Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žílách!

Ranní ptáče: Miley Cyrus bude mít 8D koncert. Mistry světa jsou Kanaďané. Největší pytlák tygrů zatčen

Kateřina Ostrejšová
07. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Miley Cyrus

A máme tu začátek nového týdne. Věříme, že jste o víkendu načerpali dostatek sil a jste připraveni na nejnovější informace. Krásné ráno, pojďme se na ně podívat! 

Hlavní město letos podpoří výstavbu nových cyklostojanů 

Otevřít v galerii (8)
Muž jede na kole.
Muž jede na kole. Zdroj: Freepik

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Technickou správnou komunikací pokračuje v intenzivní výstavbě nových cyklostojanů. Záleží na tom, aby byly postaveny na místech, kde jsou opravdu potřeba, proto budou moci lokality navrhovat sami Pražané s využitím bikesharingových a navigačních aplikací. 

Metropole má na instalaci stojanů rámcovou smlouvu na tři roky v objemu celkem 6 milionů korun. V plánu jsou úplně nové cyklostezky a ambicí Prahy je po celé metropoli vytvořit síť stojanů pro kola, které by měl mít každý Pražan k dispozici jen několik kroků od místa bydliště či práce.  

Demonstrace na Václavském náměstí 

Otevřít v galerii (8)
Lidé demonstrují v rouškách.
Lidé demonstrují v rouškách. Zdroj: Freepik

Na pražském Václavském náměstí se včera odpoledne uskutečnila protivládní demonstrace hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Organizátoři kritizovali především opatření, která vláda zavedla kvůli šíření covidu-19. Akce se účastnila asi stovka příznivců hnutí a dohlížely na ni desítky policistů. Trvala zhruba dvě hodiny.  

Na demonstraci vystoupili i zástupci dalších hnutí, například poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková z Trikolóry.  

"Nenechám se očkovat pro to, abych si kupovala svobodu,"  

uvedla. 

8D koncert Miley Cyrus 

Otevřít v galerii (8)
Miley Cyrus na pódiu.
Miley Cyrus na pódiu. Zdroj: Profimedia

Společnost Magnum, firma na výrobu zmrzliny, oznámila svou nejnovější globální kampaň Miley in Layers, spolupráce s popovou zpěvačkou vyvrcholí 10. června virtuálním koncertem v 8D zvuku. Během koncertu předvede Cyrus některé z největších hitů svého nedávného alba “Plastic Hearts” a také exkluzivní obálku hitu z 80. Let “Midas Touch” jako Miley´s Touch.  

MS v hokeji 2021: Titul z Rigy si odváží Kanada 

Otevřít v galerii (8)
Hokejisté Kanady s pohárem.
Hokejisté Kanady s pohárem. Zdroj: Profimedia

Mistry světa v hokeji se v letošním roce stali Kanaďané. Ve finále museli zdolat Finsko 3:2 a triumfovali tak posedmadvacáté. Počtem titulů se dotáhli na hráče Ruska a bývalého Sovětského svazu. Bronz si z Rigy odvezli Američané, jimž se v boji o třetí místo podařilo deklasovat Německo 6:1. 

Meghan a Harry mají dceru  

Otevřít v galerii (8)
Meghan Markle a princ Harry
Meghan Markle a princ HarryZdroj: Profimedia

Meghan, britská vévodkyně ze Sussexu, porodila své druhé dítě. Dívku, kterou spolu s manželem princem Harrym pojmenovali po královně Alžbětě a jeho zesnulé matce princezně Dianě. Lilibet 'Lili' Diana Mountbatten-Windsor se narodila v pátek v kalifornské nemocnici Santa Barbara Cottage Hospital za účasti Harryho. První dítě páru, Archie, se narodilo v roce 2019. 

Volba jména vzdává hold královně po náročném roce pro pár a širší královskou rodinu. Lilibet je rodinná přezdívka pro 95letou britskou panovnici. 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Brazílie stále ve velkých problémech 

Otevřít v galerii (8)
Lékařka v nemocnici.
Lékařka v nemocnici. Zdroj: Freepik

V Brazílii bylo za posledních 24 hodin hlášeno 39 637 případů nového koronaviru a 873 úmrtí na COVID-19, uvedlo v neděli ministerstvo zdravotnictví. Čísla odrážejí víkendový pokles registrovaných případů a úmrtí. V průměru za posledních sedm dní hlásí Brazílie více než 1 800 úmrtí denně. 

V jihoamerické zemi je od začátku pandemie registrováno 16 947 062 případů, zatímco podle údajů ministerstva oficiální počet obětí vzrostl na 473 404, což je třetí nejhorší ohnisko na světě mimo USA a Indii a druhé nejsmrtelnější. 

Největší pytlák tygrů zatčen 

Otevřít v galerii (8)
Tygr leží na kameni.
Tygr leží na kameni. Zdroj: Freepik

Památkáři si zřejmě velmi ulevili. Notoricky známý pytlák tygrů hledaný v Indii i Bangladéši po dvě desetiletí byl zatčen státními orgány v Bangladéši. Habib Talukder byl zatčen v souvislosti se zabitím tří tygrů a pěti jelenů, uvedl lesní úředník Joynal Abadin. Sám Talukder se údajně chlubil zabitím až 70 velkých koček.  

Talukdarovým lovištěm byl Sundarban, obrovský mangrovový les, který se rozprostírá na hranici mezi Indií a Bangladéšem, domovem jedné z největších populací bengálských tygrů na světě. 

Británie vyřazuje Portugalsko ze seznamu bezpečných zemí  

Otevřít v galerii (8)
Davy lidí na letišti.
Davy lidí na letišti.Zdroj: Pixabay

Mnoho frustrovaných britských turistů mířilo včera domů z dovolené v Algarve na kratší dobu, než asi očekávali. Počínaje dneškem totiž vstoupí v platnost 10denní karanténa kvůli rostoucím číslům nakažených koronavirem v Portugalsku.  

Británie minulý týden uvedla, že vyřazuje Portugalsko ze „zeleného seznamu“ zemí, které po návratu nevyžadují karanténu, a to kvůli rostoucímu počtu případů COVID-19 a riziku, které představují nové mutace koronaviru zjištěné v Portugalsku.  

Přejeme vám krásný začátek nového týdne. Užívejte si teplých, letních dnů a myslete na slova Jana Wericha: 

"Čas má plné kapsy překvapení." 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze