Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Marta Kubišová má vlastní bankovku. Kolik si letos připlatí lyžaři ve střediscích? V Česku přibývá vražd

Barbora Večeřová
02. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Marta Kubišová oslavila 80. narozeniny, dostala nevšední dárek

Krásné středeční ráno. Pokud lyžujete nebo obecně rádi jezdíte na hory, jistě vás zajímá, kolik si letos na českých sjezdovkách připlatíte. I to se v dnešním souhrnu toho nejdůležitějšího dozvíte! 

Marta Kubišová má vlastní bankovku 

Zpěvačka Marta Kubišová včera oslavila jubilejní osmdesáté narozeniny. A dostala dárek, na který jen tak nezapomene. Šlo totiž o pamětní tisk bankovky se svojí podobiznou. Na rubové straně bankovky je ztvárněna atmosféra sametové revoluce, s kterou je Kubišová a její píseň Modlitba pro Martu neodmyslitelně spjatá. Tuto sběratelskou záležitost připravený Státní tiskárnou cenin včera zástupci Státní tiskárny cenin představili na tiskové konferenci. Vydáno bylo 1989 kusů symbolizujících rok sametové revoluce.

 

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

V Česku přibývá vražd 

V Česku se letos za prvních devět měsíců stalo výrazně více vražd než za celý loňský rok. Policejní statistiky evidují od ledna do září 122 činů, loni to bylo ve srovnatelném období 85 vražd a za celý rok 105. Není to však vlivem nějakého konkrétního společenského jevu, pro většinu vražd je stále motivem osobní rozepře. 

 

Plzeň v Lize mistrů i pošesté prohrála, doma si neporadila s Barcelonou 

Fotbalisté Plzně si neporadili ani v šestém zápase a doma prohráli s favorizovanou Barcelonou 2:4. Obě branky domácích vstřelil útočník Tomáš Chorý, za hosty se trefili Marcos Alonso, Ferran Torres a Pablo Torre. Plzeň tedy Ligu mistrů zakončila bez jediného bodu. 

 

Lyžaři si letos připlatí za skipasy o 10 až 15 procent 

Lyžaři si ve větších střediscích připlatí za skipas o 10 až 15 procent. Sezona by měla být letos bez omezení, služby i přes současnou energetickou krizi omezeny nebudou.

„Provozovatelé lyžařských areálů do svých cen musí promítnou vyšší náklady, které tato netypická situace přináší. Uvědomují si ale, že je do skipasů nelze zahrnout v plné výši. Po započtení dalších stovek skiareálů bude nárůst cen pro celou ČR ještě výrazně nižší a bude tak hluboko pod inflační úrovní,“ 

uvedl ředitel Asociace horských středisek Libor Knot.

 

Musk plánuje ověřeným účtům na Twitteru účtovat osm dolarů 

Nová majitel Twitteru Elon Musk uvedl, že uživatelé této sociální sítě budou platit měsíčně osm dolarů, což je 198 korun, pokud chtějí, aby se u jejich jména objevoval modrý znak označující ověřený profil. Tato ikona doposud zpoplatněna nebyla. Ti, kteří se rozhodnou zaplatit, pak budou mít výhodu v odpovědích a vyhledávání. 

 

Zdroje: ČTK, idnes.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze