Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Meghan o rasismu v rodině. Rusko zpochybňuje vakcínu Pfizer. Swift na Grammy posedmé

Kateřina Ostrejšová
08. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Taylor Swift

Meghan Markle v rozhovoru s Oprah Winfreyovou přiznala obavy královské rodiny o barvě pleti jejich syna. Ruská média se snaží zpochybnit vakcínu proti koronaviru Pfizer. 63. ročník udílení cen Grammy je tu! Jeho největší stálicí je zpěvačka Taylor Swift, která na pódiu vystoupí už posedmé. 

Měli obavy, jakou bude mít Archie pleť, říká Meghan Markle 

Otevřít v galerii (5)
Meghan Markle a princ Harry
Meghan Markle a princ HarryZdroj: Profimedia.cz

Ve velmi osobním a otevřeném rozhovoru prince Harryho a Meghan Markle s Oprah Winfreyovou se dostaly napovrch věci, ze kterých zřejmě královská rodina mít radost nebude. Meghan přiznala, že někteří její členové měli obavy a vedli diskuze o tom, jak moc tmavá bude kůže jejich syna Archieho, když se narodí.  

„V době, kdy jsem byla těhotná, se neustále mluvilo o tom, že náš syn nedostane titul, že ho nebudou chránit. A také se neustále debatovalo o tom, jak tmavá může být jeho kůže až se narodí,“ 

řekla v rozhovoru, který byl vysílán v neděli na CBS. Sama Oprah Winfreyová byla z její odpovědi velmi překvapená. Markle neuváděla, který z členů to byl konkrétně. Přiznala však, že princi Harrymu vyjádřili obavy z toho, jak by to asi vypadalo, kdyby mělo jejich dítě tmavou pleť.  

I princ Harry v rozhovoru sdělil velmi osobní a nepříjemné vzpomínky. Podle něho už od začátku věděl, že jejich vztah bude v královské rodině trpět. Radili mu, aby Markle pokračovala v herectví a jednoduše ho od jejich vztahu odrazovali. 

Pronájem luxusního loftového mezonetu
Pronájem luxusního loftového mezonetu, Praha 5

Online přijímačky pro studenty  

Otevřít v galerii (5)
Dva studenti se připravují na online test.
Dva studenti se připravují na online test. Zdroj: Freepik.com

Situace okolo pandemie velmi silně ovládla především školství. Téměř roční pobyt studentů doma přiměl řadu vysokých škol změnit podobu přijímacích zkoušek, někteří je dokonce ruší úplně. Tam, kde budou zkoušky probíhat online však řeší, jak se vyhnout podvádění ze strany studentů.  

Například na Masarykové univerzitě v Brně mají připravené testy studijních předpokladů online. Uchazeči budou moct absolvovat cvičný test a technickou zkoušku kamery a mikrofonu dva týdny dopředu.  

„Abychom zajistili, že studenti nebudou podvádět, plánujeme vytvořit skupiny maximálně dvaceti uchazečů, kteří budou muset mít permanentně zapnutou kameru. Během testu na ně bude přes kameru dohlížet osoba, která bude sledovat jejich mimiku, bude je moct vyzvat, aby nasdíleli plochu, a podobně. Zároveň bude tato osoba připravena uchazečům poradit,“ 

uvedl mluvčí Masarykovy univerzity Pavel Žára pro Aktuálně.cz. S plánem na podvádění studentů už přišla i společnost Scio, která zajišťuje Národní srovnávací zkoušky. Během online scio testů bude studenty na dálku kontrolovat dozor, navíc budou muset před zahájením ukázat na webkameru místnost, ve které budou test psát.  

Ruská média se snaží zpochybnit vakcínu Pfizer 

Otevřít v galerii (5)
Lékař drží vakcínu v ruce.
Lékař drží vakcínu v ruce. Zdroj: Freepik.com

Podle nových zpráv Wall Street Journal se ruští novináři snaží zpochybnit vakcínu proti koronaviru Pfizer. Šíří zavádějící informace, jejichž cílem je přimět Američany k otázce, zda se v USA příliš neurychlil proces schvalování vakcíny.  

Začalo to v listopadu, kdy ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že země doufá v distribuci své vakcíny Sputnik V do dalších zemí. Rusko o vakcíně přitom informovalo poprvé v srpnu, a tak byl Sputnik V schválen za sporných okolností a vydán dříve, než prošel zkouškami ve fázi 3. Ve Spojených Státech je fáze 3 požadavkem, než může být lék nebo vakcína schválena Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.  

Uspěchané uvedení na trh vedlo představitele zdravotnictví ke spekulacím, zda Kreml nedonutil tvůrce vakcín k jeho rychlému uvedení, aby se mohli prosadit v globálním závodě o  léčbu koronaviru. Úředníci amerických zpravodajských služeb se tak domnívají, že jde o další způsob, jak posílit status Sputniku V a zpochybnit vakcínu Pfizer, uvedl Journal.  

Letošní udílení cen Grammy nezklame  

Otevřít v galerii (5)
Taylor Swift
Taylor SwiftZdroj: Profimedia.cz

I letos se při udílení cen Grammy máme na co těšit! 63. ročník bude obsahuje sestavu 22 umělců. Moderovat ho bude Trevor Noah, hostitel “The Daily Show”. Největší stálicí cen Grammy je americká zpěvačka Taylor Swift, která na pódiu vystoupí už posedmé. Její indie-folkové album “Folklore” je nominováno v šesti kategoriích. Jednou z nich je i ta nejprestižnější - album roku. Soutěžit bude spolu s  Jhené Aiko, Black Pumas, Coldplay, Jacob Collier, HAIM, Dua Lipa a Post Malone. 

Pořadatelé se každý rok snaží seznam účinkujících sestavit co nejpestřeji. Debutovat budou napříkad Black Pumas, Harry Styles nebo Megan Thee Stallion. Podruhé se představí například Billie Eilish, Dua Lipe nebo Post Malone.  

Udílení cen bylo původně naplánováno na leden, kvůli obavám z koronaviru však bylo odloženo. Konat se bude virtuálně v Los Angeles Convention Centru. Vysílat se bude už 14. března ve 20 hodin (amerického času) na CBS nebo Paramount+. 

Bílý dům naléhá na opatření proti Outlooku 

Otevřít v galerii (5)
Muž pracuje na počítači.
Muž pracuje na počítači. Zdroj: Freepik.com

Bílý dům v neděli vyzval provozovatele počítačových sítích, aby podnikli další kroky k tomu, zda jsou jejich systémy odolné proti hackerům e-mailového programu Microsoft Outlook. Podle informací z Bílého domu software zanechává vážné chyby zabezpečení.  

Podle CNN dává Bidenův tým dohromady pracovní skupinu, která má hackerům zabránit. Společnost Microsoft sice minulý týden oznámila odstranění chyb ve svém e-mailovém softwaru, nová verze však stále umožňuje přístup k ohroženým serverům. Microsoft ani Bílý dům nespecifikovali rozsah hackingu. Doporučili ale celý program Outlook aktualizovat.  

To je od nás pro dnešní ráno vše, mějte úspěšný týden s myšlenkou na slova Fjodora Dostojevskiho:  

“Žít bez  naděje znamená přestat žít.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze