Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: MET Gala připomnělo Karla Lagerfelda. Pavel se sejde s Fialou. Umělá inteligence bude chytřejší než my

Barbora Večeřová
02. května 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
ASAP Rocky a Rihanna na červeném koberci

Jedna z nejprestižnějších akcí roku je za námi. MET Gala letos hostilo 400 hostů a připomnělo si památku legendárního zesnulého návrháře Karla Lagerfelda. Prezident Petr Pavel se dnes sejde s premiérem Petrem Fialou, probírat budou rozpočet a také nového ministra školství. Otec umělé inteligence rezignoval ze svého postu v Google a prohlásil, že své práce lituje. Umělá inteligence totiž v budoucnu může být chytřejší než lidé. 

Hosté na MET Gala uctili památku Karla Lagerfelda

Svět módy se opět sešel v New Yorku na každoroční Met Gala – letos na téma zesnulé módní ikony Karla Lagerfelda, informuje BBC

Tato událost, známá pro svůj seznam hvězd plných hostů a extravagantní oblečení, zahrnovala zejména perly, naškrobené límce a černou a bílou na počest návrháře.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Událost určená pouze pozvaným pro Costume Institute v Metropolitním muzeu umění hostila asi 400 lidí. 

 

Krev dárců stále chybí, ministerstvo zdravotnictví ji plánuje blíže zkoumat 

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje vyšetřovat podrobněji krev dárců, důkladnější vyšetření na HIV a žloutenku jsou

podle odůvodnění připravované vyhlášky standardem západních zemí Evropské unie. Pravidelných dárců krve je podle údajů Českého červeného kříže v Česku asi 250.000, chybí jich asi 50.000. Lidé, kteří prodělali některé nemoci, ale také například muži mající sex s muži krev darovat nemohou, informovala ČTK. 

 

Fiala se sejde s Pavlem, na pořadu dne bude rozpočet i nový ministr 

Premiér Petr Fiala (ODS) se dnes večer sejde s prezidentem Petrem Pavlem, aby spolu jednali o obměně na místě ministra školství a také o návrzích na konsolidaci rozpočtu. Dosavadního ministra školství Vladimíra Balaše by pravděpodobně tento týden měl nahradit Mikuláš Bek, půjde už o třetího ministra školství v dosavadní vládě, píše ČTK.

Otevřít v galerii (2)
Pavel se sejde s Fialou
Pavel se sejde s FialouZdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Otec umělé inteligence se obává jejího dalšího vývoje

Muž všeobecně považovaný za otce umělé inteligence (AI) opustil svou práci a varoval před rostoucími nebezpečími vyplývajícími z vývoje v této oblasti. Geoffrey Hinton ve věku 75 let oznámil svou rezignaci z postu v Google v a uvedl, že nyní své práce lituje. BBC řekl, že některá nebezpečí AI chatbotů jsou „docela děsivá“.

"Právě teď nejsou inteligentnější než my, pokud mohu soudit. Ale myslím, že brzy budou,"

prohlásil Hinton. 

 

Paraguay má nového prezidenta 

Novým prezidentem Paraguaye se stane 44letý ekonom a kandidát vládnoucí konzervativní strany Santiago Peña. Rozhodli o tom voliči v nedělních volbách, v nichž Peña získal 42,8 procenta hlasů, zatímco jeho rival, 60letý právník Efraín Alegre, jenž kandidoval za středolevou koalici, dostal 27,5 procenta, píší Novinky. 

Otevřít v galerii (2)
Paraguay oslavuje nového prezidenta
Paraguay oslavuje nového prezidentaZdroj: Profimedia

Zdroje: ceskenoviny.cz, bbc.com, novinky.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze