Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Někdy je to ale dřina.

Ranní ptáče: Konečně se trochu nadechneme. Jennifer Lopez a Ben Affleck středem pozornosti! Red Bull Racing představil Formuli 1 pro rok 2022

Lenka Ciznerová
10. února 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Jennifer Lopez a Ben Affleck

Dobré ráno. Nominace na Oscary jste si určitě už všichni přečetli, ale víte, že Arnold Swarzeneger a Salma Hayek Pinault měli společnou premiéru? V některých státech USA ruší roušky. Naše vláda zatím aspoň venku. Olympiáda nám zatím moc nejde. Zato prodej čínských olympijských talismanů je na vrcholu. Schůzka Macrona s Putinem baví svět a nás určitě hodně moc za pár měsíců pobaví uzavírka pražského Barrandovského mostu. Radši si ještě na chvilku sedněte a přečtěte Ranní ptáče, které ví, co se děje.

Arnold Schwarzenegger

Konečně se trochu nadechneme

Většina opatření proti šíření koronaviru v Česku během února skončí. Od března zůstane jen minimum restrikcí. Povinné bude zřejmě už jen nošení respirátorů ve vnitřních prostorech. Záležet ale bude na vývoji epidemie, která v těchto dnech podle odhadů kulminuje. Ode dneška se lidé při návštěvě restaurací, kadeřnictví, bazénů, divadel, kin či sportovních utkání už nebudou muset prokazovat covidovými pasy.

"Postupně budeme také navyšovat počty návštěvníků na kulturních, sportovních akcích s výhledem k tomu, že od 1. března bude z omezujících opatření v platnosti jen velmi málo. Prakticky jen nošení respirátorů,"

prohlásil včera Petr Fiala. Příští týden také skončí plošné testování ve firmách i školách.

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

 

Alfu Romeo budou kontrolovat tokeny

Italský výrobce luxusních automobilů Alfa Romeo odhalil, že bude používat nezaměnitelné tokeny (NFT) ke sledování a ukládání záznamů o údržbě na blockchainu pro své nové SUV Tonale. Společnost uvedla, že NFT vozu bude schopen generovat certifikát ze záznamů o jeho údržbě, ale pouze pro servis prováděný certifikovanými prodejci.

 

Olympiáda mává s čínskou burzou

Olympijská horečka rozpoutala na čínské burze nákupní šílenství a investoři se vrhli nejen na akcie spojené s letošní olympiádou, ale i na ty, které s ní nemají ve finále nic společného. Obchodníky zaujala i společnost Invengo Information Technology, jejíž čínské jméno Yuanwanggu bylo uživateli sociálních sítí vykládáno jako „pozor na (Eileen) Gu“. Eileen Gu je totiž čínská atletka narozená v USA, která v úterý vyhrála zlato ve freeski Big Air. Je jedním z nejpopulárnějších sportovců čínského týmu a přitahuje více než tři miliony sledujících na čínském Twitteru Weibo. Akcie společnosti Invengo tak vyletěly o 10 % a dosáhly horní hranice denní procentní změny.

"Malé kapitálové společnosti se jmény spojenými s některými významnými událostmi se často stávají oblíbenými cíli čínských sázkařů,"

řekl Yang Hongxun, analytik investiční poradenské společnosti Shandong Shenguang.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

 

Jennifer Lopez a Ben Affleck středem pozornosti!

Otevřít v galerii (3)
Jennifer Lopez a Ben Affleck
Jennifer Lopez a Ben AffleckZdroj: Profimedia

Tihle dva se neokoukají! Hrdý Ben Affleck doprovodil svou lásku na premiéru filmu Marry Me, ve kterém Jennifer Lopez ztvárnila jednu z hlavních rolí. Slavný herecký pár se společně vypravil na premiéru v Los Angeles. A Ben Affleck byl na svou partnerku jako vždy náležitě hrdý. Prostě slaďoši.

 

Red Bull Racing představil Formuli 1 pro rok 2022

Otevřít v galerii (3)
Nová Formule 1
Nová Formule 1Zdroj: Red Bull Racing

Úřadující vítězové šampionátu jezdců Formule 1 Red Bull Racing odhalili svůj nový vůz RB18 pro sezónu 2022. Nový vůz je barevně podobný těm v posledních letech, ale tady jeho podobnost končí. Jeho silueta totiž znamená masivní odklon od předchozích návrhů, a to díky změnám předpisů Formule 1 pro rok 2022. Ty mají závodníky přiblížit více k sobě a díky svým aerodynamickým prvkům a karoserii vytváří více příležitostí k předjíždění. Dalším klíčovým prvkem na RB18 je výrazné červené číslo „1“ na kuželu přídě, což je tradice udělená úřadujícímu mistru světa, kterou se Max Verstappen na rozdíl od Lewise Hamiltona v minulých sezónách nyní rozhodl převzít.

 

Arnold Schwarzenegger a Salma Hayek Pinault v reklamě na BMW iX

Arnold Schwarzenegger a Salma Hayek Pinault hrají řecké bohy v 60sekundové reklamě Super Bowl na nové elektrické vozidlo BMW iX. V reklamě vystupuje Schwarzenegger jako král řeckých bohů, Zeus a Hayek jako Hera, bohyně žen. Rozhodnou se sestoupit z hory. Zdá se, že Hera se dobře přizpůsobuje životu v lidském světě, ale Zeus má potíže vypořádat se se smrtelníky a svým novým světským životem. Neochotně používá své schopnosti, aby pomáhal ostatním nabíjet elektrická zařízení, zatímco sám má problémy s ovládáním mikrovlnné trouby a elektřiny ve vlastním domě. Právě tam vstupuje do hry BMW iX, které dorazí do amerických autoprodejen příští měsíc. Na YouTube je reklama ale k vidění už teď.

 

Johnson & Johnson pozastavuje výrobu vakcíny Covid

Jediné zařízení společnosti Johnson & Johnson vyrábějící použitelné šarže firemní jednorázové vakcíny proti koronaviru dočasně zastavilo svou výrobu, uvedl The New York Times. Továrna se sídlem v Nizozemsku se místo toho zaměřila na výrobu jiné, možná ziskovější vakcíny zaměřené na jiný než Covid virus, řekli Times lidé obeznámení s touto záležitostí. Pauza, která začala koncem loňského roku, by mohla snížit dodávky vakcíny proti Covid společnosti J&J o stovky milionů dávek, řekl jeden z těchto lidí.

 

Stůl mezi Putinem a Macronem terčem nekonečných vtipů

Otevřít v galerii (3)
Vladimír Putin a Emmanuel Macron
Vladimír Putin a Emmanuel MacronZdroj: Profimedia

Pondělní schůzka mezi ruským prezidentem Vladimírem Putinem a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem v Moskvě vyvolala velký rozruch. Na své si přišli i vtipálci, kteří si stáhli délku stolu mezi státníky a dali tak vzniknout mnoha zábavným kolážím. Je vidět, že podobný tip humoru nemáme rádi jen u nás. Vzpomeňte na Miloše Zemana v prosklené kostce.

A ještě než někteří začnou panikařit z rozvolňování, s tím, že je ještě brzy, a vy sami se budete ptát ano nebo ne, zamyslete se nad slovy předního a uznávaného českého fyzioterapeuta Petra Koláře:

„Připomínám, že soubor opatření by neměl přinést horší dopad než vlastní nemoc.“


 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze