Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Kris Jenner má narozeniny. Jágr podpořil sbírku na plicní ultrazvuk. Pivovarem roku je Bernard

Kateřina Ostrejšová
05. listopadu 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Kris Jenner

Máme tu poslední den pracovního týdne a my už se nemůžeme dočkat volného víkendu, co vy? Tak se s námi ještě pojďte podívat na aktuální novinky! 

Jágr podpořil sbírku na plicní ultrazvuk 

Otevřít v galerii (8)
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr Zdroj: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Hokejový klub Rytíři Kladno, jehož většinovým majitelem je Jaromír Jágr, podpořili Nadační fond Naše plíce. Vybrané peníze poputují na plicní ultrazvuk SONON 300L, který nemocnice pro své pacienty potřebuje. A zapojit se můžete i vy.  

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

"Jsem primářkou plicního oddělení nemocnice Kladno. Pracuji zde už více jak 30 let. Ve spolupráci s Nadačním fondem Naše plíce vyzývám a prosím sponzory a dárce o přispění na ultrazvukový přístroj, který by nám velmi vylepšil diagnostiku onemocnění plic," 

říká primářka plicního oddělení Oblastní nemocnice Kladno, Jana Keilová.  

Zájem Čechů o placený streaming hudby roste 

Otevřít v galerii (8)
Streamovací hudební platformy získávají stále větší zájem
Streamovací hudební platformy získávají stále větší zájem Zdroj: Unsplash

V roce 2020 u nás bylo přibližně 400 tisíc uživatelů zpoplatněných hudebních služeb, o polovinu více než v předchozím roce. S pětiprocentním podílem uživatelů těchto služeb však ČR stále zaostává za evropským průměrem. Podíl posluchačů ve věku 16 až 24 let se meziročně zdvojnásobil. 

„Placené stahovaní hudebních nahrávek do počítače či telefonu je dnes mezi posluchači velmi okrajovou aktivitou a v drtivé většině převládá streamování hudby. Podle dat Národní federace hudebního průmyslu pocházela polovina příjmů českých vydavatelů v roce 2020 právě ze streamingu. Naopak platby za stažení nahrávky se na celkových příjmech podílely pouze dvěma procenty,“  

vysvětluje Milan Dedera z odboru statistik rozvoje společnosti ČSÚ. 

Starostové a nezávislí schválili návrh koaliční smlouvy 

Otevřít v galerii (8)
Vít Rakušan
Vít Rakušan Zdroj: Profimedia

Celostátní výbor hnutí STAN na svém včerejším jednání schválil návrh koaliční smlouvy mezi hnutím STAN, Českou Pirátskou stranou, ODS, KDU-ČSL a TOP 09 včetně programu koalice. Schválený návrh koaliční smlouvy neobsahuje personální složení budoucí vlády, které bude předmětem dalších jednání. 

V soutěži Adapterra Awards 2021 zabodoval les bez pasek 

Otevřít v galerii (8)
V soutěži Adapterra Awards 2021 zabodoval les bez pasek
V soutěži Adapterra Awards 2021 zabodoval les bez pasek Zdroj: Unsplash

Nadace Partnerství v Praze ocenila nejlepší projekty reagující na problémy spojené se změnou klimatu. Do 3. ročníku soutěže se hlásila více než stovka realizací z celé republiky. Cenu si odvezlo osm projektů, z toho jeden přeshraniční v Rakousku. Mezi vítězi jsou příklady šetrného hospodaření v lesích i na zemědělské půdě, zelené bydlení pro seniory, ekocentrum s unikátní biosolární střechou či dlouhodobý projekt výsadeb. Cenu Prahy předal náměstek primátora hlavního města Prahy Petr Hlubuček. 

Barbora Krejčíková prohrála zápas s Belindou Bencicovou 

Otevřít v galerii (8)
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Barbora Krejčíková v pražské O2 areně prohrála čtvrteční zápas se Švýcarkou Belindou Bencicovou 6:7, 4:6. O postupu do semifinále Billie Jean King Cupu rozhodovala čtyřhra, ve které ovšem Lucie Hradecká a Kateřina Siniaková podlehly 0:2 a Češky se tak se zápasem musely rozloučit. 

Versace oslavuje zimní sporty spuštěním kampaně Holiday 2021 

Otevřít v galerii (8)
Nová kolekce značky Versace
Nová kolekce značky Versace Zdroj: Profimedia

Italský luxusní dům Versace přichází s novou kampaní Holiday 2021. Kolekce je jako vždy okouzlující a odvážná. Nezaměřuje se pouze na zimní sporty, obsahuje i společenské oblečení s teplými a pohodlnými úplety. V kampani vystupují krasobruslařka Rebecca Ghilardi a modelky Stella Maxwell, Malika Louback, Nando Maxwell, Duncan Rincon a Djily Niang.  

Hlava rodu Kardashian slaví 66. narozeniny 

Otevřít v galerii (8)
Kris Jenner
Kris Jenner Zdroj: Profimedia

Televizní osobnost a hlava rodu Kardashian, Kris Jenner, slaví své 66. narozeniny. Proslavila se zejména rodinnou reality show Držte krok s Kardashians, která vznikla v roce 2007. Potkala se s producentem Ryanem Seacrestem, který ji nabídl možnost, při které by její rodina byla doprovázená televizním kamerami. Jenner zpočátku váhala, nakonec nabídku přijala a dnes zřejmě nelituje. Reality show se stala světovým fenoménem a dnes má již 20 sérií.  

Pivovarem roku se stal Bernard z Humpolce 

Otevřít v galerii (8)
Pivovar Bernard vyhrál soutěž Pivovar roku
Pivovar Bernard vyhrál soutěž Pivovar roku Zdroj: Pixabay

Pivovarem roku se již pošesté stal podle Sdružení přátel piva Bernard z Humpolce, kterého k úspěchu dovedl Stanislav Bernard. Pivovar má podle sdružení nejlepší pivo v kategoriích světlé výčepní pivo, světlý ležák a v kategorii tmavé a polotmavé pivo. 

To je od nás pro tento týden z ranních aktualit vše. Užijte si víkend naplno a my se budeme těšit zase v pondělí. Posíláme slova Buddhy:  

“Bolest je nevyhnutelná. Utrpení volitelné.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze