Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Jediná raperka s miliardou zhlédnutí. Velikonoční poselství Bidenových. Další skandál Facebooku

Kateřina Ostrejšová
05. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Nicki Minaj

Nicki Minaj se stala první sólovou ženskou raperkou, která dosáhla 1 miliardy zhlédnutí na YouTube. Americký prezident Joe Biden a první dáma Jill popřáli Američanům šťastné velikonoční svátky online. Vyzvali je především k očkování. Facebook musí řešit další problémy, na černém internetovém trhu se totiž objevila databáze údajů o více než 500 milionech uživatelů. Mějte krásné ráno u Ranního ptáčete!  

Velikonoční poselství Joa a Jill Bidenových 

Otevřít v galerii (5)
Joe Biden s manželkou Jill.
Joe Biden s manželkou Jill. Zdroj: Profimedia

Americký prezident Joe Biden a první dáma Jill popřáli Američanům šťastné velikonoční svátky online. Ve videu je vyzvali, aby i nadále pokračovali v preventivních opatřeních proti koronaviru a nechali se očkovat.  

„Virus stále nezmizel, a tak mnozí z nás pociťují osamělost a touhu vidět své blízké. Již druhý rok bude většina z nás bez svých rodin, přátel a věcí, které nás naplňují radostí. Přesto, jak nám připomíná Janovo evangelium, světlo svítí i ve tmě a temnota ji nepřekonala,“ 

uvedl Biden ve videu. Mimo jiné v projevu zmínil i papeže Františka a řekl, že s ním sdílí stejné pocity, když v lednu označil vakcínu za etickou povinnost. První dáma zopakovala prezidentovo vyjádření a dodala, že je optimistická ohledně budoucnosti Spojených států v souvislosti s ekonomickými pády a zdravotními problémy vyvolanými pandemií.  

Plány Británie na návrat do normálu 

Otevřít v galerii (5)
Boris Johnson
Boris JohnsonZdroj: Profimedia

Britský premiér Boris Johnson už dnes předloží plány na znovuotevření ekonomiky a opětovné zahájení mezinárodního cestování. Toho by měla Velká Británie dosáhnout díky nejrychlejšímu zavádění vakcín na světě. Většina Evropy svá opatření stále zpřísňuje, aby zmírnila prudké nárůsty nakažených. Johnsonův plán na zmírnění omezení v následujících měsících je tak světlem v tunelu pro celou Británii.  

Očekává se, že bude mluvit o znovuotevření maloobchodů, restaurací a kadeřnictví, které by měly přijít na řadu už 12. dubna. Premiér by měl rovněž poskytnout více informací o mezinárodním cestování. Letecké společnosti totiž bojují o přežití po roce téměř žádného cestování. Podle současného plánu by mělo být mezinárodní cestování obnoveno nejdříve 17. května.  

Postupné rozvolňování bude Velkou Británii doprovázet zvýšené testování, každý bude mít právo dvakrát týdně absolvovat antigenní test na covid-19, aby se opětovnému propuknutí zabránilo.  

Šestá řada Peaky Blinders bez hlavního hrdiny? 

Otevřít v galerii (5)
Cillian Murphy v seriálu Peaky Blinders.
Cillian Murphy v seriálu Peaky Blinders.Zdroj: Profimedia

Fanoušci populárního britského seriálu Peaky Blinders budou zřejmě nemile překvapeni. Tvůrce a spisovatel dramatu Steven Knight totiž odhalil, že svět v Birminghamu by mohl ve skutečnosti pokračovat i bez hlavní hvězdy Tommyho, kterého ztvárnil herec Cillian Murphy a kterého si fanoušci přímo zamilovali.  

Knight pro Birmingham Live přiznal, že ačkoliv současný děj na herce Murphyho spoléhá, nemusí tomu tak být po nadcházející a očekávané šesté sérii. Výkonný producent Caryn Mandabach však slíbil, že šestá sezóna Peaky Blinders bude zatím nejlepší. Natáčení se kvůli pandemii výrazně prodloužilo. Letos v lednu ale bylo potvrzeno, že se konečně s natáčením začalo.  

“Věříme, že to bude nejlepší série ze všech a jsme si jisti, že naši úžasní fanoušci ji budou milovat. Zatímco se televizní seriál chýlí ke konci, příběh bude pokračovat v jiné podobě,“ 

odhalil Stephen King. Nechal tak fanouškům velký prostor pro fantazii. 

Prodej prvorepublikové vily, Praha 9 - 406m
Prodej prvorepublikové vily, Praha 9 - 406m, Praha 9

Facebook řeší další problémy 

Otevřít v galerii (5)
Žena se přihlašuje na Facebook.
Žena se přihlašuje na Facebook.Zdroj: Freepik

O víkendu se na černém internetovém trhu objevila databáze údajů o více než 500 milionech uživatelů Facebooku, mezi nimiž jsou pravděpodobně i čeští. Jedná se tak o další příklad možného nedostatečného zabezpečení uživatelských údajů na této platformě.  

O zpřístupnění dat jako první v sobotu informoval portál Business Insider, podle nějž byla zveřejněna soukromá data 533 milionů uživatelů ze 106 zemí. K mání jsou podle amerických médií zcela zdarma. Jedná se o telefonní čísla, plná jména uživatelů, geolokační údaje, e-mailové adresy či data narození. Uniklé údaje by mohly poskytnout cenné informace kybernetickým zločincům, aby se s jejich pomocí vydávali na internetu za cizí osoby, uvedl podle serveru Business Insider Alon Gal z firmy pro kybernetickou bezpečnost Hudson Rock, který v sobotu na zveřejnění dat upozornil. 

Facebook takové problémy neřeší poprvé. Už v roce 2018 propukl skandál kolem analytické firmy Cambridge Analytica, která získala data 87 milionů uživatelů bez jejich vědomí či souhlasu. Umožnilo jí to dřívější nastavení platformy, při kterém měli vývojáři facebookových aplikací přístup k datům o všech přátelích uživatelů dané aplikace. 

"Jsou to stará data, o kterých se už psalo v roce 2019. Zjistili a opravili jsme tento problém v srpnu 2019. V té době jsme jak na Facebooku, tak na Instagramu zrušili možnost přímo najít lidi za pomoci jejich telefonních čísel,"  

reagoval v prohlášení Facebook.  

První raperka, která dosáhla miliardy zhlédnutí na YouTube 

Otevřít v galerii (5)
Nicki Minaj při vystoupení.
Nicki Minaj při vystoupení.Zdroj: Profimedia

Hudební videoklip Nicki Minaj “Anaconda” překonal na YouTube 1 miliardu zhlédnutí. Ačkoliv už se Minaj objevila v pěti dalších videích, která takovou hranici pokořila, tohle je speciální. Činí z ní totiž první sólovou ženskou raperku, která takového milníku dosáhla.  

Písničku “Anaconda” zpěvačka vydala v roce 2014 v albu s názvem “The Pinkprint”. A zlomila s ní hned několik rekordů. Za pouhých čtyřiadvacet hodin její klip vidělo 19,6 milionů diváku. Lechtivý videoklip, v němž se to hemží twerkujícími zadnicemi a různými sexuálními náznaky, mezi nimiž nechybí ani tanec Minaj na klíně rapera Drakea, přináší další důkaz, že erotika je stále v popředí zájmu diváků. 

To je z pondělního přehledu zpráv vše. Do nového týdne vám přinášíme citát od americké spisovatelky Helen Kellerové:  

“Když se jedny dveře štěstí zavřou, otevřou se jiné. Často ale na ty zavřené dveře hledíme tak dlouho, že si nevšimneme těch, které se pro nás otevřely.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze