Tragédie při náboženském shromáždění v Izraeli

Otevřít v galerii (5)
Židovské shromáždění v Jeruzalémě
Židovské shromáždění v JeruzaléměZdroj: Pixabay/ MoneyforCoffee

Nejméně 44 lidí zemřelo v noci na dnešek při tlačenici na masovém náboženském shromáždění na hoře Meron v severním Izraeli. Účastníci oslavovali náboženský svátek Lag B'Omer, největší každoroční veřejnou akci v Izraeli. Připomínají si smrt rabína Šimona Bar Yochai, mudrce z druhého století, jehož kniha Zohar je základem židovské mystiky. O akci informovala světová média ještě před tragédií, jelikož se jednalo o největší shromáždění podobného druhu v Izraeli od propuknutí koronavirové pandemie. Na hoře bylo podle odhadů 50 až 100 tisíc lidí.

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

"Toto je jedna z nejhorších tragédií, jaké jsem kdy zažil. Od svého vstupu do oboru urgentní medicíny v roce 2000 jsem nic takového neviděl,"

řekl Lazar Hyman, viceprezident dobrovolnické pohotovostní organizace United Hatzalah. 

Pálení čarodějnic bude už druhý rok v řadě komorní

Otevřít v galerii (5)
Žena u velkého ohniště
Žena u velkého ohništěZdroj: Unsplash/ Vadim Sadovski

Filipojakubská noc ze 30. dubna na 1. května je v Česku dlouhodobě velice oblíbená. Magický rituál pálení velkých ohňů (na mnoha místech i papírových či látkových čarodějnic) má zapudit temné síly, kterým se podle pověry právě v tento den otevírají cesty na náš svět. Stejně jako vloni si ani letos obyvatelé měst či vesnic neužijí velké, organizované ohně. Kvůli opatřením v souvislosti s koronavirovou pandemií se mohou venku sejít maximálně dva lidé, pokud nejsou ze společné domácnosti. Dá se tak očekávat, že si tento zážitek spousta lidí dopřeje alespoň na své zahradě. Hasičské sbory je však nabádají k maximální opatrnosti. Takové ohně jsou totiž rizikovější než ty velké, které splňují protipožární opatření. 

Spravedlnost si došlápla na web, který "pral" kryptoměny

Otevřít v galerii (5)
Vizualizace kryptoměny Bitcoin
Vizualizace kryptoměny BitcoinZdroj: Pixabay/ mohamed_hassan

Praní špinavých peněz, posunuté na další level, tak by se dal nazvat projekt Bitcoin Fog. Jde o "kryptoběžník" nebo "mixér", který skrývá zdroj kryptoměny tím, že jej smíchá s jinými fondy. Ministerstvo spravedlnosti USA zatklo rusko-švédského státního příslušníka, Romana Sterlingova, který měl tento web pro praní kryptoměn dlouhodobě úspěšně provozovat. Během deseti let fungování prošlo tímto webem více než 1,2 milionu bitcoinu. Zločinci se tu snažili skrýt své nezákonné výnosy. Blockchain totiž bitcoinové transakce sleduje, a tak vznikají stále nové služby jako tato "bitcoinová mlha", které jsou velmi důležité pro lidi za hranou zákona, kteří chtějí podnikat na černém trhu. 

"Převážná část kryptoměny na Bitcoin Fog pocházela z tržišť na darknetu a byla spojena s nelegálními narkotiky, počítačovými podvody a zneužíváním a krádeží identity,"

uvedli zástupci Ministerstva spravedlnosti Spojených států. 

Kim Kardashian už má i vlastní pyžama 

Otevřít v galerii (5)
Kim Kardashian na ulici v New Yorku
Kim Kardashian na ulici v New YorkuZdroj: Profimedia.cz

Neštěstí v lásce, štěstí v byznysu. Tak by se dal v současné době charakterizovat život čtyřicetileté modelky, podnikatelky a influencerky Kim Kardashian. Možná vůbec nejznámější dcera Kris Jenner se letos poprvé dostala do prestižního žebříčku dolarových miliardářů. Je aktuálně 6. nejsledovanější celebritou na Instagramu, kde ji sleduje více než 217 milionů lidí. Mezi ženami je na 4. místě. Její sestra Kylie Jenner má ještě o 11 milionů sledujících více. Jak už jsme zmínili, v milostném životě neprožívá Kim Kardashian příliš radostné období. Rozvádí se totiž s hudebníkem Kanye Westem, se kterým tvořila velmi silný celebrity pár. Ve vysokém pracovním tempu však hvězda reality show Keeping Up With The Kardashians rozhodně nepřestává. Na svém Instagramu fanoušky nadchla novými fotkami kolekce pyžam značky SKIMS, jejíž slogan je "Řešení pro každé tělo". Svým sledujícím se v něm ukázala v posteli i na běžícím pásu. Matka čtyř dětí tak rozšiřuje bohaté portfolio svých produktů. 

5. května se spouští prodej letenek do vesmíru

Otevřít v galerii (5)
Zakladatel Amazonu a Blue Origin, Jeff Bezos
Zakladatel Amazonu a Blue Origin, Jeff BezosZdroj: Profimedia.cz

Chtělo by se říct, že budoucnost je tady. Firma Blue Origin zveřejnila video, kterým oznamuje, že již 5. května spustí prodej letenek do vesmíru. Vesmírná turistika se tak pomalu ale jistě stává realitou. Ceny lístků zatím nebyla prozrazena, ale je jisté, že zájemci o vesmírné lety se budou muset pořádně plácnout přes kapsu. Očekává se, že každý pasažér zaplatí stovky tisíc dolarů (miliony českých korun). Ti šťastlivci, kteří je získají, se budou moci těšit na suborbitální nosnou raketu New Shepard. Ta má za sebou již druhou úspěšnou letošní zkoušku. Prozatím se mohou zájemci zaregistrovat na webu společnosti Blue Origin a zajistit si tak přístup k informacím ohledně vstupenek mezi prvními. Sedmapadesátiletý majitel americké soukromé společnosti Blue Origin, Jeff Bezos, si tak může připsat další velký úspěch ve svém mediálním souboji s Elonem Muskem. Bezos je aktuálně nejbohatším člověkem na světě, když jeho majetek přesahuje hranici 200 miliard amerických dolarů (více než 4,25 bilionu českých korun).

To je od nás pro páteční ráno vše. Přejeme vám, ať vám dnešní den uteče jako voda a vy si užijete klidný, odpočinkový víkend. Na závěr pro vás ještě máme moudrou větu od českého humoristy Pavla Kosorina:

"Každý pátek může být velký."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze