Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Ministryně obrany poletí do USA podepsat obrannou dohodu. Zvýší se spotřební daň na naftu

Barbora Večeřová
17. května 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Jana Černochová a  Lloyd J. Austin

Ministryně obrany odletí o víkendu na utajovanou misi do USA. Se svým protějškěm tam podepíše obrannou dohodu mezi USA a Českem. Zruší se jiné pobočky České pošty, než bylo původně v plánu. Změny nastaly po domluvě se zástupci měst a obcí. Spotřební daň u nafty se zvýší na původní úroveň. Včera tuto novelu podpořila Sněmovna, změna by měla nastat od léta. 

Zvýší se spotřební daň z nafty 

Spotřební daň z nafty se zřejmě během léta zvýší na původní úroveň, kde byla až do loňského června. Sněmovna v úvodním kole podpořila vládní novelu, která zvyšuje sazbu o 1,50 Kč na 9,95 Kč na litr, píše ČTK

 

Byt k pronámu Staré město 192m
Byt k pronámu Staré město 192m, Praha 1

Zruší se jiné pobočky pošty, než bylo původně v plánu

Česká pošta po jednání se zástupci měst a obcí vyměnila v seznamu 300 rušených poboček 21 za jiné. Nejvíce změn bylo provedeno v Moravskoslezském kraji a Kraji Vysočina, kde je po čtyřech nově zařazených pobočkách za původně určené ke zrušení.

"Počet redukovaných poboček se nezměnil, na základě 164 jednání s obcemi, městy a kraji došlo k výměně 21 poboček za jiné, které se podle původního plánu rušit neměly. Důvody změn bylo dodržení tří zásad České pošty, tedy splnění legislativních, ekonomických a klientských kritérií. Zároveň jsme vyšli vstříc v mantinelech těchto kritérií starostům, kteří na základě místní znalosti požadovali změny v seznamu svých rušených pošt,"

řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík, informují Novinky.

Otevřít v galerii (1)
Zástupce generálního ředitele Miroslav Štěpán na tiskové konferenci
Zástupce generálního ředitele Miroslav Štěpán na tiskové konferenciZdroj: Renata Matějková / CNC / Profimedia

Černochová poletí do USA 

Ministryně obrany Jana Černochová podle Novinek vyrazí o víkendu na dosud utajovanou misi do Spojených států. V sídle amerických ministrů obrany v Pentagonu má příští týden podepsat s americkým protějškem Lloydem Austinem obrannou smlouvu mezi Českem a USA.

 

V Indickém oceánu se potopila loď, celkově se pohřešuje 39 lidí 

Při rybolovu se v Indickém oceánu se potopila čínská loď, všichni členové posádky se pohřešují, uvedla ve středu agentura AP s odvoláním na čínská státní média, píše iRozhlas. Na palubě podle nich bylo 17 Číňanů, 17 Indonésanů a pět Filipínců, celkově 39 lidí. Příčina potopení zatím zůstává neznámá.

 

Zásah v ŘSD vyústil v 7 zadržených 

Národní centrála proti organizovanému zločinu zasahovala v budově Ředitelství silnic a dálnic. Podle informací Deníku N se zajímá o zakázky na údržbu silnic za stovky milionů. Bývalý ministr dopravy Karel Havlíček tvrdí, že zásah souvisel se změnami, které ve státní firmě nařídil provést už před třemi lety. V kauze je stíháno 21 fyzických a 11 právnických osob, sedm jich bylo zadrženo, zjistil iDnes

 

Zdroje: ceskenoviny.cz, novinky.cz, irozhlas.cz, idnes.cz, denikn.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze