Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Lékaři začnou využívat virtuální realitu při akutních operacích. Brusel ozdobí český vánoční strom

Barbora Večeřová
30. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Lékařři v IKEM začnou využívat virtuální realitu u akutních operací

Dobré středeční ráno. České lékaře již brzy čeká zásadní novinka. Začnou totiž využívat virtuální realitu k akutním operacím. Do teď se nástroj používal pouze u plánovaných zákroků, nově by mělo jít i o zákroky akutní. Celý proces se tak zrychlí z dnů na hodiny! 

Virtuální realita v IKEMu 

Chirurgové z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) začnou využívat virtuální realitu při akutních operacích. Do nynějška používali data pouze pro předem plánované zákroky. Nový software zrychlí přípravu dat z dnů na hodiny, píše Zdravotnický deník

 

V sídle start-upu Xioxio zasahovala policie

Do sídla technologické společnosti Xixoio v Praze 8 včera dorazila policie. Prohledávala kanceláře firmy nabízející investice do digitálních tokenů. Policie dorazila za představiteli firmy, redakci Seznam Zpráv policie potvrdila, že dochází k úkonům v trestním řízení. Xixoio m být alternativou k tradičnímu financování prostřednictvím bank nebo dluhopisů. Na rozvoj systému nyní start-up sháněl peníze od drobných klientů prostřednictvím prodeje tokenů.

 

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

Poslední den na odvolání neúspěšných prezidentských kandidátů

Kandidáti na prezidenta, jejichž přihlášky odmítlo ministerstvo vnitra, mají dnes poslední šanci toto rozhodnutí napadnout u Nejvyššího správního soudu. Odvolání se rozhodli podat podnikatelé Karel Janeček a Karel Diviš, odvolání mohou podat také občané, kteří kandidáty navrhli. Tomáš Březina se odvolat chtěl, nakonec ale v pondělí oznámil, že tak neučiní, píše ČTK

 

Brusel ozdobí český strom 

Čtyřmetrová vánoční jedle ze Žďáru nad Sázavou zdobí od včerejška budovu Evropského parlamentu v Bruselu. Zdobena je secesními dekoracemi z českých skláren, které mají v rámci posledního měsíce předsednictví Česka ukázat české vánoční tradice. 

"Věřím, že jsme zahájili novou tradici, na kterou budou navazovat další předsednické země v následujících letech, protože je to skvělá možnost, jak přiblížit Evropské unii národní tradice jednotlivých členských zemí,"

řekl při dnešním slavnostním rozsvěcením stromu pro ČTK europoslanec Tomáš Zdechovský.

 

Fotbalové mistrovství světa se blíží do vyřazovací fáze 

Mistrovství světa v Kataru se pomalu blíží vyřazovací fázi a některé týmy už mají jisté, že se dál ze skupiny nepodívají. Mezi nimi je například Katar, Kanada, Ekvádor, Írán nebo Wales, naopak jistotu postupu už má Francie, Brazílie, Portugalsko, Nizozemsko, Senegal, Anglie nebo Spojené státy, shrnuje Sport.cz. Z každé čtyřčlenné skupiny postupují dva celky, pro ostatní šampionát končí. 

Otevřít v galerii (1)
Fotbalové MS se blíží vyřazování
Fotbalové MS se blíží vyřazováníZdroj: Profimedia

Zdroje: sport.cz, ceskenoviny.cz, seznamzpravy.cz, denik.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze