Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Zkuste to také

Ranní ptáče: Maxwellová vinna ze sexuálních zločinů. Další miliony dolarů pro SpaceX. Premiéra Isabel Marant

Lenka Ciznerová
30. prosince 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
První zimní kolekce Isabel Marant

Zdá se, že ve vesmíru se to teď bude hemžit čím dál víc. Někdo má teda spíše starosti se sexem, a tak se pojďte radši usadit. Je tady Ranní ptáče a s ním čerstvý servis informací přesně pro vás.

Maxwellová vinna ze sexuálních zločinů

Soudní porota uznala britskou celebritu Ghislaine Maxwellovou vinnou, že napomáhala svému někdejšímu společníkovi, americkému finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi, zneužívat nezletilé dívky. Šedesátileté Maxwellové hrozí desítky let za mřížemi. Dcera bývalého mediálního magnáta Roberta Maxwella měla s Epsteinem jistou dobu milostný vztah a pro finančníka později také pracovala, přičemž podle prokurátorů verbovala dívky, které pak Epstein sexuálně zneužíval.

Luxusní byt na prodej, Praha 7- Bubeneč - 150m
Luxusní byt na prodej, Praha 7- Bubeneč - 150m, Praha 7

Lipavského premiéra

Otevřít v galerii (4)
Ministr zahraničí Jan Lipavský
Ministr zahraničí Jan LipavskýZdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Česko-rakouské vztahy, situace v EU nebo migrace. To jsou témata, o nichž dnes v Praze bude jednat ministr zahraniční Jan Lipavský (Piráti) se svým rakouským protějškem, lidovcem Alexanderem Schallenbergem. Nový rakouský premiér bude prvním zahraničním partnerem, s nímž se Lipavský po nástupu do funkce setká.

Export plynu připraven, oznámil Putin

Dobré zprávy přicházejí z Moskvy.

„Plynovod Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu“

oznámil světu ruský prezident Vladimir Putin. Kontroverzní projekt dokončený v září podle něj v Evropě pomůže snížit cenu této suroviny, která dosáhla rekordních hodnot. Plynovod čeká na souhlas německých úřadů.

Další miliony dolarů pro SpaceX

Otevřít v galerii (4)
Raketoplán
RaketoplánZdroj: Pixabay

Společnost SpaceX miliardáře Elona Muska získala kapitálové financování ve výši 337,4 milionu dolarů, uvedla včera raketová společnost ve svém regulačním prohlášení. Společnost SpaceX, která mezi své investory počítá Alphabet a Fidelity Investments, dosáhla po sekundárním prodeji akcií v říjnu podle CNBC cenu 100 miliard dolarů. V dubnu pak získala kapitálové financování ve výši asi 1,16 miliardy dolarů.

Zpravodajský web po razii uzavřen

Hlasitý prodemokratický web v Hongkongu byl ve středu nakonec uzavřen. A to hned poté, co policie provedla razii v jeho kanceláři a zatkla šest současných a bývalých redaktorů a členů správní rady v rámci pokračujícího zátahu proti disentu v poloautonomním čínském městě. Společnost Stand News v prohlášení uvedla, že její webové stránky a sociální média již nejsou aktualizovány a budou odstraněny. Uvedla, že všichni zaměstnanci byli propuštěni.

Biden zamete s Trumphovou administrativou

Příští rok bude pro americkou finanční politiku přelomový. Nové regulační orgány demokratického prezidenta Joea Bidena připravují řadu změn pravidel. Mezi hlavní body ambiciózního programu Bidenovy administrativy patří vytvoření regulačního rámce pro digitální aktiva a hráče finančních technologií. Kryptoměny jsou klíčovou oblastí, kterou je třeba sledovat, říkají manažeři.

„Rok 2022 je rokem, kdy se rétorika některých klíčových priorit politiky finančních služeb promění ve skutečnost,“

řekl Isaac Boltansky, ředitel výzkumu politiky pro makléřské společnosti BTIG.

Premiéra Isabel Marant 

Otevřít v galerii (4)
První zimní kolekce Isabel Marant
První zimní kolekce Isabel MarantZdroj: Profimedia

Francouzská módní značka Isabel Marant přichází na trh se svou první kolekcí zimního oblečení. Vsadila na velký střih a už na pohled hřejivé a měkké materiály. Radost se zachumlat!

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Města omezují velké Silvestry

Otevřít v galerii (4)
Města omezují velké Silvestry
Města omezují velké SilvestryZdroj: Pixabay

New York City uvalil na svou každoroční oslavu na Times Square kapacitní limit 15 000 lidí. Los Angeles zrušilo plány na živé publikum na oslavě Silvestra úplně a místo toho se rozhodlo jej streamovat. Oslavy odvolaly také Londýn, Paříž, Řím, Tokio a další města po celém světě. Také hlavní lékařský poradce Bílého domu Dr. Anthony Fauci vyzývá k malým silvestrovským setkáním s rodinou a blízkými přáteli, která jsou podle něj méně riziková.

To je od nás pro dnešek vše a loučíme se citátem Williama Allen Whita:

„Svoboda je jediná věc, kterou nemůžeš mít, pokud nejsi ochotný dát ji jiným.“

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze