Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Miliardový obchod Reese Witherspoon. Papírový dům poutá na pátou řadu. Satoranský mění dres

Lukáš Bilinec
03. srpna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Herečka Reese Witherspoon na Zlatých Glóbech

Informované ranní ptáče dál doskáče i v úterý. Reese Witherspoon nám všem ukázala, že se vyplatí věřit sama sobě a po pěti letech prodala svou mediální společnost za pohádkovou sumu. Fanoušci seriálového fenoménu La Casa de Papel (Papírový dům) už znají datum premiéry závěrečné série. A máme pro vás také informaci, do jakého klubu NBA se stěhuje česká basketbalová hvězda Tomáš Satoranský. Příjemné čtení vám všem!

Německo vyslalo válečnou loď do Jihočínského moře 

Otevřít v galerii (8)
Válečná loď v přístavu
Válečná loď v přístavuZdroj: Unsplash/ Thomas Park

Po téměř dvou desetiletích bude mít Německo svou válečnou loď ve vodách Jihočínského moře. Na cestu vyrazila včera a Německo se tak připojilo k dalším západním státům, které rozšiřují svou vojenskou přítomnost v regionu. Důvodem jsou obavy ze sílících čínských územních ambicí. Čína si nárokuje velkou část Jihočínského moře a zřídila nové vojenské základny na umělých ostrovech v jeho vodách, které obsahují plynová pole a jsou bohaté na mořské živočichy, což skýtá velký potenciál rybolovu. 

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Ceny bytů v Čechách rekordně rostou 

Otevřít v galerii (8)
Rozestavěný rodinný dům
Rozestavěný rodinný důmZdroj: Pixabay/ Paulbr75

Meziroční nárůst cen bytů je v České republice rekordní. I přesto však neutichá zájem lidí o vlastní bydlení. Jen v Praze se v období od dubna do června tohoto roku prodalo 2500 bytů, což je čtvrtletní historický rekord. Ještě před šesti lety přitom průměrná česká domácnost dávala na splácení hypotéky jen pětinu svého platu. Dnes je to však podle statistik společnosti Golem Finance u lidí, kteří si berou úvěr na byt o velikosti 2+1, téměř polovina vydělaných peněz. Průměrný Čech by na koupi bytu o velikosti 2+1 musel odkládal sedm a půl roku celý svůj plat stranou. Čeští politici již nějakou dobu tvrdí, že chtějí nastálou situaci se stále těžším získáním vlastního bydlení řešit.

Kanada udělila statisícové pokuty za zfalšované testy na Covid-19

Otevřít v galerii (8)
Boeing 737-800 na letišti v kanadském Torontu
Boeing 737-800 na letišti v kanadském TorontuZdroj: Unsplash/ Jacob Mathers

Dvěma americkým cestujícím udělili tučnou pokutu kanadští úředníci. Ti zjistili, že dvojice zfalšovala dokumenty o testování a očkování proti nemoci Covid-19. Inspektoři na letišti v Torontu přišli na to, že jejich očkovací průkazy a potvrzení o absolvování testů nejsou pravé. Oběma byla uložena pokuta 16 tisíc dolarů (více než 340 tisíc českých korun). Tvrdý trest přitom přichází v době, kdy Kanada postupně zmírňuje protikoronavirová opatření, včetně omezení pro americké turisty. Podle prohlášení Kanadské agentury pro veřejné zdraví vstoupili dva američtí turisté do Kanady v týdnu od 18. července. Duo zfalšovalo dokumenty a nahrálo je na vládní cestovní web ArriveCAN. 

Pražské cyklodepo mezi nejlepšími evropskými projekty 

Otevřít v galerii (8)
Cyklista se chystá na jízdu po silnici
Cyklista se chystá na jízdu po silnici Zdroj: Freepik/ jcomp

První pražské cyklodepo pro rozvoz zásilek po centru města na nákladních elektrokolech, které bylo otevřeno vloni v listopadu, se dostalo mezi nejlepší evropské projekty Eurocities Awards 2021 v kategorii Zero pollution. Kurýři z tohoto depa již rozvezli více než 50 tisíc zásilek a najezdili přes 23 000 kilometrů. Už v září tohoto roku přibude v metropoli druhé podobné depo, tentokrát na Andělu. 

"Trend v počtu doručených zásilek během fungování cyklodepa na Florenci potvrdil náš předpoklad: je to důležitý projekt, má smysl pokračovat a nadále ho rozvíjet,"

uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy, Adam Scheinherr.

Reese Witherspoon prodala svou mediální společnost

Otevřít v galerii (8)
Americká herečka Reese Witherspoon
Americká herečka Reese WitherspoonZdroj: Profimedia

Pětačtyřicetiletá herečka je aktuálně nejspíše nejbohatší herečkou světa. Podařil se jí totiž fantastický obchod. V roce 2016 spoluzaložila mediální společnost Hello Sunshine. Tu nyní prodala za částku přesahující 900 milionů amerických dolarů (více než 19 miliard českých korun). Novým vlastníkem se stala mediální společnost, podporovaná soukromou akciovou společností Blackstone Group Inc. Witherspoon a generální ředitelka Hello Sunshine, Sarah Harden, zůstanou i nadále členy představenstva nové společnosti a budou dohlížet na každodenní provoz. Zůstávají také významnými držiteli akcií. Co o celé transakci řekla dvojnásobná vítězka Oscara?

"Dnešek je pro Hello Sunshine ohromný den. Založila jsem tuto společnost, abych změnila způsob, jakým jsou všechny ženy vnímány v médiích. Naše mise se v posledních letech prostřednictvím knih, filmu, či sociálních sítí daří. Dnešní transakce je obrovský krok vpřed, který nám umožní vyprávět ještě působivější příběhy o životech žen po celém světě."

Netflix odtajnil datum premiéry páté řady seriálu Papírový dům

Otevřít v galerii (8)
Španělský seriál Papírový dům
Španělský seriál Papírový důmZdroj: Antena 3 / Netflix

Španělský seriál způsobil celosvětové šílenství a i u nás má statisíce diváků. Kdy se můžeme těšit na premiéru páté řady? Už známe přesné datum a dostali jsme také nadupaný trailer. Po čtyřech letech od uvedení první řady se dočkáme letos už páté série tohoto seriálu. Netflix stanovil datum premiéry na 3. září 2021. Už dříve přitom uvedl, že půjde o poslední řadu této pětidílné série. Gang je již více než 4 dny zavřený v Bank of Spain a Profesora přepadla inspektorka Sierra. Blíží se navíc epický střet s armádou a partě zlodějů se čas krátí. Pátá série bude mít celkem 10 epizod, které nebudeme dostávat po jedné, ale ve dvou svazcích. Třetího září Netflix odtajní prvních pět epizod a 3. prosince tohoto roku pak zbylých pět. 

Tomáš Satoranský mění v NBA tým

Otevřít v galerii (8)
Český basketbalista Tomáš Satoranský
Český basketbalista Tomáš SatoranskýZdroj: Profimedia

Nejlepší český basketbalista po dvou sezónách končí v Chicago Bulls. Jen pár dnů po konci českého týmu na OH v Tokiu přichází zpráva, že jeho novým působištěm bude New Orleans Pelicans. Děvětadvacetiletý český basketbalista je součástí výměny za Lonza Balla, který je o šest let mladší než česká hvězda . Za Chicago si Satoranský v NBA zahrál celkem ve 123 utkáních. V NBA Satoranský hraje již pět let a jeho kariérní bilance je 7,4 bodu na zápas. Satoranského čeká i v příštím roce náročný rok s českou reprezentací, jelikož se v září představí na Mistrovství Evropy. 

První magnetizovaná fúzní elektrárna na světě vyroste v Británii

Otevřít v galerii (8)
Vizuál jaderné fúzní elektrárny v Oxfordshire
Vizuál jaderné fúzní elektrárny v OxfordshireZdroj: AL_A.

O její stavbu se postará společnost AL_A. Vyroste v anglickém Oxfordshire a po dokončení v roce 2025 půjde o první jadernou elektrárnu svého druhu na světě. Jaderná fúze napodoboje vytváření energie hvězdami. Používá se magnetizovaná cílová fúze (MTF). Ta zahrnuje vstřikování vodíkového plazmatu do koule roztaveného olova a lithia, obklopeného písty. Písty stlačují vodík, dokud se jeho atomy nerozbijí a nesplynou za vzniku helia. Podle návrhů by měla mít budova kruhový tvar. Uprostřed bude reaktor a okolo něj vyhlídková galerie. Kromě samotného reaktoru budou v budově samozřejmě také zasedací místnosti či vzdělávací prostory. 

Více zpráv už pro vás v zásobě nemáme. I dnes ráno jsme si pro vás ale připravili na závěr inspirativní citát. Tentokrát od popového krále Michaela Jacksona:

"Nejlepší vzdělání, které můžeme dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze