Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Krejčíková se Siniakovou slaví další triumf. Uberu pomáhali vysocí političtí představitelé.

Barbora Večeřová
11. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Vítězky Wimbledonu

Česko slaví další historický sportovní úspěch. Finále Wimbledonu ve čtyřhře opět ovládly Krejčíková se Siniakovou a slaví tak už pátý společný titul v kariéře. Uniklá data ukázala, že vrcholní představitelé evropské politiky pomáhali kontroverzní společnosti Uber měnit regulace. 

Krejčíková se Siniakovou vítězky Wimbledonu 

Tenistkám Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové se společně daří. Podruhé se jim podailo vyhrát wimbledonskou čtyřhru, jde tak už o jejich pátý grandslamový titul a druhý v tomto roce po vítězném Australian Open. Ve finále nejslavnějšího grandslamu si poradily s Belgičankou Elise Mertensovou a Číňankou Čang Šuaj, které byly turnajovou jedničkou. 

"Mám v sobě spoustu emocí. Celý den jsem se těšila, až se dostaneme na centrální kurt a uvidím zase zaplněnou královskou lóži a legendy našeho sportu. Jsou tu také mí rodiče, kteří se na nás přijeli podívat. Musela jsem je uprosit, protože se báli, že mi přinesou smůlu. Jsem ale ráda, že tu jsou a smůlu nepřivezli," 

řekla po triumfu v rozhovoru Barbora Krejčíková.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –, Praha 10

V Praze dnes vystoupí kytarista Jeff Beck s Johnnym Deppem po boku  

Prahu dnes navštíví americký herec a hudebník Johnny Depp. V pražském O2 universum vystoupí po boku britského bluesového a rockového kytaristy Jeffa Becka. Tito dva spolu v roce 2020 nahráli společnou skladbu, v červenci mají vydat dokonce celé společné album. Není to první koncert, kde Depp vystoupil s Beckem, některá představení stihli už v květnu, kdy si koncertováním zkracoval čekání na verdikt poroty v soudním procesu se svou bývalou manželkou Amber Heardovou

Otevřít v galerii (3)
Johnny Depp vystoupí po boku Jeffa Becka již poněkolikáté
Johnny Depp vystoupí po boku Jeffa Becka již poněkolikáté Zdroj: Profimedia

Uberu pomáhali vrcholní představitelé politiky 

Tisíce uniklých dokumentů, označovaných jako Uber files ukázaly, jak vrcholní političtí představitelé pomáhali vedení Uberu. Jde o více než 124 tisíc záznamů, 83 tisíc e-mailů a dalších tisíc dalších složek z let 2013 až 2017. Právě v tomto období patřil Uber k nejrychleji rostoucím firmám, ale zároveň také k nejvíce kontroverzním. Společnost provázely soudní řízení, obvinění ze sexuálního násilí a skandály s únikem dat. Lobbisté tak měli u vrcholných politických představitelů prosit o to, aby jim pomohli prosadit změnu v poskytování taxislužeb v Evropě. Pomáhat měl francouzský prezident Macron, který si s kontroverzním šéfem Uberu měl dokonce tykat, nebo bývalé komisařka EU pro digitální záležitosti Neelie Kroesová, která lobováním za Uber porušovala etická pravidla. 

Otevřít v galerii (3)
Uberu měli pomáhat vrcholní představitelé politiky, vychází to z dat Uber files
Uberu měli pomáhat vrcholní představitelé politiky, vychází to z dat Uber filesZdroj: Profimedia

Začíná údržba plynovodu Nord Stream 1

Dnešním dnem je zahájena pravidelná údržba plynovodu Nord Stream 1, který vede z Ruska do Německa a funguje jako hlavní trasa pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Celá údržba by měla trvat do 21. července. Strach z prováděné údržby má ale Německo, které se bojí, že kvůli sporům mezi Ruskem a Západem by už plyn skrz tento plynovod nemusel téct ani po dokončení všech oprav. 

 

Srí Lanka bude jednat o nové vládě 

Zástupci opozice se chystají na jednání o nové vládě. Bouřlivé protesty, které vyústily v obsazení prezidentova sídla v Kolombu, vedly až k rezignaci premiéra a prezidenta. Důvodem protestů je hluboká ekonomická krize, ze které místní obyvatelé viní i vládu. 

 

Návrh progresivního zdanění sklízí kritiku

Velkým tématem je ve Sněmovně návrh týkající se progresivního zdanění. Přišel s ním místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Zástupci opozice ale přišli s kritikou. Podle slov místopředsedy hnutí ANO Radka Vondráčka jde o podvod na voličích, protože koalice SPOLU se před volbami stavěla proti zvyšování daní. Proti byl i ekonomický expert ODS Jan Skopeček

 "Nemá smysl trestat aktivní lidi, nemá smysl trestat kvalifikované lidi, kteří vydělávají více, těm bychom měli spíše dát volný prostor, ať tu zemi posouvají dál," 

uvedl Skopeček. 

Otevřít v galerii (3)
Jan Skopeček kritizuje progresivní zdanění
Jan Skopeček kritizuje progresivní zdanění Zdroj: Profimedia

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze