Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Melania Trump promluvila. Počet nově nakažených atakuje hranici 10 000. Dexter se vrací

Martina Šmalclová
15. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Melania Trump při projevu

Česko zažívá další smutný rekord. Počet nově nakažených koronavirem atakuje po včerejšku hranici deseti tisíc. O své zkušenosti s nemocí covid-19 se podělila také první dáma Melania Trump. I přes nepříznivou situaci ve světě si možná důvod k oslavám najdou fanoušci seriálu Dexter nebo milovníci delfínů. Mají proč!

Melania Trump promluvila o koronaviru

Otevřít v galerii (7)
Muž podávající klíče
Muž podávající klíčeZdroj: Pixabay.com/mastersenaipe

První dáma Melania Trump zveřejnila osobní esej na webových stránkách Bílého domu, kde podrobně popsala své zkušenosti s nemocí covid-19. Pozitivně testován byl i čtrnáctiletý syn Barron. Melania uvedla, že její strach se naplnil právě tehdy, když měl Barron test pozitivní. Podle jejích slov je to ale naštěstí silný teenager a nevykazoval žádné příznaky.

Ona sama přitom bezpříznakový stav, podobně jako americký prezident Donald Trump, neměla. Uvedla, že zažila „horskou dráhu příznaků“, včetně bolestí těla, kašle a únavy. Na rozdíl od svého manžela, který podstoupil mimo jiné léčbu dexametazonem (kortikosteroidem) či remdesivirem, se však rozhodla léčit přirozenou cestou a z pohodlí domova.

„Rozhodla jsem se jít přirozenější cestou, pokud jde o medicínu, a zvolit více vitamínů a zdravého jídla,“

uvedla Melania Trump.

Česko má nejvíce nových případů koronaviru

Česká republika zažívá další smutný rekord. Od začátku koronavirové pandemie zaznamenala vůbec nejvyšší počet nových případů za den. Ten za včerejšek činí 9544. Počet obětí z řad nakažených se ve středu zvýšil o 35. Celkový počet obětí tak činí 1172. Celkem se v zemi nakazilo už 139 290 lidí, aktuálně nemocných je 77 217 lidí.

Praha zprostředkuje pomoc zadluženým lidem

Otevřít v galerii (7)
Thajci protestující v ulicích
Thajci protestující v ulicíchZdroj: Pixabay.com/karolranis

Magistrát hlavního města Prahy se rozhodl pomoci s propagací dluhového poradenství, které nabízí organizace Člověk v tísni zadluženým lidem.

„Situace způsobená koronavirovou pandemií postihuje obyvatele Prahy i celé ČR. Kvůli výpadkům příjmů se mnoho lidí ocitá ve finančních problémech, které nebudou schopni sami řešit. To může vést k dalšímu zvyšování zadlužování domácností a růstu počtu exekucí. Jsem proto ráda, že za hlavní město můžeme mediálně podpořit profesionální dluhové poradenství renomované organizace, která tuto pomoc nabízí, a zprostředkovat pomoc lidem, kteří ji skutečně potřebují,“

řekla radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová.

Na místech, kam si Pražané chodí vyřizovat své každodenní záležitosti, budou distribuovány informační letáky, které lidem radí, jak se zachovat při hrozící exekuci, kdy a jak dosáhnout na oddlužení nebo jak postupovat při výběru půjčky. Na magistrátním webu a na dalších místech se objeví nabídky na využití dluhové help linky, kterou organizace Člověk v tísni provozuje. Informace o tom, jak postupovat při problémech se splácením přinesou i některé radniční noviny městských částí.

Thajsko zakazuje protivládní protesty

Otevřít v galerii (7)
Žena s rouškou
Žena s rouškouZdroj: Pixabay.com/vperemencom

Thajskem otřásá vlna protestů. Lidé požadují reformy a omezení pravomocí krále Mahá Vatčirálongkóna. Protestní hnutí si klade za cíl odstranit také předsedu vlády Prayuth Chan-ocha, jenž převzal moc v puči v roce 2014 (ten měl ukončit desetiletí násilí mezi příznivci a odpůrci založení země). Protesty tři měsíce eskalovaly a demonstranti zřídili tábor před kanceláří předsedy vlády Prayuth Chan-ocha, aby ve středu večer požadovali jeho rezignaci. Demonstranti také blokovali královskou kolonu.

V návaznosti na vypjatou situaci a na základě nouzového nařízení o ukončení protestů v Bangkoku zakázala thajská vláda shromáždění pěti a více lidí a zveřejňování zpráv nebo online zpráv, které by mohly poškodit národní bezpečnost.

Nahradí delfíny v zábavních parcích robot?

Otevřít v galerii (7)
Delfín s cvičitelem ve vodě
Delfín s cvičitelem ve voděZdroj: Pixabay.com/mariamichelle

Americká strojírenská společnost Edge Innovations s divizí animatronic a speciálních efektů navrhla robota, který vypadá na chlup stejně jako živý delfín. Mohl by tak jednou provždy vyřešit problém delfínů zajatých v zábavních parcích. Je tu však menší zádrhel, jeho cena začíná na 3-5 milionech dolarů.

Společnost doufá, že animatronika, používaná také v hollywoodských filmech, by mohla jednoho dne bavit davy lidí v zábavních parcích namísto divokých zvířat chovaných v zajetí.

„V současné době je v zajetí asi 3 000 delfínů, které se používají ke generování několika miliard dolarů jen za zážitky s delfíny. Očividně tedy existuje chuť milovat a učit se o delfínech,“

řekl zakladatel a CEO Edge Innovations Walt Conti.

Tento krok by nepochybně kvitovali všichni milovníci přírody a živých tvorů. Na kolik je však plně realizovatelný, je otázka...

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Billboard Music Awards 2020 mají vítěze

Otevřít v galerii (7)
Billie Eilish v zeleném topu
Billie Eilish v zeleném topuZdroj: Instagram.com/billieeilish

Včerejší večer patřil předávání hudebních cen Billboard Music Awards. Z důvodu protikoronavirových opatření se však event v divadle Dolby Theatre v Los Angeles konal bez publika. Moderátorka Kelly Clarkson se s tím ale popasovala statečně a večeru dodávala dynamickou energii, jak jen to šlo.

„Dnešní noc je o tom, jak se hudba dotýká nás všech, protože hudba se s námi spojuje tolika způsoby, bez ohledu na to, kdo jste, někdy nás doslova posouvá,“

řekla Kelly Clarkson.

Ceny si letos mimo jiné odnesl rapper Post Malone (nejlepší umělec, nejlepší mužský umělec), Billie Eilish (nejlepší zpěvačka, nejlepší album Billboard 200), boy band z Jižní Koreje BTS (nejlepší sociální umělec) nebo zpěvák Khalid (nejlepší umělec R&B). Zpěvačka Taylor Swift žádnou z několika nominací neproměnila.  

Dexter opět na scéně

Otevřít v galerii (7)
Melania Trump
Melania TrumpZdroj: Profimedia

Oblíbený seriál Dexter se dočká limitované série! Televizní síť Showtime potvrdila, že udělala objednávku na 10 nových epizod. Hlavní roli si v seriálu opět střihne herec Michael C. Hall. Výroba nové série by měla odstartovat začátkem příštího roku.

To je od nás už vše. Přejeme vám hezký čtvrtek a i přes veškeré karamboly se snažte na dnešku najít něco hezkého a pozitivního. Jak řekl italský dramatik Carlo Goldoni...

„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze