Top hledané
Výsledky (0)
Ukrajina lobbuje přímo v Americe

Ranní ptáče: Manželka ukrajinského prezidenta je ve Spojených státech. Tenistka Kasatkinová poprvé o vztahu se ženou.

Radek Polák
19. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Olena Zelenská žádá v USA o další pomoc Ukrajině

Ve Spojených státech, které jsou pro Ukrajinu největším poskytovatelem vojenské pomoci, promluví ke Kongresu manželka ukrajinského prezidenta Olena Zelenská. Ruská tenistka Kasatkinová má přítelkyni a zvažuje změnu občanství.

Zelenská se ve Washingtonu přimlouvá za Ukrajinu

První dáma Ukrajiny Olena Zelenská je na několikadenní návštěvě Washingtonu, během níž mimo jiné vystoupí s projevem ke členům amerického Kongresu. První oficiální částí programu bylo setkání s ministrem zahraničí Spojených států Antonym Blinkenem.

Manželka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského tak stupňuje politickou aktivitu z poslední doby. Na začátku května se objevila na veřejnosti, když na Ukrajinu nečekaně přicestovala první dáma USA Jill Bidenová. Od té doby jsou vystoupení Zelenské častější, mimo jiné poskytla několik rozhovorů a na dálku se tento měsíc zapojila do konference o obnově Ukrajiny konané ve švýcarském Luganu.

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Zemní plyn jako výhrůžka?

Zastavení dodávek ruského plynu do Evropské unie by mohlo podle dokumentu Evropské komise "Save gas for a safe winter" snížit unijní hrubý domácí produkt až o 1,5 procenta. To by bylo reálné v případě, že bude chladná zima a EU nepodnikne preventivní opatření v zájmu snížení spotřeby. Včasné kroky by ale snížení poptávky mohly omezit „jen“ na 0,4 procenta.

Celkové dodávky z Ruska v červnu činily méně než 30 procent průměru z let 2016 až 2021. Dovozci ruského plynu RWE a Uniper navíc včera oznámili, že obdrželi od ruské společnosti Gazprom vyrozumění, že ruská firma dál nemůže plnit své závazky z důvodu zásahu vyšší moci.

Otevřít v galerii (4)
Zemní plyn se stává nedostatkovým zbožím
Zemní plyn se stává nedostatkovým zbožímZdroj: Pixabay

Tenistka Kasatkinová přiznala vztah se ženou

Nejlepší ruská tenistka současnosti Darja Kasatkinová se rozhodla odhalit svou sexuální orientaci a oznámila, že má přítelkyni.

Jméno své partnerky výslovně neuvedla, na sociálních sítích ale zveřejnila fotografii s krasobruslařkou Natalií Zabijakovou. V rozhovoru s blogerem Viktorem Kravčenkem na YouTube zároveň odsoudila homofobii panující v Rusku.

"Nemám tušení, kdy už tohle téma přestane být v Rusku tabu. Je to těžké, ale nemá smysl se s tím dál skrývat,"

uvedla dvanáctá hráčka světového žebříčku. Současně s tím připustila, že kvůli současné situaci po ruské invazi na Ukrajinu a zákazu startů ruských sportovců na řadě akcí zvažuje změnu občanství.

Otevřít v galerii (4)
Ženský tenis přišel s dalším odhalením
Ženský tenis přišel s dalším odhalením Zdroj: Pixabay

Princ Harry v OSN varoval před klimatickými změnami

Britský princ Harry v newyorském sídle OSN prohlásil, že "náš svět je opět v plamenech". Harry varoval před dopadem klimatických změn na Afriku i na celý svět. Tato krize se podle jeho slov bude zhoršovat, pokud

"Země zastoupené v tomto posvátném sále nepřijmou rozhodnutí - odvážná a transformační rozhodnutí -, která náš svět potřebuje k záchraně lidstva,"

prohlásil.

Britský princ promluvil při zasedání věnovaném Mezinárodnímu dni Nelsona Mandely. Vnuk královny Alžběty přišel do OSN se svou manželkou Meghan Markleovou a hovořil o tom, jak jeho život ovlivnila fotografie bývalého jihoafrického vůdce s jeho matkou Dianou z roku 1997.

Otevřít v galerii (4)
Britský princ promluvil při zasedání věnovaném Mezinárodnímu dni Nelsona Mandely
Britský princ promluvil při zasedání věnovaném Mezinárodnímu dni Nelsona MandelyZdroj: Profimedia

Hudebník The Weeknd v novém seriálu HBO

The Weeknd, civilním jménem Abel Tesfaye, v novém seriálu od HBO  The Idol ztvární postavu, která má populární klub v Los Angeles. Seriál současně ukáže jeho nekonvenční vztah s popovou zpěvačkou. Tou je Lily-Rose Depp, která již hrála například ve filmech Král nebo Voyagers – Vesmírná mise. V novince se s hlavním hrdinou zaplete do vztahu dalece překračujícího profesionální spolupráci a nejspíš i limity tradičních romantických svazků.

Vedle Weeknda se v seriálu objeví také další známé tváře z hudebního průmyslu - Jennie Kim z oblíbené K-popové skupiny Blackpink, bývalý youtuber a písničkář Troye Sivan a Tunde Adebimpe z rockové kapely TV on the Radio. 

Otevřít v galerii (4)
HBO přichází s novým seriálem, kde si zahraje řada známých hvězd
HBO přichází s novým seriálem, kde si zahraje řada známých hvězdZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, Bloomberg, Reuters, AP, Czechcrunch

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze