Top hledané
Výsledky (0)
Na sociální síti se objevila řada pozitivních příspěvku o známém teroristovi.

Ranní ptáče: Mladí Američané na TikToku obdivují Usámu Bin Ládina. Šéfovi Samsungu hrozí vězení

Radim Červenka
17. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
TikTok

Na sociální síti začal kolovat dopis, v němž lídr teroristické organizace Al-Káida kritizuje USA, aby ospravedlnil útoky z 11. září 2001. Šéf jihokorejské firmy na elektroniku může jít do vězení za manipulaci s akciemi firmy, která poškodila menšinové akcionáře. Američtí středoškoláci byli zadržení policií kvůli vraždě spolužáka, soud k nim může přistupovat jako k dospělým. Co říká vysvětlení odvolacího soudu ke kauze Čapí hnízdo?

Několik mladých Američanů vyjádřilo na TikToku pochopení muži, zodpovědnému za 11. září

Na sociální síti začal kolovat příspěvek s dvacet let starým dopisem Usámy Bin Ládina, který kritizuje USA a také jejího spojence Izrael, aby ospravedlnil zabíjení civilistů během největšího teroristického útoku spáchaném na území USA. Příspěvek brzy získal na 14 miliónů shlédnutí a desítky zejména mladých uživatelů TikToku vyjádřilo myšlenkám teroristy pochopení.

Sociální síť je velmi populární právě mezi mladými Američany. Řada z nich se logicky narodila po teroristických útocích 11. září 2001. Podle vyjádření zástupců čínské firmy, která TikTok provozuje, videopříspěvek sice podporuje terorismus, což je proti jejich pravidlům, ale dosah byl jen velmi malý, což ale neodpovídá miliónům shlédnutí, informovala CNN.

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

Šéf Samsungu čelí vězení v Jižní Koreji

Státní zástupci v Jižní Koreji navrhuji trest pětiletého uvěznění pro šéfa Samsung Electronics Jay Y. Leeho za podvody s akciemi. Lee všechna obvinění popřel a řekl, že se cítí nevinný. Proces s ním trval tři roky a nyní se chýlí ke konci. V jádru kauzy stála manipulace s akciemi firmy s cílem zlepšit postavení Leeho v hierarchii ovládající firmu.

Ovlivňování akcii se však odráželo na jejich ceně a poškodilo jejich menšinové vlastníky. Lee a jeho spolupracovníci odmítají poškozování akcionářů s tím, že šlo o standardní postupy managmentu firmy, informovala agentura Reuters.

Otevřít v galerii (2)
Samsung je znám především pro své mobilní telefony
Samsung je znám především pro své mobilní telefonyZdroj: Pixabay

Osm amerických středoškoláků bylo zadrženo kvůli podezření z vraždy

Studenti střední školy v Las Vegas ve věku 13 až 17 let byli zadržení kvůli obvinění z vraždy. Svého spolužáka ubili k smrti, což navíc zachytili na video mobilním telefonem. Napadený sedmnáctiletý Jonathan Lewis Jr. podlehl zranění po týdnu boje o život v nemocnici. 

Podle dosavadních zjištění mělo dojít ke rvačce o audio sluchátka, kdy studenti schválně odešli do aleje za rohem školy, aby se o ně mohli poprat. Na následném ubití oběti se však podílelo podle videa až 10 studentů, dva z nich jsou obviněni z vraždy.. Zatímco u nás spadají do kategorie nezletilých, v americkém státě Nevada mohou být jako dospělí souzení lidé starší 13 let. V případě obvinění z vraždy je mladistvý nad 16 automaticky přeřazen mezi dospělé. Podle odborníků bude pohled na otázku jestli k pachatelům přistupovat jako k mladistvým nebo dospělým určující pro celý justiční systém, uvedla agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Pieta na místě vraždy středoškolského studenta v Las Vegas
Pieta na místě vraždy středoškolského studenta v Las VegasZdroj: Profimedia

Odvolací soud zrušil zproštění viny v kauze Čapí hnízdo pro Andreje Babiše

Pražský vrchní soud dokončil vysvětlení, proč zrušil rozsudek zprošťující viny politika a ex-premiéra Andreje Babiše (ANO) v kauze Čapí hnízdo. Soudce Jan Šott se tak sledovaným případem bude muset znovu zabývat. Nicméně nelze předpovídat, jestli na svém předchozím verdiktu něco změní.

V centru zrušení rozsudku jsou dvě otázky pro přehodnocení. První je otázka jestli vůbec došlo k trestnému činu a druhá se týká prokázání toho, jestli obžalovaní věděli, že o padesátimilionovou dotaci nemohou žádat.

"V případě posuzování Farmy Čapí hnízdo jako malého nebo středního podniku by otázka sousedního a relevantního trhu nebyla jednoduchá a minimálně z hlediska subjektivní stránky by byla poměrně problematická,"

citoval rozhodnutí soudkyně odvolacího soudu Evu Brázdilovou server Seznamzprávy.cz.

Zdroje: reuters.com, cnn.com, apnews.com, seznamzpravy.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: