Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Konec Britney Spears. KLDR se bojí jihokorejského vlivu. Olympionici mají koronavirus

Lukáš Bilinec
19. července 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Britney Spears na premiéře dokumentu od Amazon Prime

Krásné pondělní ráno vinšujeme všem ranním ptáčatům. I poslední hodiny byly samozřejmě plné informací. Britney Spears se už možná na koncertní pódia nikdy nevrátí. Severokorejci hrozí vězením i smrtí všem, kteří by chtěli projevit svou náklonnost k jihokorejské kultuře. A olympijská vesnice řeší pár dnů před startem her zásadní problémy s koronavirem. Věříme, že vaše pondělní ráno je bez problémů!

V olympijské vesnici se objevil koronavirus

Otevřít v galerii (8)
Olympijské kruhy v Tokiu
Olympijské kruhy v TokiuZdroj: Unsplash/ Ryunosuke Kikuno

Už tento pátek mají být zahájeny o rok odložené letní olympijské hry v Tokiu. V hlavním městě Japonska aktuálně platí nouzový stav a zápolení sportovců z celého světa se tak odehrají bez diváků. I přes to se však nepodařilo zcela eliminovat nebezpečí nákazy koronavirem. 

"Máme v táboře tři pozitivní případy Covid-19, dva hráče a funkcionáře,"

uvedl v tiskové zprávě manažer jihoafrického fotbalového týmu Mxolisi Sibam. Fotbalisté přitom na místo přiletěli již před týdnem a jejich první testy byly negativní. Celý tým je aktuálně v karanténě. První případ nákazy Covid-19 se v olympijské vesnici objevil už v sobotu, nešlo však o sportovce. 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

František Nedvěd zemřel

Otevřít v galerii (8)
Folkový písničkář František Nedvěd
Folkový písničkář František NedvědZdroj: Profimedia

Ve věku 73 let zemřel folkový písničkář František Nedvěd, podlehl rakovině plic. Na absolutním vrcholu byl v devadesátých letech, kdy společně s bratrem Janem vyprodali strahovský stadion v Praze, kde se na jejich koncert přišlo podívat více než 60 tisíc lidí. Většinu života vystupoval sám, ale působil také ve skupinách Spirituál kvintet, Brontosauři, nebo Tiebreak. Ještě minulý měsíc František obnovil na Staroměstské radnici v Praze po padesáti letech manželský slib.

KLDR vytáhla do boje proti jihokorejské popkultuře

Otevřít v galerii (8)
Severokorejský vůdce Kim Čong-un
Severokorejský vůdce Kim Čong-unZdroj: Profimedia

Severokorejská státní média vyzvala své mladé občany, aby nepoužívali slangové výrazy z Jižní Koreje a mluvili pouze standardním severokorejským jazykem. V severokorejském tisku se také objevilo varování před jihokorejskou hudbou, či přijetím módy a účesů. Rozsáhlý nově přijatý zákon se v zemi snaží potlačit jakýkoliv druh cizího vlivu velice tvrdými tresty. Ti, kteří budou shledáni vinnými, mohou být zavřeni do vězení či dokonce popraveni.

"Ideologický a kulturní průnik pod barevně zbarvenou vývěsní tabulí buržoazie je ještě nebezpečnější než nepřátelé, kteří berou zbraně,"

napsaly noviny Rodong Sinmun.

Češi vynalezli roušku, která se lépe rozloží

Otevřít v galerii (8)
Žena s chirurgickou rouškou
Žena s chirurgickou rouškouZdroj: Freepik/ prostooleh

Vědci z liberecké technické univerzity vyvinuli roušku z kyseliny polymléčné a škrobu, jejíž vlastnosti umožňují její snažší rozložení. Materiál je možné použít i na obaly některých potravin. Jednorázové roušky, které jsou vyrobené převážně z plastu, jsou velkým ekologickým problémem. Během pandemie se na celém světě měsíčně používá více než 100 miliard ústenek, jejichž rozklad v přírodě trvá velmi dlouho. 

Britney Spears už možná nikdy nevystoupí na pódium

Otevřít v galerii (8)
Zpěvačka Britney Spears na Teen Choice Awards
Zpěvačka Britney Spears na Teen Choice AwardsZdroj: Profimedia

Devětatřicetiletá zpěvačka Britney Spears svádí boj se svým otcem Jamie Spearsem, který je již od roku 2008 jejím opatrovníkem a má výlučnou kontrolu nad jejím majetkem ve výši 60 milionů dolarů (zhruba 1,29 miliardy českých korun). V průběhu tohoto měsíce vystoupila několikrát u soudu, ale změny se jí prozatím docílit nepodařilo. Nyní prohlásila na svých sociálních sítích, že dokud nebude svéprávná, nevkročí na pódium. Britney vystupovala naposledy v roce 2018 v Las Vegas. Bývalá popová hvězda také napsala, že opatrovnictví zničilo její sny. 

Kaleidoskopické molo pro show Saint Laurent

Otevřít v galerii (8)
Dechberoucí módní přehlídka od Saint Laurent
Dechberoucí módní přehlídka od Saint LaurentZdroj: Saint Laurent/ Doug Aitken

Americký umělec Doug Aitken připravil pro představení mužské kolekce Saint Laurent na léto 2021 vskutku unikátní instalaci zrcadel, která vytvořila dechberoucí kaleidoskopický zážitek. Celá akce se odehrála v italských Benátkách a molo nazvané Green Lens se nacházelo na benátském ostrově Certosa. Nedílnou součástí show byly i naaranžované stromy a keře, či kouřové a světelné efekty. 

"Instalace je živým uměleckým dílem. Velká část práce je botanická. V kombinaci se zrcadli vytváří svěží obraz vegetace,"

řekl Aitken pro web Dezeen. 

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

Alexa od Amazonu dostala další hlasy celebrit 

Otevřít v galerii (8)
Domácí asistent Amazon Alexa
Domácí asistent Amazon AlexaZdroj: Unsplash/ Loewe Technology

Hlasová asistentka Alexa přidala do své nabídky další dvě známé celebrity. Již nějakou dobu si majitelé této vychytávky mohou užívat ve své domácnosti herce Samuela L. Jacksona, jehož hlas se stal v roce 2019 v první den prodeje nejprodávanějším digitálním artiklem na Amazonu. Teď k němu přibývá dvojice Shaquille O'Neal a Melissa McCarthy. Každý z nich přináší svůj vlastní jedinečný repertoár. Asistenty uživatelé spustí oslovením Hey Melissa nebo Hey Shaq. Zjistíte díky nim nejnovější zprávy o počasí, poslechnete si vtip, nebo jejich osobní příběhy. 

Tesla spustila předplatné svého autopilota

Otevřít v galerii (8)
Nabíjecí stanice na elektromobily Tesla
Nabíjecí stanice na elektromobily TeslaZdroj: Pixabay/ Blomst

Automobilka Elona Muska začala nabízet měsíční předplatné svého propracovaného balíčku Full Self Driving za 199 amerických dolarů (zhruba 4300 českých korun) měsíčně. Dosud byl tento software dostupný jen za jednorázový poplatek 10 tisíc dolarů (více než 215 tisíc korun). Měsíční předplatné umožňuje uživatelům testovat funkce FSD bez dlouhodobého závazku. Tato funkce přitom není dostupná pro všechny vozy. Je potřeba dostatečný počítačový hardware, na který některá auta musí upgradovat za příplatek.

Na konci ranního přehledu zpráv pro vás již tradičně máme inspirativní citát. Ten dnešní je od britské spisovatelky Joanne K. Rowling:

"Je mnohem snažší odpustit tomu, kdo se mýlil, než tomu, kdo měl pravdu."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze