Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Mayweather bude boxovat s youtuberem. Číně se ekonomicky daří. Apple opraví displeje zdarma

Lukáš Bilinec
07. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americký boxer Floyd Mayweather

Nejbohatší sportovec světa Floyd Mayweather potvrdil svůj další exhibiční zápas. V ringu se v únoru střetne s youtuberem Loganem Paulem a bude obrovským favoritem. Své konkurenty válcuje i Čína, která zažívá velmi plodné exportní měsíce. Věří si i Apple. Plánuje opravovat displeje svých telefonů zadarmo! 

Čínský vývoz prudce stoupá

Otevřít v galerii (6)
Zakázané město v Pekingu
Zakázané město v PekinguZdroj: Unsplash.com/linglivestolaugh

Čínská lidová republika má důvod k oslavám. Ačkoliv byla na začátku roku decimována pandemií koronaviru, vcelku rychle dostala epidemiologickou situaci pod kontrolu a rok 2020 pro ni končí ve velkém stylu. Čínský export dosahuje rekordních čísel a v listopadu rostl nejvíce od února 2018. Za tímto úspěchem prý stojí hlavně vysoká globální poptávka po dálkově pracujících technologiích. V předposledním měsíci roku čínský export vzrostl meziročně o 21,1 %, což výrazně předčilo očekávání analytiků. V říjnu se čísla oproti předchozímu roku zvýšila o 11,4 %. Rostl i čínský dovoz, meziročně o 4 a půl procenta.

Do českých škol se dnes vrací další školáci

Otevřít v galerii (6)
Školáci ve školní třídě
Školáci ve školní tříděZdroj: Pixabay.com/StockSnap

Otázkou však je, na jak dlouho? Školy v České republice dnes přecházejí do třetího stupně PES (Protiepidemického systému). Včera však celorepublikový průměr v tomto systému poskočil na hodnotu 64, což znamená čtvrtý stupeň. Pokud by číslo v následujících dvou dnech nekleslo pod hodnotu 60, mohlo by to znamenat opětovné zpřísnění protiepidemických opatření koncem tohoto týdne. Během neděle přibylo v České republice 1113 potvrzených případů koronaviru, což je o zhruba 40 více než před týdnem.

Co se ode dneška mění v českém školství? Na středních školách, konzervatořích a vyšších odborných školách začíná střídavá prezenční výuka po týdnech. Do škol se v maximálním počtu 20 studentů v jedné skupině mohou vrátit i studenti prvních ročníků vysokých škol. Základní umělecké školy, jazykové školy a střediska volného času mohou od dnešního dne poskytovat lekce až pro 9 lidí. Do dnešního dne byla možná jen výuka pro jednoho studenta. 

Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m
Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m, Praha 5

Biden je populárnější než kdy byl Trump

Otevřít v galerii (6)
Nastupující americký prezident Joe Biden
Nastupující americký prezident Joe BidenZdroj: Profimedia.cz

Popularita nově zvoleného amerického prezidenta Joe Bidena stále roste. Osmasedmdesátiletý rodák ze Scrantonu v tomto ohledu překonal svého soupeře z listopadové prezidentské volby. Rozdíl mezi Bidenem a Trumpem je markantní. Nový průzkum společnosti Gallup zjistil, že nastupující prezident má pozitivní hodnocení v 55 % případů a negativní pouze ve 41 procentech. Stejný průzkum dává úřadujícímu prezidentovi Trumpovi opačná čísla, 42 % pozitivních hodnocení a 57 procent negativních názorů. Těsně před letošní prezidentskou volbou přitom Trumpa pozitivně hodnotilo 46 procent respondentů. Největší popularitu mezi dotazovanými měl v roce 2016, po svém vítězství v prezidentské volbě nad Hillary Clintonovou. Trumpa tehdy hodnotilo příznivě 50 % Američanů. 

Apple plánuje lidem opravovat displeje zdarma

Otevřít v galerii (6)
Detailní pohled na chytrý telefon iPhone
Detailní pohled na chytrý telefon iPhoneZdroj: Pexels.com/Torsten Dettlaff

Společnost Apple se staví k problémům čelem. Dokazuje to jejich další vstřícný krok vůči zákazníkům. Poté, co minulý měsíc spustila program výměny vadných párů AirPods, se nyní technologický gigant pustil i do výměn displejů modelu Apple iPhone 11. Kvůli problémům s modulem displeje prý špatně reagují na dotyk některé kusy, vyrobené v období od listopadu 2019 do května 2020. Pokud patříte mezi vlastníky iPhone 11, můžete zadat sériové číslo vašeho telefonu na internetu a zjistit, zda-li máte nárok na opravu. Apple jde dokonce tak daleko, že těm majitelům chytrého telefonu, kteří již letos za opravu této chyby zaplatili v servisech, vrátí peníze. 

Floyd Mayweather a Logan Paul potvrdili zápas v boxu

Otevřít v galerii (6)
Oficiální plakát k boxerskému souboji Mayweather vs Paul
Oficiální plakát k boxerskému souboji Mayweather vs PaulZdroj: Fanmio Boxing

Jeden z nejpopulárnějších sportovců světa, boxer Floyd Mayweather, se letos vrátí do ringu k exhibičnímu duelu. Oznámení jeho soupeře asi většinu lidí překvapí. Je jím totiž pětadvacetiletý americký youtuber Logan Paul. Ten má na YouTube více než 22 milionů odběratelů a už za sebou má dva zápasy v boxu s dalším tvůrcem na této videoplatformě, KSI. Zápas se uskuteční 20. února a pro prvních 1 milion diváků bude přenos PPV (pay-per view) stát 25 dolarů (přibližně 550 Kč). Jeho cena by se těsně před zápasem měla vyšplhat až na částku 70 dolarů (zhruba 1530 českých korun).

"Sedím teď v restauraci a lidi u okolních stolů se tu baví o vašem zápase. Vstala jsem a řekla jsem jim, že jsem máma toho kluka, co bude zápasit s Floydem,"

napsala matka Logana Paula svému synovi v konverzaci, kterou youtuber před pár hodinami sdílel na svém Instagramu.

Auto na solární pohon už v roce 2021

Otevřít v galerii (6)
Vůz Aptera na solární pohon
Vůz Aptera na solární pohonZdroj: Aptera

Společnost Aptera je zpět s modelem vozu, který by měl na silnicích vyrazit okolojedoucím řidičům dech. Tříkolové futuristické solární vozidlo by mělo mít impozantní dojezd až 1600 kilometrů, tedy v případě, že budete mít k dispozici solární panely, přes které se nabije. Tato ambiciózní společnost se o podobný technologický průlom pokouší už déle než dekádu. V roce 2011 přitom nedokázala zajistit své financování a ukončila činnost. Zdá se však, že se vývojáři nevzdali a teď to vypadá s novým vozítkem více než nadějně. Automobil pro dva lidi má  solární střešní pole, které by mělo vyprodukovat dostatek energie na dojezd více než 70 kilometrů v jediném dni. 

"S technologií Aptera Never Change jste pohánění silou Slunce. Naše vestavěné solární pole udržuje vaši baterii nabitou a jedete kamkoliv chcete. Never Charge je zabudovaný do každého vozu Aptera a je navržen tak, aby využil dostatek slunečního světla. Ve většině regionů tak budete moci najet skoro 20000 kilometrů ročně,"

uvedl v tiskové zprávě spoluzakladatel společnosti Aptera, Christ Anthony. Cena futuristického vozu by se měla pohybovat v rozmezi 25900 až 46000 amerických dolarů (565 tisíc - 1 milion českých korun). K dispozici by Aptera měla být už v příštím roce.  

Více zpráv už pro vás dnes ráno nemáme. Snad jen jeden citát, který vám připomene, že je občas dobré nechat život plynout a nestresovat se vším, co přinese.

"Nedovedete si představit, jak je hrozné mít celý život naplánovaný,"

napsal kdysi moudře francouzský letec a spisovatel Antoine de Saint-Exupéry.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze