Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Kopřivová prozradila pohlaví miminka. Online petice proti OH. Zeman se zúčastní summitu NATO

Kateřina Ostrejšová
07. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Veronika Kopřivová s přítelem Miroslavem Dubovickým.

A je tu poslední den pracovního týdne a my jsme vám chtěli před prosluněným víkendem přinést samé dobré zprávy. A docela se to dnes povedlo! Už například víme, jaké pohlaví miminka čeká Veronika Kopřivová nebo kdy bude v Praze stát nová lávka mezi Holešovicemi a Karlínem. Tak krásný pátek a příjemné ráno.  

Očkovací centrum na Vyšehradě zvýší kapacitu na 1 600  

Otevřít v galerii (7)
Lékař drží v ruce vakcínu.
Lékař drží v ruce vakcínu. Zdroj: Freepik

Metropolitní očkovací centrum na Vyšehradě čeká v rámci května zvýšení kapacity až na 1 600 lidí, kterým by měla být podána denně vakcína proti nemoci covid-19. Hlavní město tímto krokem reaguje na plánované navýšení dávek od společnosti Pfizer. Od června je pak v plánu provoz rozšířit i na víkendy a denní kapacitu 2 000 obyvatel. Centrum koncem března a začátkem dubna začínalo s očkováním přibližně 200 pacientů denně, ke konci minulého měsíce však podávalo vakcíny téměř tisícovce lidí denně. 

Se zvýšeným počtem pacientů se postupně měnilo i uspořádání centra. Kromě důrazu na bezbariérovost byla nainstalována termokamera u vchodu, navýšena kapacita čekárny před registrací na 70 míst a vytvořena záložní čekárna s kapacitou 20 míst. Dále se rozšířil počet stanovišť, kde lékař probírá s pacientem jeho anamnézu, i stanovišť k vyřízení administrativních úkonů.  

Nová komedie Jana Prušinovského 

Otevřít v galerii (7)
Formule 1 na okruhu.
Formule 1 na okruhu. Zdroj: Pixabay

Režisér Jan Prušinovský se po úspěšných filmech Okresní přebor, Kobry a užovky nebo seriálu Most! pouští do snímku Grand Prix podle vlastního scénáře. V hlavních rolích se objeví Kryštof Hádek, Robin Ferro a Štěpán Kozub, ve vedlejších pak třeba Miroslav Donutil, Tatiana Dyková, Anna Kameníková nebo Marek Daniel. 

Natáčení nového českého filmu Grand Prix, který se částečně odehrává v prostředí Formule 1, se nemohlo obejít bez Pavla Turka. Turek, jenž strávil v F1 sedmnáct sezón, zprostředkoval tvůrcům v čele s režisérem Janem Prušinovským klíčové kontakty na vedení seriálu a závodní okruh ve Španělsku a jeho projekt Automobilist se stal ambasadorem filmu.  

První klapka padla ve středu 5. května v severních Čechách. Vzhledem k absenci diváků na závodech plánuje Prušinovský a jeho tým dotáčky až na příští sezónu, do českých kin snímek půjde 17. listopadu 2022.  

Lávka mezi Holešovicemi a Karlínem má stavební povolení 

Otevřít v galerii (7)
Architekt si prohlíží plány.
Architekt si prohlíží plány. Zdroj: Freepik

Stavební povolení lávky HolKa pro chodce a cyklisty spojující městské části Praha 7 a Praha 8 včea nabylo právní moci. V půlce dubna vypsalo hlavní město veřejnou zakázku na zhotovitele stavby a předpoklad zahájení je konec léta 2021. Pražané by se po nové lávce mohli projít nebo projet už na konci příštího roku. Bude dlouhá 285 metrů a šířka mezi zábradlími bude čtyři metry. Předpokládá hodnota zakázky je 197 milionů korun. 

Na straně Holešovic bude nástup umístěn na Bubenském nábřeží před branou do Pražské tržnice a na straně Karlína na Rohanském nábřeží s vyústěním na cyklostezku vedoucí po protipovodňové bariéře a následně na plánovaný veřejný prostor rozvojového území Rohanského ostrova. Přístup na lávku bude i ze Štvanice. 

Veronika Kopřivová prozradila pohlaví miminka 

Otevřít v galerii (7)
Veronika Kopřivová
Veronika KopřivováZdroj: Profimedia

Modelka a bývalá partnerka hokejisty Jaromíra Jágra přivede zanedlouho na svět svého prvního potomka. S přítelem Mirkem Dubovickým prozradili na Instagramu, že to bude holčička! 

Kopřivová vypadá v těhotenství skvěle a v rozhovoru pro Extra.cz prozradila, že jde vše podle plánu. Pohlaví miminka oznámila krásnou fotkou z těhotenského focení, kde vypadala jako víla.  

Miloš Zeman se zúčastní summitu východních členů NATO 

Otevřít v galerii (7)
Miloš Zeman
Miloš Zeman Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Země Severoatlantické aliance uspořádají na začátku příštího týdne summit tzv. bukurešťské devítky, kterou tvoří země Visegrádu. Proberou na něm například vojenské záležitosti spojené se Severoatlantickou aliancí. Za Česko se videohovorem zúčastní prezident Miloš Zeman.  

Summit bude v rumunské Bukurešti, osobně se ho ale kromě hostitelské země zúčastní pouze polský prezident Andrzej Duda, zbylí zástupci se připojí přes video. Účastníci schůzky by se mohli bavit i o napětí s Ruskem včetně obvinění, že agenti Ruska stojí za výbuchy muničních skladů v České republice a Bulharsku. Dalším tématem by mohl být nátlak Ruska na Ukrajinu a situace v Černém moři. 

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Princ Harry a Meghan žádají o darování peněz na vakcíny 

Otevřít v galerii (7)
Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan MarkleZdroj: Profimedia

Princ Harry a Meghan Markle žádají příznivce, aby pomohli získat finanční prostředky na zlepšení přístupu k vakcíně COVID-19. Ve svém prohlášení zveřejněném na webových stránkách páru využili Archewell, vévoda a vévodkyně ze Sussexu, druhé narozeniny svého syna, aby vakcínu prosadili.  

„Nemůžeme vymyslet více rezonující způsob, jak uctít narozeniny našeho syna. Pokud se všichni ukážeme se soucitem s těmi, které známe i neznáme, může to mít hluboký dopad. I malý příspěvek může mít velký efekt,“ 

stálo v prohlášení. Harry a Meghan budou pokračovat v prosazování vakcín během akce „Vax Live: The Concert to Reunite the World“, která bude v USA vysílána už zítra.  

Online petice proti olympijským hrám  

Otevřít v galerii (7)
Olympijské kruhy.
Olympijské kruhy. Zdroj: Pixabay

Online petice požadující zrušení tokijských olympijských her nasbírala v posledních několika dnech téměř 200 000 podpisů, a to především kvůli obavám veřejnosti ohledně držení her v pandemii. 

Zbývají necelé tři měsíce před zahájením letních olympijských her, které již byly kvůli koronaviru odloženy o rok. Stále však přetrvávají otázky, jak může Tokio uspořádat celosvětovou akci a ochránit tak dobrovolníky, sportovce, úředníky i japonskou veřejnost před COVID -19. 

Za dva dny od jejího zahájení shromáždila online kampaň s názvem „Zastavit olympijské hry v Tokiu“ více než 187 000 podpisů, což se blíží svému 200 000 cíli a podtrhuje obavy veřejnosti z pořádání této velké sportovní události v hlavním městě Japonska. 

To je z Ranního ptáčete vše. Přejeme vám pohodový víkend. V neděli má být opravdu krásně, tak vyrazte někam ven a myslete na slova básníka Johanna Wolfganga Goetheho: 

“Chyby dělají člověka sympatickým.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze