Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Streisandová oslavila osmdesát, Macron dokázal zopakovat vítězství, Hlůšková byla osvobozena

Radek Polák
25. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Barbra Streisandová oslavila jubileum

Osmdesáté narozeniny oslavila americká herečka a zpěvačka Barbra Streisandová. Staronovým francouzským prezidentem se stal Emmanuel Macron. Slavilo se i jinde, vězněná modelka Tereza Hlůšková přicestuje z Pakistánu domů. Před padesáti lety se zrodil maskot letních olympijských her v Mnichově, jezevčík Waldi.

Tereza Hlůšová je volná

Hvězda, která se zrodila před 80 lety

V neděli slavila osmdesátku vnučka židovských emigrantů z Haliče Barbra Streisandová. Pamětníkům není potřeba připomínat její nezapomenutelné role ve filmu Zrodila se hvězda, kde zazářila spolu s Krisem Kristoffersonem, nebo zfilmovanou verzi muzikálu Hello, Dolly. Celkově prodala 150 milionů hudebních nahrávek, může se pochlubit deseti cenami Grammy, devíti Zlatými glóby a dvěma Oscary. Magazín Billboard ji ocenil jako nejlepší zpěvačku všech dob. 

Otevřít v galerii (2)
Emmanuel Macron vyhrál prezidentské volby
Emmanuel Macron vyhrál prezidentské volbyZdroj: Profimedia

Francie zvolila proevropského Macrona

Část Francouzů si oddychla. Nebezpečí, že tamní prezidentkou bude zvolena extrémně pravicová Marine Le Penová, pominulo. Emmanuel Macron zvítězil v poměru 58,5 : 48,5 procenta.

Úlevu pocítila také většina zemí Evropské unie. Domlouvat se na klíčových sankcích s političkou, která se v minulosti chlubila dobrými vztahy s Vladimirem Putinem a opírala se o finanční pomoc z Ruska, by bylo těžko skousnutelné sousto téměř pro kohokoliv ze současných evropských politiků.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Heroin pašující modelka Hlůšková je volná

Tereza Hlůšková byla v Pakistánu zproštěna obvinění za pašování drog v přepočtu za necelých dvacet milionů korun, jak potvrdilo Ministerstvo zahraničí ČR České televizi. Tamní soud zamítl odvolání celního úřadu.

„Nebyly zveřejněny podrobnosti o tom, kdo vzorky do laboratoře přepravoval. Nadále přetrvává možnost, že byly vyměněny,“

řekl k tomu už loni na podzim právník Hlůškové Sajfúl Malúk.

Češka, která tvrdila, že se živí modelingem, byla zadržena s devíti kilogramy heroinu před čtyřmi roky na mezinárodním letišti v Láhauru. K pokutě a vězení v délce osmi let a osmi měsíců byla odsouzena o rok později.

Otevřít v galerii (2)
Maskot mnichovské olympiády Waldi
Maskot mnichovské olympiády WaldiZdroj: Profimedia

Waldimu je padesát

Úplně prvním oficiálním maskotem olympijských her se před padesáti lety stal v Bavorsku jezevčík Waldi symbolizující zarputilost, vytrvalost a hbitost německého spolkového státu. Údajně jej tehdy pastelovými barvami nakreslili během vánočního večírku členové organizační komise olympiády. Kaňkou na celé sportovní události byl únos a zavraždění jedenácti izraelských sportovců, které zorganizovala palestinská skupina Černé září.

Místo v EU si Ukrajina neodpracovala

„Nikdo nedělá pro bezpečí Evropy víc než nyní Ukrajina. Bojuje proti Putinovi, aby Vídeň mohla chodit na sachertorte,“

uvedla senátorka Miroslava Němcová na svém twitterovém účtu jako reakci na tvrzení rakouského ministra zahraničí Alexandera Schallenberga.

Podle něj nemá Ukrajina své místo v Evropské unii, protože si to zatím neodpracovala tolik jako některé kandidátské balkánské země. Podle uvedené logiky by údajně nebylo fér balkánské země přeskočit.

 

Zdroje: ČTK, ČT, iDnes, Denik.cz, Wikipedia

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze