Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Kristen Stewart v roli princezny Diany. Na PCR test si počkáte. Elon Musk poletí do vesmíru

Lukáš Bilinec
13. července 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Kristen Stewart v roli princezny Diany

Také úterní ráno je doslova přeplněno informacemi, o kterých jednoduše musíte vědět. Už příští rok uvidíme na stříbrném plátně Kristen Stewart v roli princezny Diany. Elon Musk už se těší, až poletí na hranici vesmíru ve vesmírné lodi svého podnikatelského kolegy Richarda Bransona. A věděli jste, že laboratoře v Česku přestávají stíhat dělat PCR testy?

Desítky lidí byly zatčeny po protestech na Kubě

Otevřít v galerii (8)
Střet demonstrantů s policií
Střet demonstrantů s policiíZdroj: Unsplash/ Koshu Kunii

Zahraniční média i opoziční zdroje označují aktuální protivládní protesty na Kubě za největší v posledních několika desetiletích. Kubánce rozhněvaly kolaps ekonomiky, nedostatek potravin a léků, zvyšování cen a nemohoucnost vlády během koronavirové pandemie. Prezident Miguel Díaz - Canel vyzval své příznivce, aby proti demonstrantům bojovali. Protestuje se po celé Kubě, včetně hlavního města Havany.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

"Nebojíme se. Chceme změnu, nechceme žádnou další diktaturu,"

řekl jeden z protestujících pro BBC. Během protestů bylo bezpečnostními silami zatčeno mnoho demonstrantů. 

Sněmovna dnes jedná o stavebním zákonu

Otevřít v galerii (8)
Domy v Praze
Domy v PrazeZdroj: Pixabay/ schaerfsystem

Podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové pomůže nový stavební zákon zrychlit povolování stavebních projektů. Senátoři se vyslovili proti zákonu kvůli přesunu stavebních úřadů pod stát. na konci května prošel zákon sněmovnou hlasy 92 poslanců ze 175 přítomných. K přehlasování veta senátu dnes potřebuje 101 hlasů. Dostálová tak plánuje vyjednat podporu u KSČM, jejíž poslanci pro zákon poprvé nehlasovali. 

Některá letadla Boeing 787 neprošla testy

Otevřít v galerii (8)
Letící letadlo u mezinárodního letiště v Torontu
Letící letadlo u mezinárodního letiště v TorontuZdroj: Unsplash/ John McArthur

Federální letecký úřad (FAA) uvedl před několika málo hodinami, že některé stroje Boeing 787 Dreamliners mají problémy s kvalitou výroby, které Boeing bude muset napravit ještě před jejich uvedením na trh.  Zároveň však úředníci dodali, že tento problém nepředstavuje bezprostřední ohrožení bezpečnosti letů. Přesto se Boeing zavázal, že tyto letouny před obnovením dodávek zcela opraví. Drobné změny by měly být provedeny i na některých letadlech Boeing 787, která jsou již v provozu. 

Laboratoře nestíhají dělat PCR testy

Otevřít v galerii (8)
Doktor se chystá na Covid test
Doktor se chystá na Covid testZdroj: Freepik/ freepik

Garance dodání výsledku PCR testu do dvou dnů již na mnoha místech republiky neplatí. Zhoršující se koronavirová situace v posledních týdnech a s ní spojené změny cestovatelských pravidel nahnaly do testovacích míst zvýšený počet lidí. Především v menších městech je tak velký přelak a na termín se někde čeká i více než týden. O PCR testy je větší zájem než o ty antigenní, především z toho důvodu, že pro cestu do mnoha států nejsou dostačující. Kdo potřebuje výsledky testů dříve, může si připlatit za expresní vyhodnocení. 

Kristen Stewart ztvární roli princezny Diany 

Otevřít v galerii (8)
Jednatřicetiletá herečka Kristen Stewart
Jednatřicetiletá herečka Kristen StewartZdroj: Profimedia

Jednatřicetiletá herečka si na své konto připíše další významnou roli. Ve filmu Spencer si zahraje postavu princezny Diany. První diváci jej budou moci podle informací magazínu Variety vidět už v září tohoto roku na filmovém festivalu v Benátkách. Dlouho očekávané drama režiséra Pabla Larraína sleduje život princezny po rozchodu s princem Charlesem. Kromě Kristen by se měly na plátně objevit další filmové hvězdy jako Jack Farthing, Sean Harris, nebo Sally Hawkins. Do kin se snímek dostane v průběhu roku 2022. 

Elon Musk si koupil letenku do vesmíru

Otevřít v galerii (8)
Jihoafrický miliardář Elon Musk
Jihoafrický miliardář Elon MuskZdroj: Profimedia

Miliardář Elon Musk podpořil organizaci Virgin Galactic svého podnikatelského kolegy a přítele Richarda Bransona. Ten se zviditelnil o víkendu svým vlastním letem na hranici vesmíru, během niž se navíc i pár minut vznášel spolu se svými kolegy v mikrogravitaci. A právě na podobnou výpravu by se měl brzy v jeho lodi SpaceShipTwo vydat i Elon. Kdy se tak stane ale není vůbec jasné, protože podobnou vstupenkou (v přepočtu za 5 a půl milionu českých korun) by nyní již mělo disponovat více než 500 lidí. 

Britský obchodní dům slibuje 10 tisíc bytů 

Otevřít v galerii (8)
Pohled na starou i novou zástavbu Londýna
Pohled na starou i novou zástavbu Londýna Zdroj: Pixabay/ quicksandala

V příštím desetiletí se chce britský obchodní dům John Lewis stát významným rezidenčním pronajímatelem. Jak toho plánuje docílit? Ze značné části přeměnou vlastních parkovišť obchodů na nájemní bydlení po celé Velké Británii. Přestavět plánuje některá svá distribuční centra, parkoviště, případně prostory nad supermarkety. John Lewis by rád přispěl k řešení celonárodní otázky nedostatku bytů. První domy by měly být postaveny v jihovýchodní Anglii. The Sunday Times uvedl, že řetězec obchodů již označil prostor pro výstavbu 7000 bytů z plánovaného počtu 10 000 v rámci svého stávajícího portfolia nemovitostí. 

LeBron James součástí hry Fortnite 

Otevřít v galerii (8)
Muž hraje počítačovou hru Fortnite
Muž hraje počítačovou hru FortniteZdroj: Unsplash/ Erik Mclean

Jedna z nejzářivějších basketbalových hvězd posledních let, LeBron James, se stává další celebritou, za kterou si můžete zahrát v populární počítačové střílečce Fortnite. Hned dva skiny s hráčem týmu Los Angeles Lakers si budou moci hráči zakoupit už zítra, ve středu 14. července. První skin bude typický LeBron, jakého známe z palubovky, a druhý vznikl po vzoru chystaného filmu Space Jam: A New Legacy. Právě v něm bude hvězdný basketbalista hrát. Součástí měnitelného outfitu bude také nový pár tenisek Nike LeBron 19. 

Jste na konci úterního ranního ptáčete. Věříme, že vás dnešní zprávy zaujaly a na závěr pro vás máme ještě citát od amerického rappera, Tupaca Shakura. 

"Moje mamka mi vždycky říkala: Pokud nemůžeš najít něco, pro co bys žil, je nejlepší najít něco, pro co bys zemřel."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze