Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Miliony Ukrajinců bez elektřiny. Studenti protestovali za klima

Barbora Večeřová
18. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Prezident Ukrajiny potvrdil, že většina Ukrajinců je bez elektřiny

Poslední Ranní ptáče tohoto týdne je tady! A co důležitého by nás mělo dnes zajímat? Severní Korea zřejmě vypálila balistickou raketu s takovým doletem, že by mohla zasáhnout Spojené státy. Ukrajinský prezident ve svém projevu potvrdil, že momentálně je bez elektrické energie více než deset milionů Ukrajinců.

Ukrajina bez elektřiny

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj řekl v projevu, že momentálně je bez elektřiny více než deset milionů Ukrajinců, tedy přibližně čtvrtina populace válčící země. Výpadky jsou důsledkem ruských útoků na ukrajinskou energetiku.

 

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Severní Korea vypálila balistickou střelu

Severní Korea dnes vystřelila zřejmě mezikontinentální balistickou raketu, uvedly tiskové agentury s odvoláním na jihokorejské ministerstvo obrany. Tato raketa, kterou dnes otestovala Severní Korea, měla dostatečný dolet, aby zasáhla Spojené státy, uvedl později japonský ministr obrany.

Otevřít v galerii (2)
Balistická střela
Balistická střela Zdroj: Profimedia

Demonstrace u budovy ČT

Tisíce demonstrantů dnes prošly Prahou k budově České televize. Organizátor dřívějších protivládních protestů Ladislav Vrabel před akcí říkal, že cílem dnešní akce je demonstrovat "za umožnění vystoupení ve vysílání ČT", Řečníci na demonstraci kritizovali obsah zpravodajství ČT. Podle nich není nestranné, protože v době pandemie covidu-19 příliš kladlo důraz na informace o očkování proti nemoci a v době války na Ukrajině dává málo prostoru ruským názorům. Protestní pochod zkomplikoval i dopravu v Praze, uvedla ČTK

 

Nancy Pelosiová dá šanci mladším

Současná demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová uvedla, že nebude usilovat o znovuzvolení do čela demokratické frakce. Chce tak uvolnit místo mladší generaci ve vedení strany. Informovala o tom agentura Reuters

Otevřít v galerii (2)
Nnacy Pelosiová kandidovat už nebude
Nnacy Pelosiová kandidovat už nebudeZdroj: Profimedia

Studentský pochod za klima

Stovky lidí se podle organizátorů účastní protestního pochodu, kterým dnes v poledne vyvrcholila stávka vysokoškolských studentů za klima. Demonstranti žádají po vládě rychlá a spravedlivá řešení klimatické krize. Setkali se i s Petrem Fialou, s jeho reakcí ale spokojeni nebyli. 

 

Zdroje: ČTK, Reuters 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze