Top hledané
Výsledky (0)
Herec z oskarového snímku z roku 2019 zemřel, měl problémy s drogami.

Ranní ptáče: Lee, hvězda oscarového snímku Parazit, spáchal sebevraždu. Navalnyj přežil vězeňský transfer

Radim Červenka
27. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Lee Sun-Kyun

Lee Sun-Kyun byl nalezen mrtev ve svém autě, podle policistů šlo očividně o sebevraždu. Uvězněný opoziční lídr Alexandr Navalnyj byl několik týdnů zcela nezvěstný. Ukázalo se, že absolvoval 20 dní dlouhý transport mezi ruskými věznicemi. Argument proti obnovitelným zdrojům energie, v podobě smrtelného nebezpečí pobřežních větrníků pro velryby, považují vědci za nepodložený. Americká delegace bude v Mexiku jednat o migrační krizi na hranici mezi zeměmi.

Sebevražda hvězdy z oscarového filmu

Lee Sun-Kyun (48) ztvárnil roli otce rodiny ve filmu Parazit, který vyhrál sošku Oscara v roce 2019. Úspěch prvního jihokorejského filmu s tímto oceněním obletěl svět. Představitel hlavní role však čelil několika obviněním za nelegální držení drog.

Podle herce mu byly drogy podstrčeny za účelem vydírání. Trestu se však herec vyhne. Byl nalezen mrtev v automobilu poté, co jeho manažer informoval policii o tom, že v jeho bytě byl nalezen sebevražedný dopis na rozloučenou, informovala agentura Reuters.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Ruský opozičník Navalnyj málem nepřežil vězeňský transfer

Osud dlouholetého hlavního kritika Putinova režimu, který byl opakovaně odsouzen v politickém procesu, byl světu delší dobu nejasný. Spekulovalo se i o jeho smrti v krutých podmínkách ruských trestaneckých kolonií. Navalnyj prostřednictvím svých spolupracovníků uvedl na síti X, že byl podroben 20 dní trvajícímu vězeňskému transferu.

Podle jeho vlastních slov se mu ulevilo, že transport mezi káznicemi vůbec přežil. Navalnyj byl přesunut z trestanecké kolonie vzdálené od Moskvy 150 kilometrů na opačný konec rozlehlého Ruska. Po 6000 km dlouhé cestě byl umístěn v sibiřském lágru 40 km za polárním kruhem, napsal o události web televize CNN.

Větrné elektrárny nezabíjí velryby, uvedli vědci navzdory politikům

Vědecky nepodložené tvrzení ohledně smrticího vlivu pobřežních větrných elektráren na velryby žijící v moři se stal jedním ze zásadních témat diskuze o obnovitelných zdrojích energie. Zejména v USA je opakovaně používán v rámci politických debat a často s ním přihází i ex-prezident Donald Trump usilující o další zvolení do vrcholné funkce.

Podle vědců však neexistuje důkaz o příčinné souvislosti mezi pobřežními větrníky a úmrtím velryb, jak potvrdil například biolog z Cornel Univerzity v New Jersey, Aaron Rice. Administrativa prezidenta Joe Bidena by si přála energii z větru pro 10 miliónů amerických domácností do roku 2030. Konzervativci, kteří technologii nevěří, však argumentují velrybami už od roku 2016, informovala agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Větrná elektrárna
Větrná elektrárnaZdroj: Pixabay

Americká delegace se setká s mexickým prezidentem kvůli migraci

Ministr zahraniční Anthony Blinken povede delegaci s cílem jednat o rostoucí migraci na jižní hranici USA s Mexikem. Prezident Mexika Andrés Manuel López Obrador je otevřen Američanům jakkoliv pomoci, ale chtěl by vidět pokrok ve vztazích USA s Venezuelou a Kubou: zeměmi, které posílají největší množství migrantů.

Obě strany jsou pod tlakem, aby dosáhly dohody. Situace na hranici je čím dál méně udržitelné. Každodenně je zde zatčeno na 10 000 tisíc běženců snažících se překročit hranici do Spojených států. V centru problému je americká uzavírka dvou vlakových drah mezi Texasem a Mexikem, kterou migranti rovněž používali. Zároveň však bylo vlakové spojení důležité pro zásobování mexického průmyslu, píše agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Hranice USA a Mexika
Hranice USA a MexikaZdroj: Pixabay

Zdroje: apnews.com, reuters.com, cnn.com

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze