Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Miley Cyrus otevřeně o své sexualitě. Čeští školáci hltají sociální sítě. Šéf Alibaby už není nezvěstný

Lukáš Bilinec
20. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Zpěvačka Miley Cyrus

Americká zpěvačka Miley Cyrus se v novém rozhovoru rozpovídala o tom, jestli ji více přitahují muži, nebo ženy. Čeští školáci o sobě zase poskytli zajímavá data v projektu Minisčítání. Více než polovina žáků druhého stupně ZŠ používá alespoň 5 sociálních sítí. A věděli jste, jak vypadá elektromobil od Porsche?

Donald Trump pozastavil deportace Venezuelanů

Otevřít v galerii (5)
Donald J. Trump
Donald J. TrumpZdroj: Profimedia.cz

Dosluhující americký prezident Donald Trump jen pár hodin před svým dnešním odchodem z funkce podepsal příkaz, který na příští rok a půl pozastavuje deportace desítek tisíc Venezuelanů, kteří jsou nelegálně na území Spojených států amerických. Exekutivní příkaz se však nevztahuje na zločince. Pětačtyřicátý prezident USA v dopise pro ministry zahraničí a vnitřní bezpečnosti své rozhodnutí zdůvodnil zhoršující se situací, ve které se jihoamerický stát se skoro 30 miliony obyvatel v poslední době ocitl. Na tento krok tlačili mnozí republikáni z východního pobřeží země, kde má poražený prezidentský kandidát silnou podporu. 

Donald Trump již dříve uvedl, že se dnes nezúčastní inaugurace 46. prezidenta Spojených států amerických, Joe Bidena. Nepřijde ani jeho manželka Melania. 

Mezi českými školáky vede Instagram

Otevřít v galerii (5)
Školáci
ŠkoláciZdroj: Freepik.com/pressfoto

V pořadí pátého Minisčítání se během listopadu a prosince loňského roku zúčastnilo téměř 19 tisíc dětí ve věku 9 až 15 let z celé České republiky. Skoro polovina z nich komunikuje nejčastěji s kamarády na sociálních sítích. Nejpopulárnější z nich je Instagram, kde má profil 87 % dotazovaných. Následuje YouTube, Facebook, Snapchat a TikTok. Všechny tyto sociální sítě má více než 50 procent školáků. Čtvrtina školáků tráví denně 2 hodiny na internetu a hraním her. Patnáct procent z nich dokonce uvádí 5 a více hodin za počítačem. Třetina respondentů přečte ročně více než čtyři knížky. Více čtou desetileté děti než patnáctileté. Zajímavé je porovnání, kdy chodí děti spát. Zatímco ve skupině do deseti let je dominantní 21. hodina (43 % z nich), u patnáctiletých už převažuje chození spát po půlnoci, které uvedlo 34 % dotazovaných. 

Skoro polovina školáků chodí do školy pěšky a mají ji do deseti minut od místa bydliště. Nejvíce z nich chodí se svými problémy za rodiči. U témat okolo sexu však častěji volí konzultaci s kamarády než s rodiči. Dominantní je v tomto směru internet, kde hledá informace o sexu 47 % patnáctiletých školáků. Nejdůležitější je pro české děti rodina a zdraví.

"Děti se během Minisčítání seznamují hravou formou se statistikou a s vyhodnocováním statistických dat. Vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru se Minisčítání v tomto školním roce stalo také vítaným zpestřením online distanční výuky. A samozřejmě připomenutím nadcházejícího Sčítání lidu, domů a bytů,"

říká předseda ČSÚ Marek Rojíček.

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Jack Ma se po měsících v izolaci ukázal lidem

Otevřít v galerii (5)
Zakladatel Alibaba Group, Jack Ma
Zakladatel Alibaba Group, Jack MaZdroj: Profimedia.cz

Zakladatel největší čínské skupiny firem v IT, Alibaba Group, žije. Propojil se zhruba se stovkou učitelů prostřednictvím online videokonference. Od října o něm přitom nebylo slyšet a nikde se neukázal. Na spekulace o tom, co s ním je, nereagoval ani nikdo z jeho společnosti. Panovaly tak obavy o jeho život, protože tento bývalý učitel angličtiny je velkým kritikem čínského režimu. Jack Ma je jedním z nejbohatších Číňanů a z veřejného prostoru se stáhl nedlouho po svém velmi kritickém projevu, ve kterém se pobuřoval nad kroky čínských vládnoucích autorit. 

"Setkáme se znovu po skončení epidemie COVID-19,"

řekl šestapadesátiletý magnát, investor a filantrop. 

Miley Cyrus prozradila, že jí je lépe ve vztahu se ženou

Otevřít v galerii (5)
Miley Cyrus na show Toma Forda
Miley Cyrus na show Toma FordaZdroj: Profimedia.cz

Osmadvacetiletá zpěvačka se o svém soukromí rozpovídala v nové epizodě podcastu "Call Her Daddy". Bývalá Disney hvězdička, která má na svém kontě množství hitů jako jsou Wrecking Ball, Party In The Usa, nebo We Can't Stop, vyzkoušela mnoho vztahů se ženami i muži. V letech 2018-2020 byla manželkou australského herce Liama Hemswortha. Jejím posledním známým přítelem byl zpěvák Cody Simpson, se kterým se před pár měsíci rozešli. Randila i s několika ženami, včetně modelky Stelly Maxwell. Teď přiznala, že jí dívky přitahují o dost víc. Jsou podle ní víc sexy než muži. Ve vztahu se ženou je také Miley lépe, protože je dost dominantní, což může v heterosexuálním vztahu způsobovat komplikace.

Elektrický krasavec od Porsche přichází s levnější verzí

Otevřít v galerii (5)
Porsche Taycan
Porsche TaycanZdroj: Porsche Automotive

V posledních měsících už jsme si zvykli, že nová auta jsou většinou na elektrický pohon. Není tak úplným překvapením, že na tento trend naskakují i luxusní automobilky. Vloni německá automobilka představila svůj elektromobil Taycan a nyní přichází s jeho cenově přijatelnější variantou s pohonem zadních kol a výkonem 402 koní (s upgradem Performance Battery Plus až 469 koní). Na rozdíl od svých předchůdců má nový model motor vzadu. Maximální rychlost elektrického automobilu je podle výrobce 143 km/h a jistě potěší rychlonabíjení. Z pěti na osmdesát procent baterku nabijete za pouhých 22 minut. Interiér auta bude odpovídat ostatním modelům této řady. Cenovka byla stanovena na 81 250 amerických dolarů (zhruba 1,75 milionu českých korun), což je o více než 20 tisíc dolarů méně než u loňské verze Taycan 4S. Nový model je již k dispozici v USA.

Těšíme se na vás s dalšími ranními zprávami zase zítra a přejeme vám, ať i v těchto obtížnějších časech trávíte co nejvíce času se svými blízkými.  Už v 19. století se totiž irský dramatik, prozaik a básník Oscar Wilde ptal:

"Kde se nudíme lépe než v kruhu rodiny?"

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze