Top hledané
Výsledky (0)
Boris Johnson slíbil snižování daní

Ranní ptáče: Kontroverzní britský premiér dostal podporu poslanců. Kubišová čestnou občankou Prahy.

Radek Polák
07. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Johnson je i nadále britským premiérem

Kritika Johnsona zatím neznamená jeho konec ve funkci britského premiéra. Martu Kubišovou jmenoval primátor Hřib čestnou občankou Prahy. Miloše Zemana dnes navštíví nová maďarská prezidentka Katalin Nováková.

 

Boris Johnson zůstává ve funkci

Britský premiér Boris Johnson v pondělí večer ustál hlasování o důvěře. Podpořilo ho 211 poslanců vládní Konzervativní strany, proti bylo 148. Premiérovou pozicí otřásly především skandály kolem večírků pořádaných v sídle britské vlády v době přísné koronavirové uzávěry v zemi.

"Myslím, že je to přesvědčivý a rozhodující výsledek, který znamená, že se jako vláda můžeme posunout dál a soustředit se na věci, které jsou podle mě pro lidi opravdu důležité,"

řekl Johnson novinářům.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Johnson v podvečer v neveřejném projevu k poslancům vlastního tábora slíbil, že pokud zůstane ve funkci, tak sníží daně. Slíbil také příští týden představit nový plán pro hospodářský růst. 

 

Kubišová čestnou občankou hlavního města

Zpěvačka Marta Kubišová je novou čestnou občankou Prahy. Občanství jí udělil primátor Zdeněk Hřib, který k tomu na Twitter napsal:

Nebála jste si stát za tím, čemu věříte, i když vás to stálo po dlouhou dobu slibně rozjetou kariéru i mnoho osobních obětí.

Píseň Modlitba pro Martu, kterou Kubišová nazpívala, byla symbolem národního odporu proti okupantům v roce 1968 a následně i sametové revoluce v roce 1989. Chartu 77 Kubišová podepsala v roce 1977. Současně s tím byla jednou z jejích mluvčích.

K dalším novým čestným občanům města patří například houslista Václav Hudeček nebo hlasatelka Dagmar Hazdrová.

Otevřít v galerii (4)
Kubišová k Praze patří
Kubišová k Praze patříZdroj: Marek Pátek / CNC / Profimedia

Nováková u Zemana

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijme novou maďarskou prezidentku Katalin Novákovou. Ve středu má Nováková v plánu jednání s premiérem Petrem Fialou.

Se Zemanem může Nováková probrat například otázky spojené s visegrádskou čtyřkou, kam kromě ČR a Maďarska patří ještě Slovensko a Polsko. Pozice Maďarska je v ní v současné době oslabena kvůli postoji Orbána k ruské agresi na Ukrajině a s ní spojenými sankcemi proti Rusku nebo maďarské pomoci Ukrajině. Nováková invazi během své slavnostní inaugurace odsoudila.

Otevřít v galerii (4)
Z Budapešti k nám dnes přijede maďarská prezidentka Nováková
Z Budapešti k nám dnes přijede maďarská prezidentka NovákováZdroj: Pixabay

Lidé dál utrácí. Navzdory inflaci.

Podle agentury Bloomberg se lidé zatím vysoké inflace nebojí a nadále utrácejí. Umožňují jim to úspory nastřádané během pandemie. Ekonomiky přitom jinak trpí slabou výrobou v důsledku ruské invaze na Ukrajině a tvrdým lockdownům v Číně.

Před válkou jsme si mysleli, že právě spotřebitelé budou nejsilnější hnací silou v pokračujícím vzkříšení evropské ekonomiky,“

uvedl pro agenturu Sylvain Broyer, ekonom S&P Global Ratings.

Evropská letiště jsou proto také plná. Ty, kteří si mohou zahraniční dovolenou dovolit, růst cen všeho druhu od odletů neodradil. Pozitivní vývoj očekávají i cestovky, například německý gigant TUI AG očekává po dvou letech krize první zisky a stejně to vidí i Booking Holding, vlastník rezervačního portálu booking.com.

Otevřít v galerii (4)
Dovolené u moře jsou opět v kurzu
Dovolené u moře jsou opět v kurzuZdroj: Pixabay

Stephanie Matto: „Můj pot mi vydělává.“

S dalším návodem, jak si vydělat, přišla televizní hvězda s českými kořeny Stephanie Matto. Ta se v minulosti „proslavila“ tím, že prodávala svoje vlastní pšouky. Poté, co kvůli nadměrnému vypouštění vlastních plynů skončila v nemocnici, vrhla se na jinou formu podnikání.

Začala prodávat pot ze svého poprsí. Když se sluní na zahradě u bazénu, může díky tomu údajně malou zavařovačku naplnit již za 15 minut. V případě ještě teplejšího počasí prý naplní během pár hodin potem až 10 sklenic. Jedna zavařovačka stojí zhruba 11 500 korun.

Miluji ležet u bazénu, ale nemyslete si, je to taky pěkná dřina,“

řekla k tomu agentuře Jam Press Stephanie Matto.

Otevřít v galerii (4)
Vlastní pot jako zdroj zisku
Vlastní pot jako zdroj ziskuZdroj: Pixabay

Zdroje: ČTK, Seznam Zprávy, Idnes.cz, Super.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze