Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Melania Trump prolomila mlčení. Koronavirus ve světě sílí. LEGO má vesmírnou raketu

Lukáš Bilinec
09. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Melania Trump

Okolí prezidenta Trumpa je rozpolcené. Dnes zjistíme, jak moc je rozpolcená správní rada VZP, která by měla zvolit nového šéfa největší zdravotní pojišťovny v zemi. A prý se chystá hudební album, které by mohlo zbořit rekordy hitparád. 

Okolí prezidenta Trumpa se nemůže shodnout na postupu

Otevřít v galerii (5)
První dáma USA, Melania Trump
První dáma USA, Melania TrumpZdroj: Instagram.com/flotus

Zatímco světoví státníci nebo třeba bývalý republikánský prezident George W. Bush gratulují Joe Bidenovi ke zvolení do funkce, úřadující 45. prezident Spojených států stále odmítá uznat svou porážku. Pokud soudy nezmění některý z volebních výsledků, zvítězí demokratický kandidát Biden v počtu 306 ku 232 volitelům. CNN přinesla zprávu, že manželka Melania a poradce Jared Kushner (manžel Donaldovy dcery Ivanky) nesouhlasí s odmítavým postojem hlavy státu k výsledkům a doporučují mu uznat porážku. Synové prezidenta Trumpa naopak svého otce podporují v jeho napadání legitimity voleb. Trump už ve středu, kdy ještě nebyly známy konečné výsledky, pohrozil soudními procesy v mnoha státech.

"Američané si zaslouží spravedlivé volby. Každý legální - nikoliv nezákonný - hlas by měl být započítán. Musíme transparentně chránit naši demokracii,"

napsala v noci na dnešek Melania Trump na svůj Twitter poté, co ji mnoho republikánských politiků kritizovalo za její zdrženlivý postoj a jakoukoliv absenci okomentování výsledků voleb.

Správní rada VZP dnes volí nového šéfa

Otevřít v galerii (5)
Briefing VZP
Briefing VZPZdroj: Instagram.com/vzpcr

Na mimořádném jednání správní rady největší české zdravotní pojišťovny VZP by dnes měl být zvolen její šéf na další čtyři roky. Vybírat se bude ze dvou kandidátů. O prodloužení svého mandátu se uchází současný ředitel Zdeněk Kabátek. Proti němu stojí jeho náměstek pro zdravotní péči David Šmehlík. Z politických kruhů zaznívá spokojenost s oběma kandidáty a volba by proto měla být velmi vyrovnaná. Osm zástupců v radě má hnutí ANO, tři zástupce ODS a dva členové jsou z Pirátské strany a z SPD. Zbylé politické strany a hnutí mají po jednom místě v radě. Volba je tajná a ke zvolení je potřeba nadpoloviční většina ze 30 hlasů.

Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m²
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m², Okolí Prahy

Koronavirem už se nakazilo více než 50 milionů lidí

Otevřít v galerii (5)
Lidé v rouškách na ulici v Macau
Lidé v rouškách na ulici v MacauZdroj: Unsplash.com/Macaruphotoagence

Celkový počet potvrzených případů koronaviru vzrostl po rekordních přírůstcích v některých zemích nad hodnotu 50 milionů. Podle univerzity Johnse Hopkinse již zemřelo s nemocí COVID-19 více než 1,25 milionu pacientů. Kvůli nedostatečnému testování v mnoha zemích a bezpříznakovosti onemocnění u mnoha mladých pacientů, jsou nejspíše čísla celosvětově nakažených ještě mnohem vyšší. V počtu potvrzených případů si stále drží prvenství Spojené státy, kde již počet potvrzených nákaz přesáhl hranici 10 milionů. V České republice šíření viru v posledních dnech lehce zpomaluje. Aktuálně je více než 400 tisíc potvrzených případů, z nichž většina je vedená jako úspěšně zotavená. Počet úmrtí s nákazou se u nás blíží číslu 5000.

LEGO si připravilo další skládačku pro dospělé publikum

Otevřít v galerii (5)
Raketa NASA z LEGO kostiček
Raketa NASA z LEGO kostičekZdroj: LEGO

Dánská firma LEGO, která za dva roky oslaví již 90 let na trhu, opět dokazuje, že není pouze hračkou pro děti. Aktuálně představila model kosmické rakety NASA Apollo Saturn V, plný autentických detailů. Je složen z více než 1900 kostiček LEGO a celá stavba dosahuje výšky jednoho metru. Model nosné rakety je vyhotoven v měřítku zhruba 1:110. Kromě rakety se mohou nadšenci těšit také na tři malé figurky astronautů. V internetovém obchodě LEGO tuto "hračku" pořídíte za 200 dolarů. 

Chris Brown tvrdí, že pracuje na společném albu s Drakem

Otevřít v galerii (5)
Zpěváci Chris Brown a Drake
Zpěváci Chris Brown a DrakeZdroj: Instagram.com/chrisbrownofficial

Nejúspěšnějším hudebním interpretem poslední dekády je podle čísel kanadský rapper Drake. Jednatřicetiletý americký zpěvák Chris Brown sice jeho popularity nedosahuje, ale zástup fanoušků také má, což dokazuje více než 10 miliard zhlédnutí na jeho YouTube kanálu. Právě Chris během instagramového rozhovoru s dalším rapperem Fat Joe potvrdil fámy o tom, že s Drakem pracuje na společném albu. Fat Joe neskrýval své nadšení, když řekl, že to může být nejúspěšnější album hudební historie. 

"Ano, máme nějaké písně. Určitě je společné album něco, k čemu směřujeme. Myslím si, že to bude šílené, chtěli jsme šokovat svět," 

řekl v rozhovoru expartner zpěvačky Rihanny, Chris Brown. 

To je pro dnešní ráno vše. Přejeme vám, ať vstoupíte do tohoto pracovního týdne pravou nohou. Pokud by vás v práci přepadaly chmury, vzpomeňte si na moudrá slova rumunského básníka Valeria Butulesca:

"Dnes je pondělí. Je velká naděje, že zítra bude úterý."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze