Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Končící Trump chystá milosti. Tenisti v karanténě. Timberlake prozradil jméno syna

Lukáš Bilinec
18. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americký prezident Donald Trump u hranice s Mexikem

Americký prezident Donald Trump zažívá ztížené poslední dny ve funkci, protože mu chybí lidé. S nedostatkem personálu by se mohly za několik týdnů potýkat i české nemocnice, pokud bychom podcenili riziko šíření nové mutace koronaviru. A pokud chcete vědět, jak se jmenuje druhý syn Justina Timberlaka a Jessicy Biel, přečtěte si článek až do konce!

Trump má před sebou poslední dva dny ve funkci

Otevřít v galerii (5)
Donald Trump na telefonu
Donald Trump na telefonuZdroj: Profimedia.cz

Poslední desítky hodin v pozici 45. prezidenta USA má před sebou Donald John Trump. Odstupující prezident podle několika zdrojů připravuje na úterý přibližně stovku omilostnění. Neočekává se, že by některá z milostí byla i  pro něj nebo pro kohokoliv z jeho rodiny. Jisté však je, že omilostní i některé svoje politické spojence a sympatizanty.  Spekuluje se o osobním právníkovi Rudy Guilianim. Od Trumpa po nepokojích v Kapitolu odešlo mnoho lidí z jeho administrativy a je tak pro něj a jeho okolí dost těžké dotáhnout některé věci v úřadu. 

"Existuje mnoho lidí, kteří naléhají na prezidenta, aby dal milost lidem, kteří se zapojili do nepokojů v Kongresu. Udělit jim ji by však bylo velmi špatné rozhodnutí,"

řekl pro FOX News republikánský senátor Lindsey Graham. 

Britská mutace koronaviru může zpomalit české rozvolňování

Otevřít v galerii (5)
Lidé na Staroměstském náměstí v Praze
Lidé na Staroměstském náměstí v PrazeZdroj: Freepik.com/photoangel

Nakažlivější mutace koronaviru, označována jako britská, se mohla podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) v České republice objevit dosud až u deseti lidí. Právě tolik vzorků z PCR testů zkoumá Národní referenční laboratoř. "Britská varianta" koronaviru není větším rizikem pro samotného nakaženého, ale je velkým strašákem pro zdravotnický systém. Před podobným scénářem včera na sociálních sítích varoval i datový analytik Petr Ludwig. Je totiž o dost nakažlivější, a tak žene nahoru číslo R a zahlcuje nemocnice. Právě to se v posledních týdnech děje ve Velké Británii, kde byla tato mutace poprvé objevena. U nás by tak rozšíření této varianty nemoci COVID-19 mohlo znamenat zpomalení pozitivního vývoje, kdy se už čtvrtý den po sobě drží systém PES pod hodnotou 75 bodů, a tedy ve 4. stupni. Referenční číslo navíc již několik dní v řadě stále klesá. Farmaceutické společnosti již před nějakou dobou uvedly, že by jejich vakcíny měly být účinné i proti této mutaci koronaviru.

Prodej historického bytu 3+1 Malá Strana – 113
Prodej historického bytu 3+1 Malá Strana – 113, Praha 1

Desítky tenistů skončily na Australian Open v karanténě

Otevřít v galerii (5)
Tenistka, chystající se na podání
Tenistka, chystající se na podáníZdroj: Unsplash.com/renithr17

Více než 70 profesionálních tenistů a tenistek uvízlo ve svých hotelových pokojích v Melbourne v přísné karanténě. Mnozí z nich tvrdí, že by do Austrálie ani nevycestovali, kdyby věděli, že se něco takového může stát. Za vším stojí několik pozitivních testů na koronavirus u lidí, kteří s tenisty cestovali v letadlech na turnaj. Desítky hráčů tak nebudou moci na grandslamový turnaj pořádně trénovat. Australian Open přitom začíná už 8. února. Podle zpráv organizátorů je mezi nakaženými koronavirem i jeden tenista a minimálně jeden trenér. V přísné hotelové karanténě na následující dny uvízly tenisové hvězdy jako Victoria Azarenka, Sloane Stephens, nebo Kei Nishikori.

BMW chce pokořit Teslu

Otevřít v galerii (5)
Interiér automobilu značky BMW
Interiér automobilu značky BMWZdroj: Pixabay.com/Toby_Parsons

Německá automobilka BMW vyhlásila pro nejbližší roky útok na pozice Tesly. V roce 2020 prodala více než 190 000 elektromobilů a hybridů, což představuje skoro třetinový meziroční nárůst. V rámci Evropy již elektromobily a hybridy tvoří 15 procent veškerých tržeb firmy. Pro letošek chce produkci minimálně zdvojnásobit a přiblížit se tak společnosti nejbohatšího muže světa Elona Muska. Jeho Tesla v loňském roce dodala na trh půl milionu elektromobilů. 

BMW letos oslavuje své 105. narozeniny a momentálně má v nabídce 13 různých elektrifikovaných vozidel. Do roku 2023 plánuje dvojnásobné navýšení tohoto počtu. V současnosti usiluje stále více světových zemí o úplný zákaz výroby nových vozidel, závislých na fosilních palivech, do roku 2030. Automobilky tak musejí velmi výrazně obracet svou pozornost k elektromobilitě.

Justin Timberlake po půl roce prozradil jméno svého potomka

Otevřít v galerii (5)
Manželský pár Justin Timberlake a Jessica Biel
Manželský pár Justin Timberlake a Jessica BielZdroj: Profimedia.cz

Devětatřicetiletý zpěvák Justin Timberlake a o rok mladši herečka Jessica Biel překvapili veřejnost v létě loňského roku, když oznámili narození svého druhého syna. V dubnu 2015 Jessica porodila jejich prvorozeného potomka Silase Randalla Timberlaka. Na druhém přírůstku do rodiny bylo šokující to, že o těhotenství slavné herečky veřejnost nevěděla. K tomu samozřejmě přispěla i koronavirová epidemie, během níž jsou zrušené prakticky všechny společenské akce. Jméno svého druhého syna Justin prozradil až po více než půl roce, v The Ellen DeGeneres Show. Jmenuje se Phineas.

"Je úžasný a tak roztomilý. Nikdo nespí... ale jsme nadšení! Nemůžeme být šťastnější, jsme velice vděční. Je to velká zábava. Silas je nadšený," 

svěřil se Justin u Ellen, která o těhotenství Jessicy Biel jako jeden z mála lidí mimo rodinný kruh věděla. 

To je od nás pro dnešní ráno vše. Přejeme vám, ať vykročíte do nového pracovního týdne pravou nohou. A nepřehánějte to! Vzpomeňte si na slova francouzského spisovatele Honoré De Balzaca:

"Čím více pracuješ, tím méně miluješ."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze