Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Trumpovi mají koronavirus. Nezaměstnanost v Česku. Borat znovu na scéně

Martina Šmalclová
02. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Donald Trump s manželkou Melanií

Všude dobře, doma nejlíp? Lídři významných firem, kteří musí na kobereček, by tam asi byli raději. Donald Trump s manželkou Melanií už méně. Potvrdil se u nich koronavirus a musí do karantény!

Trumpovi mají koronavirus

Otevřít v galerii (6)
Donald Trump s manželkou Melanií
Donald Trump s manželkou MelaniíZdroj: Profimedia

Donald Trump a jeho manželka Melania byli pozitivně testování na koronavirus. Americký prezident to potvrdil na svém twitterovém účtu.

"Dnes večer jsme byli s @FLOTUS pozitivně testování na COVID-19. Okamžitě zahájíme proces karantény a uzdravení. Tímto SPOLEČNĚ projdeme!"

(@FLOTUS je název twitterového účtu Melanie Trump, pozn. redakce).

Stalo se tak poté, co byl u jeho 31leté asistentky Hope Hicks potvrzen koronavirus. S tou cestoval společně na začátku tohoto týdne na palubě letadla Air Force One, když mířili na televizní debatu v Ohiu. Při výstupu z letadla v Clevelandu byla Hope Hicks vyfocena bez roušky či respirátoru.

 

Česko má stále jednu z nejnižších nezaměstnaností

Otevřít v galerii (6)
Žena u počítače
Žena u počítačeZdroj: Pixabay.com/startupstockphotos

Podle Českého statistického úřadu dosáhla obecná míra nezaměstnanosti 15–64letých v srpnu letošního roku 2,8 % a meziročně se zvýšila o 0,8 procentního bodu. Míra nezaměstnanosti mužů očištěná od sezónních vlivů dosáhla 2,7 %, míra nezaměstnanosti žen 2,8 %.

„Srpen byl z hlediska hlavních ukazatelů českého trhu práce zcela standardní, lidé odpracovali shodný počet hodin jako v srpnu loňského roku. Nezaměstnanost od února mírně roste, avšak ve srovnání s jinými státy EU je ta česká stále nejnižší,“

řekl Dalibor Holý, ředitel odboru statistiky trhu práce a rovných příležitostí ČSÚ.

 

Lídři Facebooku, Twitteru a Google musí na kobereček

Otevřít v galerii (6)
Mark Zuckerberg
Mark ZuckerbergZdroj: Instagram.com/zuck

Sundar Pichai, Mark Zuckerberg a Jack Dorsey budou muset mnohé vysvětlovat. Výbor Senátu USA pro obchod hlasoval o jejich předvolání. V praxi to znamená, že tváří tvář Senátu budou čelit dotazování ohledně jejich politiky a různých typů obsahu. Jedním z bodů bude právní ochrana, kterou používají, pokud jde o to, co na svých platformách nechávají a co naopak zakazují. Je také pravděpodobné, že budou čelit otázkám o soukromí a dezinformacích.

„V historii lidstva nikdy nedošlo k takovému seskupení moci, jaké si dnes velká technologie užívá,“

uvedl po hlasování republikánský senátor Ted Cruz.

Předvolání navazují na dřívější slyšení v červenci, kdy šéfové společností Amazon, Apple, Facebook a Google čelili sněmovnímu výboru v případě otázek hospodářské soutěže a předpojatosti. Tak snad se u toho slavná trojice příliš nezapotí!

 

Hongkong bude mít mrakodrap na pozemku za tři miliardy

Otevřít v galerii (6)
Mrakodrap v Hongkongu
Mrakodrap v HongkonguZdroj: Twitter.com/TheB1M

Na jednom z nejdražších pozemků, jaké se kdy prodaly (3 miliardy dolarů), má vyrůst skleněný mrakodrap inspirovaný rozkvetlou květinou. Společnost Zaha Hadid Architects již představila plány na jeden ze svých dalších architektonických skvostů. Ty odhalují poutavou 36podlažní křivočarou věž, která se tyčí bezmála 190 metrů nad hongkongskou centrální čtvrtí.

 

Cristiano Ronaldo versus Lionel Messi

Otevřít v galerii (6)
Cristiano Ronaldo
Cristiano RonaldoZdroj: Instagram.com/cristiano

Sportovci fanoušci šílí vzrušením! Poté, co byly rozlosovány základní skupiny Ligy mistrů je jasné, že dvě fotbalové hvězdy Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín a Lionel Messi z Barcelony se utkají právě spolu. Jak Cristiano, tak Messi, bodovali v nejprestižnější soutěži evropského fotbalu už několikrát. První z nich je držitelem pěti titulů, druhý čtyř. Tenhle zápas skupiny G tak bude nepochybně pecka!

 

Sacha Baron Cohen znovu na scéně

Otevřít v galerii (6)
Sacha Baron Cohen
Sacha Baron CohenZdroj: Instagram.com/sachabaroncohen

Milovníci Borata, jásejte! Amazon Prime Video představilo trailer na dlouho očekávané pokračování filmu Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu z roku 2006. Zveřejněné záběry odhalují návrat falešného kazašského novináře Borata do Ameriky během probíhající koronavirové pandemie. Tentokrát je Borat na tajné misi a plánuje proniknout do Bílého domu tím, že najde „někoho blízkého trůnu“, za koho by se mohla jeho dcera provdat. Snímek má debutovat na Amazon Prime Video před nadcházejícími americkými volbami dne 23. října.

To je od nás dnes už vše. Přejeme vám krásný nadcházející víkend a užijte si ho se vším parádou. Jak totiž řekl Albert Einstein:

„Existuje tisíce způsobů, jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.“

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze