Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách! 

Ranní ptáče: McGregor skončil v 2. kole. Transsexuálové mohou opět do armády USA. Zavřeno 30 hospod v Česku

Kateřina Ostrejšová
25. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Conor McGregor

Kariéra MMA zápasníka Conora McGregora stagnuje. V Abu Zabí nečekaně prohrál už v druhém kole. Prezident Joe Biden se chystá zrušit zákaz Donalda Trumpa, transsexuálové budou moci znovu narukovat do armády USA. Restaurace v Česku se bouří, policie během víkendu zavřela 30 z nich.  

Letošní maturity budou jinak  

Otevřít v galerii (5)
Studenti ve školních lavicích.
Studenti ve školních lavicích. Zdroj: Freepik.com

Premiér Andrej Babiš (ANO) je pro zrušení didaktických testů u maturit na zdravotnických školách, protože studium na nich v letošním roce silně poznamenala epidemie koronaviru. Žáci se kvůli pandemii učili většinu aktuálního školního roku z domova.  

"Neměly by se dělat didaktické testy, měla by být školní maturitní zkouška v plném rozsahu, pět zkušebních předmětů,"  

uvedl Babiš s tím, že o věci hovořil s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO). Zrušení didaktických testů by podle premiéra mělo platit určitě minimálně pro zdravotnické školy, které pomáhaly se zvládáním epidemie v nemocnicích.  

Podle České středoškolské unie, která zastupuje zhruba 30 000 studentů, by měly být letošní maturity vzhledem k trvající distanční výuce lehčí, nebo by měly být některé její části zrušeny.  

Volání 911 od zaměstnance Disney World vedlo k zatčení muže 

Otevřít v galerii (5)
Muž vytáčí pevnou linku.
Muž vytáčí pevnou linku. Zdroj: Freepik.com

Zaměstnanec Disney World na tenhle telefonát asi jen tak nezapomene. Do Pensylvánského zábavního parku totiž volala žena, která předstírala, že si kupuje lístky. Uprostřed telefonátu však dostal zaměstnanec podezření na její fyzické zneužívání po tom, co se ozvalo “slezte ze mě” a “odejděte ode mě”.  

Před přivoláním policie se zaměstnanec Disney ptal volající na otázky ano či ne, které ji umožnily vysvětlit její situaci. Když se jí zeptal, zda se skutečně pokouší rezervovat dovolenou v zábavním parku, odpověděl “ne”. Také se jí podle policie zeptal, zda jí někdo neubližuje a zda nepotřebuje, aby jí byla domů zaslána pomoc. Na obě otázky údajně odpověděla „ano“. 

Hádku v telefonu zapříčinil její 38letý přítel, který jí zbil a vyhrožoval. Wayne Shiflett byl zatčen a čelí obvinění z útoku a obtěžování. 

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

McGregor skončil po druhém kole o berlích 

Otevřít v galerii (5)
Conor McGregor
Conor McGregor Zdroj: Profimedia.cz

Velmi nečekaně skončil 257. MMA galavečer v Abu Zabí. Irský zápasník Conor McGregor nezvládl odvetu s americkým ranařem Dustinem Poirierem a nečekaně padl už v druhém kole, a to velmi bolestně. Až tak, že na tiskovou konferenci se irský bojovník dobelhal o berlích.  

Američan rozhodně před zápasem nebyl favorizovaný, naopak ho všichni podceňovali. Experti, sázkové kanceláře i fanoušci na sociálních sítích. Dustin Poirier ale nepředvedl skvělou formu, irský fenomén McGregor se tak poprvé v kariéře musel sklonit před boxerskými schopnostmi soupeře.  

„Mám zlomené srdce, je to těžké přijmout. Teď vlastně nevím, kde jsem,“  

přiznal McGregor zklamání. Vypadá to, že jeho kariéra nabírá sestupný směr – podaří se mu to ještě zvrátit? 

Policie v Česku zavřela 30 restaurací 

Otevřít v galerii (5)
Číšník čepuje pivo.
Číšník čepuje pivo. Zdroj: Freepik.com

Sobotní akce “Chcípl PES” zaznamenala po celém Česku více než třicet otevřených restaurací. Porušení protiepidemických nařízení budou nyní řešit správní orgány. Ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí policisté také kontrolovali horské hotely nebo penziony.  

"Policisté včera (v sobotu) zkontrolovali ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí desítky ubytovacích zařízení v horských oblastech, a zatímco u poskytovatelů těchto služeb nebyly zjištěny žádné problémy, u provozovatelů restaurací to bylo naopak,"  

uvedla policie. Provozovatelé restaurací otevřeli na protest proti vládním nařízením. Stoupenci iniciativy Chcípl PES ve svých podnicích nabízeli k podpisu petiční archy. Restaurace se mají stát politickými buňkami a mohou být otevřené, protože podle iniciativy politická jednání mají z vládních protiepidemických nařízení výjimku. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) takový výklad pravidel odmítl. 

Restaurace mohou sice prodávat jídlo a nápoje z okénka, podle výzkumné společnosti Nielsen ale gastronomické odvětví v Česku každým dnem uzavření ztrácí na tržbách 414 milionů korun. 

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

Transsexuálové v USA mohou opět narukovat do armády 

Otevřít v galerii (5)
Voják s americkou vlajkou.
Voják s americkou vlajkou. Zdroj: Freepik.com

Prezident Joe Biden se chystá zrušit zákaz svého předchůdce Donalda Trumpa týkajícího se transsexuálů narukovat do americké armády. Tento plán představuje poslední snahu Bidenovy administrativy vrátit mnoho Trumpových kroků zpět. 

Trump oznámil zákaz transsexuálů v armádě v červenci 2017, čímž zvrátil zásadní rozhodnutí svého předchůdce Baracka Obamy, které umožnilo transsexuálům otevřeně sloužit a přijímat lékařskou péči pro změnu pohlaví. Podle údajů ministerstva obrany USA je v armádě asi 1,3 milionu aktivních pracovníků, oficiální údaje o počtu členů trans nejsou k dispozici. Bidenův plán na zrušení zákazu podporuje nově potvrzený ministr obrany Lloyd Austin. 

"Pokud jste fit a jste způsobilí sloužit a dokážete dodržovat standardy, mělo by vám být umožněno sloužit a můžete očekávat, že to budu podporovat po celou dobu,"  

řekl Austin při svém slyšení. 

Přejeme vám krásné ráno a správný start do nového týdne se slovy rakouského psychologa Sigmunda Freuda: 

„V drobných věcech se spolehni na rozum, ve velkých věř srdci.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze