Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Lady Gaga na premiéře filmu v Itálii. Hamilton ovládl závod v Brazílii. Zeman přijímá návštěvy

Kateřina Ostrejšová
15. listopadu 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Lady Gaga

Přejeme vám krásné ráno, snad jste po víkendu pořádně odpočinutí a plní elánu do nového týdne. My vás i dnes nezapomeneme informovat, co důležitého se ve světě stalo. 

Odškodné občanům postiženým výbuchem na Moravě  

Otevřít v galerii (8)
Odškodné občanům postiženým výbuchem na Moravě
Odškodné občanům postiženým výbuchem na Moravě Zdroj: LP-Life

V lednu 2022 vstoupí v účinnost zákon o jednorázovém odškodnění subjektů dotčených mimořádnou událostí v areálu muničních skladů Vlachovice-Vrbětice. Cílem tohoto zákona je zmírnit alespoň některé újmy, které utrpěly dotčené obce a jejich obyvatelé v souvislosti s mimořádnou událostí v areálu muničního skladu Vlachovice-Vrbětice. Zákonným předpokladem pro přiznání jednorázového odškodnění obyvatelům obce je přihlášení k trvalému pobytu v obci v rozhodném období. Písemnou žádost o odškodnění je možné podat u Ministerstva vnitra ode dne účinnosti zákona, tedy od 1. ledna 2022, do 30. června 2022. Odškodnění se bude týkat pěti obcí, které výbuchy v roce 2014 a následná likvidace škod postihly nejcitelněji – Haluzice, Lipová, Bohuslavice nad Vláří, Slavičín a Vlachovice. 

Výdaje na ošetřovné loni skokově vzrostly 

Otevřít v galerii (8)
Výdaje na ošetřovné loni skokově vzrostly
Výdaje na ošetřovné loni skokově vzrostly Zdroj: Freepik

Luxusní penthous na Praze 1 - 226m
Luxusní penthous na Praze 1 - 226m, Praha 1

V roce 2020 bylo na ošetřovné vydáno 11,4 mld. Kč, tedy o 9,7 mld. Kč více oproti roku 2019. Za nárůstem stojí jak vyšší počet případů, tak úprava podmínek vyplácení ošetřovného vzhledem k mimořádným vládním opatřením v souvislosti s epidemií onemocnění covid-19. 

“V rámci výdajů na dávky nemocenského pojištění tvořilo ošetřovné doposud 4–5 % celkových výdajů, ale v roce 2020 představovalo již více než pětinu,“  

upozorňuje Markéta Pištorová z odboru statistik rozvoje společnosti ČSÚ. 

Praze lidé dluží stovky miliony korun. Hlavní město pro ně hledá řešení  

Otevřít v galerii (8)
Praze dluží lidé stovky miliony korun
Praze dluží lidé stovky miliony korun Zdroj: Freepik

Hlavní město pokračuje v mediální kampani k Milostivému létu. Díky této akci mají tisíce lidí, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům vůči Magistrátu hl. m. Prahy, jeho městským organizacím či městským částem, příležitost zaplatit mnohem menší částku. Celkově dluží lidé Magistrátu hl. m. Prahy a jeho organizacím podle dosud získaných statistik vyšší stovky milionů korun, nejvíce se exekuce týkají dluhů vůči Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, Pražské plynárenské a odboru daní, poplatků a cen pražského magistrátu. 

“Na základě velkého množství dotazů jsme spustili bezplatnou informační linku nebo linku právní pomoci. Rovněž nám velmi pomáhá s šířením informací organizace Člověk v tísni. Předpokládám, že během následujícího měsíce bude informovanost mezi obyvateli o tomto projektu dostačující,“  

říká radní hl. m. Prahy pro oblast legislativy Hana Kordová Marvanová. 

Velká cena Brazílie: Hamilton si z 10. místa dojel pro vítězství 

Otevřít v galerii (8)
Lewis Hamilton na archivním snímku
Lewis Hamilton na archivním snímku Zdroj: Profimedia

Britský pilot Lewis Hamilton si pro vítězství Velké ceny Brazílie v Sao Paulu dojel z 10. místa. Šance na vítězství šampionátu se tak pro největšího konkurenta Maxe Verstappena oddálila o 14 bodů. 

Babiš dnes navštíví Zemana v nemocnici 

Otevřít v galerii (8)
Andrej Babiš se dnes chystá navštívit Zemana
Andrej Babiš se dnes chystá navštívit Zemana Zdroj: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Premiér v demisi Andrej Babiš dnes navštíví prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici v 17 hodin. Oznámil to ve videu na sociálních sítích. Lékaři plánují Zemana právě dnes přesunout z akutního lůžka na běžné na standardním oddělení, což znamená i možnost omezeně přijímat návštěvy. Hlava státu se v ÚVN léčí přes měsíc. 

Celostátní lockdown pro neočkované v Rakousku 

Otevřít v galerii (8)
V Rakousku ode dneška platí celostátní lockdown pro neočkované
V Rakousku ode dneška platí celostátní lockdown pro neočkované Zdroj: Freepik

Lidi, kteří nejsou očkovaní proti nemoci covid-19, v Rakousku ode dneška čeká celostátní uzávěra. Oznámil to kancléř Alexander Schallenberg po videokonferenci vlády s hejtmany spolkových zemí. Vídeň tak bojuje proti čtvrté vlně epidemie. Opatření začíná platit od dnešní půlnoci.  

“Nečiníme tento krok s lehkým srdcem, ale bohužel je nutný,"  

řekl kancléř.  

Prodej rodinného domu, Praha 9 - 123m
Prodej rodinného domu, Praha 9 - 123m, Praha 9

Řidičům se otevřel opravený tříkilometrový úsek D5 u Rokycan 

Otevřít v galerii (8)
Řidičům se otevřel opravený tříkilometrový úsek
Řidičům se otevřel opravený tříkilometrový úsek Zdroj: Unsplash

Řidičům se včera otevřel opravený tříkilometrový úsek dálnice D5 od Plzně k Rokycanům ve směru na Prahu. Po více než dvou měsících je opět průjezdný bez omezení, v místě už se netvoří občasné kolony. Řidiči už mohou také zhruba týden využívat opravený nájezd na dálnici na konci přivaděče od Plzně před Ejpovicemi. Na opravené části D5 odstranili stavbaři za 229 milionů korun podélné nerovnosti na povrchu vozovky, řekl ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Adam Koloušek. 

House Of Gucci: Lady Gaga na premiéře filmu v Itálii 

Otevřít v galerii (8)
Lady Gaga na premiéře zářila
Lady Gaga na premiéře zářila Zdroj: Profimedia

Lady Gaga dorazila do Milána na premiéru filmu House Of Gucci, ve kterém americká zpěvačka ztvárnila hlavní roli Patrizie Reggiani. Na události v kině The Space Cinema Odeon zazářila v červených šatech.  

Přejeme vám úspěšný vstup do nového týdne a posíláme na dnešní den slova Richarda Bacha: 

“Sebevědomí, láska a těžká práce tě mohou osvobodit i z chudoby a beznaděje.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze