Top hledané
Výsledky (0)
Úspěch krajní pravice ve Francii donutil prezidenta Macrona k radikálnímu kroku.

Ranní ptáče: Krajní pravice v eurovolbách uspěla, Macron rozpustí parlament. Bidenovům syn přiznal užívání drog před soudem

Radim Červenka
10. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Emanuel Macron

Výsledky voleb do Evropského parlamentu přinesly očekávané zisky pro krajní pravici. Ačkoliv středopravá většina v samotném parlamentu zůstane zachována v některých zemích vyvolaly výsledky otřes na politické scéně, nejvýrazněji ve Francii. Syn amerického prezidenta Joe Bidena přiznal před soudem svou problematickou drogovou minulost. Na veřejnosti se objevily dcery prezidenta Vladimira Putina, jejich vztah k otci je nejasný. V Kanadě byl policií zadržen devadesátiletý podnikatel kvůli podezření ze sexuálních útoků v 80. letech.

Změny ve francouzské politice mohou ovlivnit celou Evropu

Zisk krajní pravice v nedělních volbách do Evropského parlamentu přiměl zklamaného francouzského prezidenta Emmanuela Macrona k vyhlášení předčasných národních voleb a přispěl k nejistotě ohledně budoucího politického směřování Evropy.

Zatímco středové, liberální a socialistické strany si měly udržet většinu mezi 720 členy parlamentu, hlasování zasadilo vnitropolitickou ránu vedoucím představitelům Francie i Německa a vyvolalo otázky, jak mohou hlavní mocnosti Evropské unie řídit politiku v unii, informovala agentura Reuters.

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Hunter Biden čelí soudu, přiznal problémy s drogami

Trestní proces se synem prezidenta Joea Bidena v pondělí spěje do závěrečné fáze a obhajoba se snaží zpochybnit obžalobu, která odhaluje některé z nejtemnějších momentů drogové minulosti Huntera Bidena. Právníci Huntera Bidena by mohli předvolat nejméně jednoho dalšího svědka, až bude případ pokračovat u federálního soudu v Delaware - jedná se o první ze dvou procesů, které ho čekají uprostřed předvolební kampaně jeho otce.

Není jasné, zda žalobci předvolají nějaké vyvracející svědky předtím, než se případ dostane k závěrečným projevům a poté k porotě. Hunter Biden je obviněn ze tří trestných činů, které souvisejí s nákupem zbraně v říjnu 2018, kterou měl asi 11 dní. Podle žalobců lhal ve formuláři pro povinný nákup zbraně, když tvrdil, že nelegálně neužívá drogy, aktuálně o problémech s drogami před porotou emotivně promluvil, napsala agentura AP.

Dcery prezidenta Putina se objevily na veřejnosti

Dcery ruského prezidenta Vladimira Putina vystupují na veřejnosti jen zřídka, ale tento týden se zúčastnily panelů na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru. Maria Voroncovová a Katerina Tichonová, kterým je údajně kolem 30 let, jsou Putinovy dcery z manželství s bývalou manželkou Ljudmilou, s níž se rozvedl v roce 2013 po téměř 30 letech manželství.

Putin uvedl, že jeho dcery pracují ve vědě a školství a že má vnoučata, ale nikdy nepotvrdil jejich jména, uvedla o neobvyklých okolnostech autoritářského prezidenta Ruska televize CNN.

Devadesátiletý kanadský byznysman byl zadržen kvůli sexuálnímu útoku

Frank Stronach, zakladatel kanadské společnosti Magna International Inc (MG.TO), byl v pátek zatčen a obviněn z pěti trestných činů včetně sexuálního napadení a znásilnění, uvedla místní kanadská policie ve svém prohlášení. Jednadevadesátiletý Stronach byl zatčen na elitním torontském předměstí Aurora. Regionální policie Peel uvedla, že údajné sexuální útoky se odehrály v období od 80. let 20. století do roku 2023. Právník zastupující Stronacha uvedl, že „kategoricky odmítá“ všechna obvinění, která proti němu byla vznesena, informovala o kauze agentura Reuters.

Zdroje: reuters.com, apnews.com, cnn.com

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze