Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Královská rodina na červeném koberci. Leopard testován na Covid. Nová služba Prahy

Kateřina Ostrejšová
12. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Kate Middleton a princ William.

Královská rodina se poprvé objevila úplně kompletní na červeném koberci. Princezna byla za rozkošnou slečnu v kostkovaných šatech. Sněžný leopard se stal šestým zvířecím druhem, u kterého byla potvrzena nákaza koronavirem. Hlavní město Praha umožní vyřizovat dotazy z oblasti bytového fondu prostřednictvím informační linky Pražského kontaktního centra. 

Britské námořnictvo pomáhá  

Otevřít v galerii (5)
Námořnická loď
Námořnická loďZdroj: pixabay.com/CoastalSandpiper

Čtyři hlídkové lodě královského námořnictva budou připraveny od 1. ledna pomáhat Británii chránit své rybolovné vody v případě brexitu bez dohody, jak uvedl premiér Boris Johnson, podle kterého Británie pravděpodobně dokončí svůj výstup z EU za tři týdny.  

Ministerstvo obrany provedlo rozsáhlé plánování a přípravu, aby zajistilo, že obrana bude na konci přechodného období připravena na řadu scénářů.  

„Tato příprava zahrnuje pohotovostní balíček 14 000 zaměstnanců, který má zajistit, že jsme připraveni podporovat v zimním období další vládní útvary a úřady, mimo jiné s přechodem z EU, COVID-19 a potenciálními nepříznivými povětrnostními událostmi,“  

uvedl mluvčí britského ministerstva obrany. Plavidla o délce 80 metrů budou moci zastavit, zkontrolovat a zabavit veškeré rybářské čluny Evropské unie působící ve výlučné britské ekonomické zóně, která se může rozprostírat od břehu 320 mil.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Nová služba hlavního města Prahy 

Otevřít v galerii (5)
Pohled na Prahu.
Pohled na Prahu. Zdroj: pixabay.com/MurderousPass

Magistrát hlavního města Prahy zavádí od pondělí 14. prosince novou službu pro občany. V době trvání nouzového stavu, kdy podle vládního krizového opatření musí být omezeny úřední hodiny pro veřejnost, bude možné i mimo tento čas vyřizovat dotazy z oblasti bytového fondu prostřednictvím informační linky Pražského kontaktního centra.  

„Věřím, že zapojení Pražského kontaktního centra do vyřizování telefonátů směřujících na bytový odbor bude přínosem pro obě strany. Občanům zvedne telefon profesionální operátor i mimo úřední hodiny a zaměstnanci bytového odboru budou moci věnovat více času zpracovávání písemně podaných žádostí o pronájem bytu, čímž dojde k urychlení celého procesu,“  

uvedl radní hlavního města Prahy Adam Zábranský. Lidé se mohou s obvyklými dotazy, které se týkají žádostí o pronájem bytu v majetku hlavního města Prahy, obracet každý pracovní den mimo stávající úřední hodiny v době nouzového stavu.  

Památník Anny Frankové v USA vandalizován  

Otevřít v galerii (5)
Deník Anny Frankové v několika vydáních.
Deník Anny Frankové v několika vydáních. Zdroj: profimedia.cz

V Idahu bylo zahájeno vyšetřování poté, co byla začátkem tohoto týdne poškozena bronzová socha oběti holocaustu Anny Frankové, jejíž život se proslavil díky jejímu deníku.  

Centrum pro lidská práva ve Wassmuthu, které památník postavilo v roce 2002, zveřejnilo na Facebooku fotografie zobrazující sochu v životní velikosti s nálepkou a symbolem svastiky, se zprávou “Jsme všude”. Jedná se o jediný památník Anny Frankové ve Spojených Státech.   

„To, co dělá tuto událost ve skutečnosti tak smutnou, byla nestydatost, kde byly nálepky umístěny, jak byly umístěny, a poselství, které hlásali,“  

uvedl Dan Prinzing, výkonný ředitel Wassmuthova centra pro lidská práva. Skutečnost, že k incidentu došlo těsně před židovským svátkem Chanuka je ještě bolestivější.  

Královská rodina poprvé s dětmi na červeném koberci  

Otevřít v galerii (5)
Královská rodina na červeném koberci.
Královská rodina na červeném koberci. Zdroj: profimedia.cz

Nejnovější vystoupení Kate Middleton a prince Williama byly přímo rodinnou záležitostí. Včera dorazil královský pár do londýnského Palladia se všemi svými třemi dětmi (George, Charlotte, Louis) na speciální představení Pantolandu Národní loterie.  

Pětičlenná skupinka se tak poprvé kompletně objevila na červeném koberci. Kate Middleton se předvedla v námořnických midi šatech značky Alessandra Rich. Princ William se také oblékl do námořnické barvy a sako doplnil červeným svetrem a černými kalhotami.  

Princezna Charlotte vypadala rozkošně v šedo-modrých kostkovaných šatech. Princ George ladil k otci červeno-černým pruhovaným svetrem. Nejmladší Louis měl vlněnou bundu v modré barvě.  

Sněžný leopard testován na koronavirus  

Otevřít v galerii (5)
Tři Sněžní leopardi.
Tři Sněžní leopardi. Zdroj: pixabay.com/Pixel-mixer

Další velký druh kočky byl pozitivně testován na koronavirus, tentokrát Sněžný leopard. Stal se tak šestým zvířecím druhem, u kterého byla potvrzena infekce virem po kontaktu s člověkem. Dva samci a samice byli pozitivně testováni na virus v zoo v Louisville, v pátek to potvrdila inspekční služba pro zdraví zvířat a rostlin amerického ministerstva zemědělství. 

Nejprve byla potvrzena infekce samice. Očekává se, že se všichni tři leopardi, jejichž příznaky jsou mírné a zahrnují sípání a suchý kašel, zcela uzdraví, uvedl v prohlášení ředitel zoo v Louisville John Walczak. Leopradi byli pravděpodobně nakaženi zaměstnancem bez příznaků, a to i navzdory preventivním opatřením zoo. 

Je nepravděpodobné, že by leopardi nebo jiná zvířata představovali významné riziko přenosu viru na člověka, protože Covid-19 se primárně šíří mezi lidmi. Sněžný leopard je jedním z nejméně šesti druhů zvířat, který se po blízkém kontaktu s lidmi nakazily koronavirem. Prvním byl malajský tygr v zoo v Bronxu.  

To je od nás zatím pro dnešek vše. Mějte hezkou, a především pozitivní sobotu, protože jak řekl psycholog a spisovatel Ralph Smart: 

„Odejdi od všeho, co ti dává špatné vibrace. Není třeba to vysvětlovat, ani rozumět tomu. Je to tvůj život. Dělej, co tě dělá šťastným.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze