Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Manželka Zelenského na obálce Vogue. Ropa dál zdražuje. Čínský prezident varoval Bidena.

Barbora Večeřová
29. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Olena Zelenská se objevila na obálce Vogue

Olena Zelenská, manželka ukrajinského prezidenta, se objevila na obálce prestižního magazínu Vogue. Vyvolalo to však vlnu kritiku zejména na sociálních sítích. Co si o focení na obálku časopisu v průběhu války myslíte vy?

Olena Zelenská se objevila na titulce Vogue, zvedla se vlna kritiky

Manželka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Olena se objevila na obálce nejprestižnějšího módního časopisu na světě. A rozpoutalo to pořádnou bouři. Na snímcích je Zelenská zachycena na různých místech na Ukrajině, na některých z nich je po boku svého manžela. Snímky mluví o Zelenské jako o tváří konfliktu, článek se jmenuje „Portrét odvahy“. Někteří jsou ze snímků nadšeni, jiným lidem na sociálních sítích se nelíbí, že probíhá válka, a prezident s manželkou se nechají fotit na obálku časopisu. 

 

V Uherském Hradišti začne letní filmová škola 

V Uherském hradišti dnes začíná největší nesoutěžní filmový festival Česka. Na Letní filmové škole bude mít světovou premiéru dokument Michael Kocáb – Rocker versus politik režisérky Olgy Sommerové nebo snímek Arvéd režiséra Vojtěcha Maška. Festival přivítá i zahraniční hosty a potrvá do 4. srpna. 

Prodej bytu 2+kk, Praha 2 Vyšehrad – 70 m2
Prodej bytu 2+kk, Praha 2 Vyšehrad – 70 m2, Praha 4

 

Ropa dál zdražuje, ceny mírní pokles největší světové ekonomiky

Ceny ropy opět rostou, důvodem jsou i informace o nižších zásobách této suroviny a také růst spotřeby benzinu ve Spojených státech. Ceny ropy rostou také kvůli napětí kolem dodávek surovin pro výrobu energie z Ruska, podle analytiků mohlo snížení dodávek plynu vést k většímu zájmu o ropu. Růst cen ale zmírnila zpráva o poklesu americké ekonomiky, která je největší ekonomikou na světě. 

 

Hlasem pražské MHD se stal herec Jan Vondráček 

Názvy zastávek a další informace cestujícím v autobusech a tramvajích bude nově hlásit herec a dabér Jan Vondráček. Nahradí tak dosavadní hlas, kterým byla Dagmar Hazdrová. Výběr proběhl na základě hlasování cestujících, Vondráčka oficiálně představil náměstek primátora Adam Scheinherr. První nahrávky by se měly nahrávat v srpnu, v tramvajích by se měly objevit v dopravních prostředcích. 

Otevřít v galerii (2)
Jan Vondráček bude hlasem pražské MHD
Jan Vondráček bude hlasem pražské MHDZdroj: Profimedia

Čínský prezident varoval Bidena 

Čínský prezident řekl, že Spojené státy by si „neměly zahrávat s ohněm“ v souvislosti s Tchaj-wanem. Amerického prezidenta varoval při jejich telefonátu ve čtvrtek. Biden zdůraznil, že americká politika se vůči Tchaj-wanu nezměnila. Situace je napjatá kvůli spekulacím o návštěvě předsedkyně sněmovny Nancy Pelosiové. Podle informací z amerických médií by se tato návštěva měla uskutečnit následující měsíc, znamenalo by to návštěvu nejvýše postaveného amerického politika od začátku století, který by se na Tchaj-wan vypravil. 

Otevřít v galerii (2)
Nancy Pelosiová nejspíše navštíví Tchaj-wan
Nancy Pelosiová nejspíše navštíví Tchaj-wanZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, zena-in.cz, seznamzpravy.cz, irozhlas.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze