Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Merkelová se rozloučila po 16 letech. Baldwin prý spoušť nezmáčkl. Bude se v O2 aréně znovu očkovat?

Kateřina Ostrejšová
03. prosince 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Angela Merkelová

Přejeme vám krásné páteční ráno. Víkend je konečně tady, tak doufáme, že se na něj těšíte stejně jako my. Je ovšem dobré se před ním pořádně informovat.  

Od ledna budou očkovací certifikáty platit jen 9 měsíců, třetí dávka prodlouží platnost na dobu neurčitou 

Otevřít v galerii (7)
Lahvičky s vakcínou
Lahvičky s vakcínou Zdroj: Unsplash

Od 1. ledna 2022 dojde ke zkrácení platnosti očkovacích certifikátů na devět měsíců. Po očkování třetí posilující dávkou se platnost certifikátu prodlouží na dobu neurčitou. Ke zkrácení platnosti očkovacích certifikátů dochází na základě doporučení Evropské komise. Třetí posilující dávkou vakcíny se mohou rizikoví pacienti a osoby nad 60 let očkovat 5 měsíců po 2. dávce. Ostatní mohou třetí posilující dávku dostat po 6 měsících od očkování 2. dávkou. Osoby, které jsou očkované vakcínou Janssen, se mohou posilující dávkou vakcíny očkovat už po 2 měsících. 

Angela Merkel odchází. S kancléřkou se rozloučila armáda 

Otevřít v galerii (7)
Angela Merkelová
Angela Merkelová Zdroj: Profimedia

Německá armáda se večer slavnostní ceremonií zvanou velké čepobití rozloučila s kancléřkou Angelou Merkelovou, která Německo vede 16 let. Merkelová v děkovném projevu ocenila nejen práci vojáků a mezinárodních organizací, ale vyjádřila úctu také lékařům a zdravotníkům bojujícím s pandemií nemoci covid-19. Popřála též úspěch svému sociálnědemokratickému nástupci Olafu Scholzovi, kterého Spolkový sněm zvolí kancléřem 8. prosince. 

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Erupce sopky na La Palmě trvá už deset týdnů a neustává 

Otevřít v galerii (7)
Erupce sopky, ilustrační obrázek
Erupce sopky, ilustrační obrázek Zdroj: Unsplash

Erupce sopky na ostrově La Palma trvá už deset týdnů a neustává. Zřejmě se tak stane nejdelší erupcí na tomto španělském ostrově za posledních pět set let. 

V čele představenstva společnosti Walt Disney bude poprvé žena 

Společnost Walt Disney poprvé v historii zvolila za svoji předsedkyni ženu. Susan Arnold, která je členkou představenstva již 14 let, nahradí Boba Igera na konci roku. Arnold byla posledních osm let výkonnou ředitelkou Carlyle Group, předtím zastávala role v gigantu spotřebního zboží Procter and Gamble a v řetězci rychlého občerstvení McDonald's. 

Vědci údajně našli spouštěč krevních sraženin po vakcíně AstraZeneca 

Otevřít v galerii (7)
Lékařka očkuje muže
Lékařka očkuje muže Zdroj: Unsplash

Vědci se domnívají, že našli spouštěč, který vede k extrémně vzácným krevním sraženinám po vakcíně AstraZeneca. Tým z Cardiffu do detailů ukázal, jak je protein v krvi přitahován ke klíčové složce vakcíny. Myslí si, že to odstartuje řetězovou reakci imunitního systému, která může vyvrcholit právě sraženinami, uvedla BBC News. 

Alec Baldwin v rozhovoru řekl, že nezmáčkl spoušť osudné zbraně 

Otevřít v galerii (7)
Alec Baldwin
Alec BaldwinZdroj: Profimedia

Alec Baldwin poskytl exkluzivní rozhovor pro televizi ABC. Americký herec řekl, že nezmáčkl spoušť osudné zbraně, která byla příčinou úmrtí kameramanky Halyny Hutchins. K tragédii došlo při natáčení filmu Rust. 

Dvougólový Ronaldo zařídil Manchesteru United výhru ve šlágru s Arsenalem 

Otevřít v galerii (7)
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Manchesteru United porazili ve šlágru 14. kola anglické ligy doma 3:2 Arsenal, dvěma trefami zazářil Cristiano Ronaldo. Hvězdný útočník pokořil hranici 800 gólů v kariéře. Tottenham si poradil na svém hřišti 2:0 s Brentfordem. 

Bude se v O2 aréně znovu očkovat? 

Otevřít v galerii (7)
Bude se znovu očkovat v O2 aréně?
Bude se znovu očkovat v O2 aréně? Zdroj: Unsplash

K opětovné možnosti zřídit znovu v pražské O2 areně očkovací centrum proti covidu-19 se dnes vyjádří premiér v demisi Andrej Babiš. Spolu s ním na dopolední tiskové konferenci vystoupí ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek a Robert Schaffer, předseda představenstva společnosti Bestsport z finanční skupiny PPF, které multifunkční hala v pražské Libni patří, a zástupci Integrovaného centrálního řídicího týmu. PPF letos poskytla pro očkování sousední halu O2 Universum. Od května do 10. září tam zdravotníci aplikovali přes 680.000 dávek vakcíny proti novému typu koronaviru.  

Pracovní týden je opět za námi a můžeme se tak těšit na volný víkend. Užijte si ho naplno a my se budeme těšit zase v pondělí. Posíláme slova Friedricha Nietzscheho: 

“Hudba uvolňuje ducha a okřídluje myšlenky.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze