Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Krejčíková dnes hraje o finále French Open. Thermal znovu otevírá. Facebook chystá chytré hodinky

Lukáš Bilinec
10. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Pětadvacetiletá česká tenistka Barbora Krejčíková

Dobré ráno všem ranním ptáčatům u přehledu zpráv, které vás nastartují do nového dne. Dnes by vám neměla uniknout třeba bitva Barbory Krejčíkové o finále tenisového grandslamu. 

Joe Biden se zastal TikToku

Otevřít v galerii (8)
Úřadující americký prezident Joe Biden
Úřadující americký prezident Joe BidenZdroj: Profimedia.cz

Úřadující americký prezident Joe Biden pokračuje ve změnách rozhodnutí předchozí vládnoucí garnitury. Donald Trump tvrdě bojoval s mobilními aplikacemi z Číny. Joe Biden nyní vydal nový požadavek na ministerstvo obchodu, aby provedlo a vyhodnotilo potenciální bezpečnostní rizika těchto aplikací. Oficiálně však ruší blokaci aplikací TikTok, WeChat a několika dalších v USA. I když Biden vyjádřil obavy o bezpečnost, týkající se čínských mobilních aplikací, rozhodl se nesměrovat problémy na konkrétní společnosti.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Praha podporuje nízkopříjmové rodiny s dětmi

Otevřít v galerii (8)
Matka s malým dítětem
Matka s malým dítětemZdroj: Pixabay/ Fancycrave1

Radní hlavního města odsouhlasili další financování pomoci rodinám s nízkými příjmy, kterým by mohla hrozit ztráta bydlení. Z prostředků Evropského sociálního fondu na navýšené kapacity sociální práce půjde dalších 11,5 milionu korun pro 8 poskytovatelů sociálních služeb. Pokračovat bude také Fond podpory bydlení. 

"Poskytovatelé zajišťují podporu přímo v domácnostech, poskytují poradenství a pomoc při péči o děti. Výsledkem poskytované pomoci je získání a udržení stabilního a důstojného bydlení a lepší péče o zdraví i vývoj dětí,"

řekla Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky a zdravotnictví.

Indie prohrává boj s COVID-19

Otevřít v galerii (8)
Dívka s rouškou během koronavirové pandemie
Dívka s rouškou během koronavirové pandemieZdroj: Unsplash/ Alexander Aashiesh

Smutný rekord padl v Indii, kde v posledních 24 hodinách evidují 6148 úmrtí, což je nejvíce od začátku pandemie. Nakazilo se dalších více než 94 tisíc Indů. Celkově je tak v zemi skoro 30 milionů lidí, kteří již prodělali nebo aktuálně mají nemoc Covid-19, z nichž už více než 350 tisíc lidí nemoci podlehlo. Jde o oficiální data ministerstva zdravotnictví. Mnozí světoví odborníci již dříve vyjádřili obavy, že reálná čísla jsou ještě horší.

Hotel Thermal v Karlových Varech otevírá již za pár dnů

Otevřít v galerii (8)
Hotel Thermal v Karlových Varech během filmového festivalu
Hotel Thermal v Karlových Varech během filmového festivaluZdroj: Thermal.cz

Slavný lázeňský hotel Thermal v Karlových Varech se částečně otevře veřejnosti. Mělo by k tomu dojít už za 2 týdny, v pátek 25. června, kdy v Karlových Varech také startuje letní festival Karlovarské kulturní léto. Co se během části rekonstrukčních prací na hotelu dosud stihlo? Rekonstrukcí prošel bazén, hotelová fasáda, či některá umělecká sochařská díla. Probíhá ještě čištění hotelového pláště a výměna skel v podnoži hotelu. Náklady na rekonstrukci se dosud vyšplhaly nad 350 milionů korun. 

Barbora Krejčíková se dnes popere o finále French Open 

Otevřít v galerii (8)
Česká tenistka Barbora Krejčíková
Česká tenistka Barbora KrejčíkováZdroj: Profimedia.cz

Pětadvacetiletá Barbora Krejčíková letos na antukovém French open vystoupila ze stínu svých známějších českých kolegyň a kosí jednu soupeřku za druhou. Dnes od 16:30 se utká s Řekyní Marií Sakkariovou o postup do finále. Pokud by se to rodačce z Brna povedlo, stala by se pouze třetí českou tenistkou, které se to od roku 1993 podařilo. V roce 2015 prohrála ve finále Lucie Šafářová se Serenou Williamsovou a v roce 2019 zase Markéta Vondroušová nestačila na Australanku Ashleigh Bartyovou. Druhou semifinálovou dvojici letos tvoří Anastasia Pavljučenkovová a Tamara Zidanšeková. 

YEEZY a Gap představily první kousek vzájemné spolupráce

Otevřít v galerii (8)
Bunda YEEZY Gap Round Jacked
Bunda YEEZY Gap Round JackedZdroj: Yeezy Gap Fashion

Americká značka Gap si od spolupráce s YEEZY slibuje návrat ztracených zákazníků, které od firmy odešly v posledních letech. Oděvní giganti oznámili spolupráci na deset let již minulý rok, až teď ale světlo světa spatřil první designový kousek. Kulatá bunda YEEZY Gap Round byla vyfocena poprvé minulý týden na samotném majiteli YEEZY, Kanye Westovi. Bunda je vyrobena z recyklovaného nylonu a je zářivě modrá. Nemá zapínání a propojený límec a klopu. Předobjednat si ji můžete na webových stránkách Gap ve Spojených státech za 200 amerických dolarů (zhruba 4200 českých korun). 

Facebook chystá vlastní chytré hodinky

Otevřít v galerii (8)
Aplikace Facebook na chytrém telefonu a chytré hodinky Misfit
Aplikace Facebook na chytrém telefonu a chytré hodinky MisfitZdroj: Unsplash/ Obi Onyeador

Mark Zuckerberg má očividně stále velké plány. V létě 2022 chystá Facebook své první chytré hodinky s několika fotoaparáty a monitorem srdečního tepu. Fotoaparáty s automatickým ostřením 1080p budou součástí displeje, který bude možné oddělit od zápěstí a pořizovat s ním fotky a videa, která bude možné sdílet v celé řadě aplikací, včetně Facebooku a Instagramu. Fotoaparát, zabudovaný na přední straně displeje hodinek, bude určen pro videohovory. Facebook údajně už nyní pracuje na dalších generacích těchto hodinek. Cena zatím nebyla potvrzena.

Zaha Hadid Architects spolupracují na systému hyperloop

Otevřít v galerii (8)
Dongdaemun design plaza v Soulu od Zahy Hadid
Dongdaemun design plaza v Soulu od Zahy HadidZdroj: Freepik/ tawatchai07

Společnost Zaha Hadid Architects oznámila, že spolupracuje s Hyperloop italia na navrhování architektury a infrastruktury kolem vysokorychlostního tranzitního systému. Ten poprvé v roce 2012 navrhl Elon Musk. Využívá nízkotlaké trubice a magnetické proudy k pohonu osobních lodí, pomocí pneumatických kanálů. Hyperloop Italia v současné době pracuje na testech proveditelnosti plánované trasy z Milána na letiště Malpensa. Cesta by měla trvat pouhých 10 minut, místo současných 43 minut. 

Více zpráv už se do čtvrtečního přehledu ranních zpráv nevešlo. Na závěr pro vás ještě máme citát k zamyšlení od italského astronoma Giordana Bruna:

"Malá chyba na začátku se stane velkou na konci."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze