Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Kristen Stewart je zasnoubená. Německo omezuje neočkované. Mobilní hry od Netflixu

Kateřina Ostrejšová
03. listopadu 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Kristen Stewart

Krásné ráno všem, co už jsou vzhůru a chtějí se před začátkem celého dne ještě podívat na novinky ze světa. Tak pojďme na ně! 

Praha hostí konferenci Fórum BD 2021 

Otevřít v galerii (8)
Praha hostí konferenci Fórum BD 2021
Praha hostí konferenci Fórum BD 2021 Zdroj: Unsplash

Aktuálním tématům v oblasti správy a provozu bytových domů, inovacím v informačních technologiích a zejména družstevní bytové výstavbě se bude věnovat 3. ročník konference Fórum BD 2021, která se koná v úterý 2. a ve středu 3. listopadu 2021. 

Prodej rodinného domu, Praha 10 - 303m
Prodej rodinného domu, Praha 10 - 303m, Praha 10

Velká pozornost bude soustředěna především na druhou část programu v zastupitelském sále Magistrátu hl. m. Prahy, kdy se uskuteční blok věnovaný družstevní bytové výstavbě hlavního města pod společnou záštitou 1. náměstka primátora pro oblast územního rozvoje Petra Hlaváčka a radní pro legislativu a podporu bydlení Hany Kordové Marvanové. 

Ministerstvo zdravotnictví vydalo úhradovou vyhlášku pro rok 2022  

Otevřít v galerii (8)
Ministerstvo zdravotnictví vydalo úhradovou vyhlášku
Ministerstvo zdravotnictví vydalo úhradovou vyhláškuZdroj: Unsplash

Úhradová vyhláška pro rok 2022 počítá s meziročním nárůstem úhrad ve všech segmentech zdravotní péče o téměř 9 %. Na zdravotní péči po odečtení nákladů souvisejících s COVID-19 míří o téměř 37 miliard korun navíc. Vyhláška klade velký důraz na zvyšování kvality a dostupnosti zdravotní péče. Pacienti se mohou těšit například na dostupnější stomatologickou péči, delší ordinační hodiny i nové služby praktických lékařů, lepší dostupnost fyzioterapie a rehabilitační péče, gynekologů i ambulantních specialistů. Dochází také k růstu objemu poskytovaných služeb v oblasti screeningů a lůžkové péče.  

Podle Salesforce budou ceny v předvánoční sezóně dále růst 

Otevřít v galerii (8)
Ceny v předvánoční sezoně budou stále růst
Ceny v předvánoční sezoně budou stále růst Zdroj: Unsplash

Společnost Salesforce, světový lídr v oblasti řízení vztahů se zákazníky, oznámila nová zjištění a odhady, týkající se letošní předvánoční nákupní sezóny. Salesforce očekává, že celosvětové tržby z online prodeje opět přesáhnou 1 bilion dolarů, ale spotřebitelé, maloobchodníci i dodavatelé se podle předpovědí budou potýkat s rostoucími náklady a snížením stavu zásob v důsledku tlaku na globální dodavatelský řetězec. Očekává se, že bude i nadále přetrvávat dopad celosvětové pandemie na digitální nákupní zvyklosti. Ačkoli se nárůst online obchodování nedá srovnávat s loňským historickým skokovým růstem o 50 %, lze očekávat, že celkové tržby v nadcházející sváteční sezóně opět dosáhnou rekordních hodnot.  

Netflix zpřístupnil pětici mobilních her 

Otevřít v galerii (8)
Netflix přichází s hry na mobil
Netflix přichází s hry na mobil Zdroj: Unsplash

Předplatitelé Netflixu na celém světě si od včerejška mohou na chytrých telefonech spustit mobilní hry z dílny této americké streamovací společnosti. Budou k tomu potřebovat operační systém Android a mimo předplatného je nečeká žádný další poplatek. Hry nebude doprovázet reklama. Prozatím je v nabídce pět her, z nichž dvě vycházejí z mysteriózního seriálu Stranger Things z produkce Netflixu. Firma slibuje jejich počet zvýšit. 

Herečka Kristen Stewart je zasnoubená 

Otevřít v galerii (8)
Kristen Stewart
Kristen StewartZdroj: Profimedia

Herečka Kristen Stewart řekla své "ano" a zasnoubila se tak se svou přítelkyní Dylan Meyer, se kterou je ve vztahu dva roky. 

“Chtěla jsem být požádána o ruku, takže jsem dala najevo, co chci, a ona to báječně zvládla. Takže se bereme,“  

uvedla nadšeně herečka v rádiové show Howarda Sterna. 

Lewis Hamilton bez závodní kombinézy 

Otevřít v galerii (8)
Lewis Hamilton
Lewis Hamilton Zdroj: Profimedia

Britský jezdec formule 1 Lewis Hamilton si před Velkou Cenou Mexika udělal menší otočku na předání ceny Innovator Awards, které se konalo v New Yorku. Jak se vám líbí sedminásobný mistr světa v modrém obleku místo závodní kombinézy? Rozhodně se toho nebojí!  

Lídři ohlásili v Glasgow dohody o konci odlesňování či snížení emisí metanu 

Otevřít v galerii (8)
Boris Johnson
Boris Johnson Zdroj: Profimedia

Lídři řady zemí včera na klimatické konferenci OSN ve skotském Glasgow ohlásili nové dohody, které mají za cíl zastavit odlesňování planety, snížit emise metanu, usnadnit transfer čistých technologií či přispět k ekologické transformaci ocelářství. Britský premiér Boris Johnson je po úvodních dvou dnech klimatického summitu ve skotském Glasgow mírně optimistický, pokud jde o pokrok při jednáních o boji proti globálnímu oteplování. Varoval však před falešnou nadějí. Podle českého premiéra Andreje Babiše debata o klimatu nepřinesla nic nového. 

Německo omezuje neočkované  

Otevřít v galerii (8)
Německo omezuje neočkované
Německo omezuje neočkované Zdroj: Unsplash

Německá kancléřka Angela Merkelová chce zpřísnit omezení pro neočkované proti nemoci covid-19, v úvahu připadají mimo jiné odepření vstupu do vybraných zařízení či každodenní testování na pracovišti. Tlak na neočkované se rozhodlo vyvinout i Sasko, které chce od pondělí omezit vstup do kulturních, gastronomických a volnočasových zařízení. O podobném kroku uvažují také další spolkové země. 

To je od nás z ranního přehledu vše, mějte krásné ráno. Loučíme se se slovy Gaba Grunewalda: 

“Je v pořádku zaškobrtnout, v pořádku ovšem není vzdávat se.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze