Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Konec podmořského Černobylu. Tinder zakázán. Krásná Hayek slaví 54 let

Martina Šmalclová
02. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Salma Hayek

Krásné středeční ráno! Náš ranní přehled aktualit je tu. Co dnes nedalo Rannímu ptáčeti spát?!

Ruskou ponorku K-159 čeká vylovení ze dna

Otevřít v galerii (6)
Ponorka na moři
Ponorka na mořiZdroj: Pixabay.com/12019

Svět si bude moci oddychnout! Potopenou sovětskou ponorku K-159 čeká vytažení nad hladinu. Při jejím odtahu na likvidaci v roce 2003 došlo k tragédii, která skončila úmrtím 7 mužů a ekologickou katastrofou v podobě dvou reaktorů na dně Barentsova moře. 800 kilogramů vyhořelého uranového paliva se tak stalo noční můrou všech rybářů i ekologů. Rusko slibovalo své škody napravit řadu let, tentokrát to ale vypadá, že svému závazku skutečně dostojí. Vyhláškou z března totiž Vladimír Putin přislíbil vytáhnout ze dna dvě sovětské jaderné ponorky a čtyři komory reaktoru, čímž se sníží množství radioaktivního materiálu v Severním ledovém oceánu o celých 90 procent.

 

Amerikou otřásá další smrt černocha

Otevřít v galerii (6)
Šerif v autě
Šerif v autěZdroj: Pixabay.com/Pixel2013

Zástupci šerifa okresu Los Angeles zastřelili dalšího černocha. Dijon Kizzee byl zadržen policií pro nelegální jízdu na kole. Ke střelbě došlo poté, co Kizzee při útěku udeřil jednoho z policistů do obličeje a ti u něj zaregistrovali poloautomatický revolver. Střelba skončila smrtí Dijona Kizzee a odstartovala další vlnu protestů v USA. Protestanti se nejprve shromáždili na místě tragédie a následně zamířili až do kanceláře místního šerifa.

 

V Pákistanu se online randit nebude

Otevřít v galerii (6)
Lidé v parku se smartphony
Lidé v parku se smartphonyZdroj: Twitter.com/judean66178358

Světově oblíbené seznamovací aplikace Tinder, Grindr, Tagged, Skout a SayHi dostaly v Pákistánu červenou! Země, ve které se hned po Indonésií nachází nejvyšší podíl muslimů a mimomanželský vztah nebo homosexualita jsou zde nezákonné, totiž označila aplikace za platformy šířící nemorální obsah.

 

Stromovka přichází s netradičním nápadem

Otevřít v galerii (6)
Žena, muž a dítě v parku
Žena, muž a dítě v parkuZdroj: Pixabay.com/MabelAmber

Dřeviny ve Stromovce dostaly své jméno. V rámci projektu „Stromy, které chcete znát“ bylo na 94 druzích a kultivarech dřevin v centrálních částech Královské obory nainstalováno 134 jmenovek. Pokud se tam tedy vydáte procházku, můžete se nově seznámit například s 18 druhy dubu. Jeden ze zde rostoucích dubů bílých je dokonce nejstarším stromem tohoto druhu v České republice.

„Stromovka je jedinečná zcela unikátní sbírkou dřevin, a to již od počátku 19. století. Nyní se návštěvníkům nabízí možnost se o stromech něco dozvědět. Na své si přijde i odborná veřejnost, protože řada stromů je vskutku velmi unikátních,“

řekl náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček, v jehož gesci je oblast životního prostředí. 

 

Tip na dnešní večer: Sportujte pasivně

Otevřít v galerii (6)
Vasil Ducár a Václav Pejsar
Vasil Ducár a Václav PejsarZdroj: Boxinglucerna.cz

Vypněte na konci dnešního dne a nechte se vtáhnout adrenalinovou atmosférou pořadu K.O. magazín. Dnešním hostem bude profesionální boxer Václav Pejsar, který se 29. 12. 2020 utká při galavečeru boxu v Lucerně se zápasníkem Vasilem Ducárem. Na to, kdo bude českou boxerskou jedničkou si sice ještě budete muset chvíli počkat, rozhovor s Pejsarem si ale na programu Sport 5 můžete vychutnat už dnes. Pořad startuje ve 20:15 a provede vás jím oblíbený herec a moderátor Matouš Rajmont.

Máte diář našlapaný k prasknutí a dneska se vám vypnout zkrátka nepodaří? Nezoufejte. Sport 5 má v kapse reprízy! Ty jsou naplánované na 3.9. v 16:05, 4.9. v 21:05, 5.9. v 22:30 a 6.9. v 20:20.

 

Salma Hayek slaví 54 let

Otevřít v galerii (6)
Salma Hayek
Salma HayekZdroj: Twitter.com/DeputyHendricks

Pokud někdo popírá jakékoliv přírodní zákony, pak je to mexická herečka, režisérka a producentka Salma Hayek. Tahle kráska totiž dnes slaví 54. narozeniny! Nevíme, jak vy, ale my bychom jí její věk nehádali tedy ani z rychlíku!

To je od nás dnes už vše. Přejeme vám úspěšný den a nezapomeňte si během něj udělat radost něčím, co vás baví. Jak řekla ikonická Coco Chanel...

"Žijete jenom jednou. Tak by to měla být zábava."

Pronájem luxusního bytu Praha 1 - 55m
Pronájem luxusního bytu Praha 1 - 55m, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze