Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Královna Camilla nebude mít dvorní dámy. Nedvěd končí v Juventusu. Musk chce do války s Applem

Barbora Večeřová
29. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Camilla poruší staletou tradici

Dobré ráno! Šetří se i u britské královské rodiny. Královna Camilla přišla s oznámením, že nebude mít dvorní dámy, které podle staleté tradice standardně dostávaly plat, nahradí je společnicemi, které se v její společnosti budou objevovat méně často a hlavně bez platu. K italském Turíně skončí Pavel Nedvěd s celou správní radou, stojí za tím podezření z falšování účetnictví. 

Šetří i královská rodina

Britská královna Camilla nahradí dvorní dámy jejich „levnější“ verzí. Královniny společnice ji budou doprovázet méně často a nebudou dostávat plat, budou jim ale hrazeny pracovní výlohy, nebudou také plnit administrativní povinnosti, podílet se na každodenním plánování programu a vyřizovat Camillinu korespondenci, píše BBC
 

Obnovení procesu vraždy z Egypta

Krajský soud v Ostravě se dnes podle informací ČTK začne zabývat žádostí o obnovu procesu s Petrem Kramným, který byl v roce 2016 odsouzen k 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Rozhodovat bude jiný soudce, než rozhodoval v původním procesu, jednání bude veřejné. Kramný je podle svých slov od začátku nevinný. 

 

Prodej rodinného domu, Praha 10 - 303m
Prodej rodinného domu, Praha 10 - 303m, Praha 10

Češi si Black Friday neodpustili

Češi při slevových akcí Black Friday utratili v internetových obchodech přes sedm miliard korun, tedy podobně jako loni. Reálné slevy se nejčastěji pohybovaly mezi 15 a 30 procenty, což proti loňsku znamená mírné zvýšení. Údaje vychází z údajů Asociace pro elektronickou komerci a Hlídače shopů, které jsou k dispozici ČTK.

 

Válka mezi Muskem a Applem?

Spor mezi Elonem Muskem a společností Apple se v pondělí nečekaně vyostřil. Stalo se tak poté, co výrobce iPhonů stáhnul z Twitteru veškerou reklamu. Nejbohatší muž světa kontroval tím, že mu vadí poplatky za aplikace. To je důvodem, proč se podle vlastního vyjádření chystá na „válku s Applem“, uvádí Novinky.

Otevřít v galerii (2)
Elon Musk má problém s Applem
Elon Musk má problém s ApplemZdroj: Profimedia

Konec Nedvěda v Juventusu

Ve fotbalovém klubu Juventus Turín skončila kompletní správní rada včetně viceprezidenta Pavla Nedvěda. Podle listu Gazzetta dello Sport je důvodem podezření z falšování účetnictví. Spolu s bývalým kapitánem české reprezentace odstoupil z funkce také předseda klubu Andrea Agnelli, který vedl klub více než dvanáct let, informuje Sport.cz.

Otevřít v galerii (2)
Pavel Nedvěd končí v Itálii
Pavel Nedvěd končí v ItáliiZdroj: Profimedia

Zdroje: bbc.com, ceskenoviny.cz, novinky.cz, sport.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze