Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. I když sledovalo celou noc, co se děje

Ranní ptáče: Kyjevem otřásly dva silné výbuchy, na město míří ruská armáda. Veselý porazil Djokoviče! Naomi Campbell pro Lanvin

Lenka Ciznerová
25. února 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Tenista Jiří Veselý

Včera, když jsme psali o tom, že náš tenista Jiří Veselý půjde do zápasu na Djokoviče, moc lidí mu asi šanci nedávalo. A vyhrál. Tak třeba teď, když  vidíme tak nějak smutně černě, co se děje na Ukrajině, taky budeme mile překvapeni. No a majitel Facebooku pracuje s umělou inteligencí. Nás to tedy zatím spíš děsí. Co vy? Viděli jste včerejší záběry z Václaváku? Kolika lidem stálo za to jít ven vyjádřit podporu Ukrajině? Taky vás vždycky zahřeje u srdce, když Češi konečně umí držet spolu? Je to fajn pocit, že ano? Tak přejme Ukajině, aby se jednoho dne probudila zase do svobodného rána. A držme palce lidem, kteří jsou teď strachy bez sebe schovaní v úkrytech.

 

Naomi Campbell
Jennifer Lawrence
Jason Derulo

Kyjevem otřásly dva silné výbuchy, na město míří ruská armáda

Ukrajinskou metropolí Kyjevem dnes nad ránem otřásly dva silné výbuchy. Podle poradce ukrajinského ministra vnitra Antona Heraščenka se jednalo o ruské střely s plochou dráhou letu či balistické rakety, informovala agentura Unian. Ruská armáda směřuje na Kyjev, je od něj podle CNN 30 kilometrů daleko. 

 

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Veselý porazil Djokoviče!

Otevřít v galerii (2)
Tenista Jiří Veselý
Tenista Jiří Veselý Zdroj: Profimedia

Český tenista Jiří Veselý zdolal už podruhé v kariéře Novaka Djokoviče a po výhře 6:4 a 7:6 je na turnaji v Dubaji po více než dvou letech v semifinále na okruhu ATP. A jakou z toho měl radost! Srbský tenista tím navíc přijde poprvé od ledna 2020 o místo světové jedničky. V čele žebříčku ho vystřídá Daniil Medveděv.

 

Zuckerberg z Meta odhaluje projekty AI zaměřené na budování budoucnosti metaversa

Zuckerberg sází na to, že metaversum, futuristická myšlenka virtuálních prostředí, kde uživatelé mohou pracovat, socializovat se a hrát, bude nástupcem mobilního internetu. Zuckerberg řekl, že Meta pracuje na nové třídě generativních modelů AI, které umožní lidem popsat svět a generovat jeho aspekty. V předem nahraném demu Zuckerberg představil koncept AI nazvaný Builder Bot, kde se objevil jako beznohý 3D avatar na ostrově a dal řečové příkazy k vytvoření pláže a poté přidal mraky, stromy a dokonce i piknikovou přikrývku.

"Jak budeme tuto technologii dále rozvíjet, budete moci vytvářet odlišné světy, abyste mohli zkoumat a sdílet zkušenosti s ostatními, a to pouze svým hlasem,"

řekl Zuckerberg.

 

Jason Derulo nebo Anne-Marie na festivalu SodaPop v Hradci Králové

Otevřít v galerii (2)
Anne-Marie
Anne-MarieZdroj: SodaPop

Co je to SodaPop? Tahle otázka se od minulého týdne šířila jako lavina na sociálních sítích, kde se objevilo nejasné heslo #SodaPopCZ. Teď už je jasné, že jde o akci letošního léta, kde zahrají světové hvězdy jako Anne-Marie, Jason Derulo, LittleBig, bbno$ nebo Masked Wolf. Konat se bude 12.-13. srpna v multifunkčním areálu Parku 360 v Hradci Králové.

“Koncept je založený na nejnovějších trendech a propojuje digitální svět s tím reálným, kdy se návštěvník zapojuje do procesu už od zakoupení vstupenky a může tak ovlivnit jeho dění. Cílem festivalu je sjednocovat a vytvořit nový svět plný tolerance, ve kterém každý může být sám sebou, cítit se bezpečně a sebevědomě,"

říká ředitel festivalu Milan Paul.

Luxusní kancelář na pronájem v Pařížské ulici
Luxusní kancelář na pronájem v Pařížské ulici, Praha 1

 

Manžel kameramanky zastřelené při natáčení vrací Baldwinovi úder

Manžel kameramanky zastřelené a zabité na natáčení filmu „Rust“ říká, že je „absurdní“, že Alec Baldwin věří, že za střelbu nemůže, a byl „tak naštvaný“, když Baldwin nepřijal vlastní zodpovědnost. Poznámky uvedené v úryvcích zveřejněných ve středu v rozhovoru pro pořad „Today“ jsou prvními veřejnými slovy Matta Hutchinse o smrti jeho manželky Halyny Hutchins 21. října.

"Myšlenka, že osoba, která drží zbraň a způsobí její vystřelení, není zodpovědná, je pro mě absurdní,"

řekl Matt Hutchins moderátorovi pořadu "Today" v rozhovoru, který se celý odvysílal ve čtvrtek. Matt Hutchins a jeho 9letý syn podali minulý týden žalobu na neoprávněnou smrt. Ta uvádí Baldwina, producenty filmu a další jako obžalované. Tvrdí, že Baldwin, který byl také producentem filmu, a jeho koproducenti projevili „bezcitnou“ nedbalost, tváří v tvář stížnostem, na bezpečnost a jejich „bezohledné chování a opatření ke snížení nákladů“ vedly přímo k její smrti.

 

Naomi Campbell pro Lanvin

Tváří nové kampaně módní značky Lanvin jaro-léto 2022 není nikdo jiný než britská topmodelka. Ta je pořád krásná, co? A to s modelingem začala Naomi Campbell už v 15 letech. Narodila se v roce 1970, kdybyste měli potřebu vědět, kolik jí je teď.

 

Jennifer Lawrence a Cooke Maroney se stali rodiči

Oscarová herečka Jennifer Lawrence a její manžel Cooke Maroney se stali rodiči. Jde o první přírůstek do rodiny! Herečka porodila v nemocnici v Los Angeles, ale podrobnosti o miminku si zatím nechává pro sebe. V roce 2011 si zahrála v akčním sci-fi snímku X-Men: První třída. Za film Terapie láskou (2012) získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli a Časopisem Rolling Stones byla v roce 2015 označena jako nejtalentovanější herečka Ameriky.

Je třeba se rozloučit. To, co se děje, jen tak z hlavy asi nepustíme. Vydržme být pro Ukrajinu oporou. Protože když se člověk ohlédne do historie, a není to zase tak strašně dávno, až ho mrazí, co už ruští panovníci dokázali napáchat za zlo. A mráz jde po zádech i ze slov Vladimíra Iljiče Lenina:

„Je pravda, že svoboda je vzácná - tak vzácná, že musí být přidělena.“

 

Zdroje: bbc, profimedia, reuters, citáty.net, ceskenoviny, irozhlas, kryptomagazín, agentura AP,

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze