Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Kniha pamětí prince Harryho vyjde později. Historický úspěch českých baseballistů.

Barbora Večeřová
22. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Princ Harry vydá svou knihu až v příštím roce

Příjemné čtvrteční ráno. Pokud patříte k tenisovým fanouškům, určitě nezapomeňte sledovat Laver Cup. Legendární Roger Federer zde totiž odehraje poslední zápas kariéry. A pokud vám přijde, že nemáte žádný důvod k víkendové oslavě, máme pro vás hned dvě věci, které se v Česku povedly. Ministr Jan Lipavský po téměř 30 letech vystoupí se svým projevem v Radě bezpečnosti OSN, a čeští baseballisté postoupili poprvé v historii na prestižní turnaj World Baseball Classic mezi světovou elitu! 

Kniha pamětí prince Harryho vyjde později, bude respektovat období smutku 

Očekávané paměti prince Harryho by měla vyjít později, než se předpokládalo. První oznámení knihy proběhlo loni v létě, veřejnost kniha zaujala hlavně kvůli napjatým vztahům mezi Harrym, jeho manželkou Meghan, která se v Británii velké oblíbě netěší, a zbytkem rodiny. Kniha měla být vydána do konce tohoto roku, v původním termínu ale nevyjde kvůli období smutku, které pravděpodobně potrvá déle než prozatímních oficiálních deset dní. Kniha se tak na trhu objeví pravděpodobně až v příštím roce. 

 

Prodej prvorepublikové vily, Praha 6
Prodej prvorepublikové vily, Praha 6, Praha 6

Historický úspěch pro český baseball

Čeští baseballisté se poprvé v historii dostali na prestižní turnaj World Baseball Classic. V rozhodujícím zápase se jim podařilo přehrát favorita, Španělsko porazili překvapivě 3:1. První zápas se Španělskem přitom skončil debaklem – osmnáctinásobní mistři Evropy porazili český výběr debaklem 21:7. Poté ale Češi přidali výhry s Francií, Německem a na druhý pokus se jim podařilo zdolat i Španěly. Turnaj se odehraje příští rok v USA, Japonsku a na Tchajwanu. 

 

Putin vyhlásil mobilizaci, na protestech bylo zadrženo už více než tisíc lidí 

Včera ráno vyhlásil ruský prezident částečnou mobilizaci. Vyvolalo to protesty ve velkých městech, s čímž byly spojené také nepřiměřené policejní zásahy. Někteří účastníci protestů byli smýkáni po zemi a násilím odnášeni a biti. Podle oznámení ministra obrany by mělo být mobilizováno na 300 tisíc rezervistů s vojenskou zkušeností, jde tak o první mobilizaci od doby druhé světové války. 

 

Roger Federer po jednom zápase na Laver Cupu ukoončí kariéru

Jeden z nejlepších tenistů současnosti již před několika dny oznámil na sociálních sítích, že jeho bohatá kariéra je u konce. Nyní je jasné, že se s kariérou naposledy rozloučí na londýnském Laver Cupu. Zahraje si zde ale pouze čtyřhru, protože ho zranění kolene do dvouhry nepustí. Federer se na exhibičním turnaji představí po více než roce, a to po boku svého letitého rivala Rafaela Nadala. Zahrát by si měl pouze páteční zápas, poté z turnaje ustoupí a své místo přenechá Matteu Berretinimu.

Otevřít v galerii (2)
Roger Federer ukončí kariéru, zahraje si poslední čtyřhru
Roger Federer ukončí kariéru, zahraje si poslední čtyřhru Zdroj: Profimedia

Ministr zahraničí Jan Lipavský vystoupí v OSN jako první Čech po skoro třech dekádách 

Projev ministra zahraničí čeká už dnes. Zapíše se tím tak trochu do historie, protože projev v Radě bezpečnosti OSN neměl žádný český zástupce téměř 30 let. Tématem bude ruská invaze na Ukrajině. Ministr se svěřil, že bude mluvit o aktuální bezpečností situaci nebo návrhu týkajícího se zřízení mezinárodního tribunálu.

„To, že budu vystupovat v Radě bezpečnosti OSN, je velkým úspěchem české diplomacie pod mým vedením,“

potvrdil Jan Lipavský

Otevřít v galerii (2)
Jan Lipavský
Jan Lipavský Zdroj: Profimedia

Zdroje: sport.ct.cz, novinky.cz, ČTK, irozhlas.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze