Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Mladý LeBron James. Letenky na Havaj zadarmo. První víkend českých podniků

Kateřina Ostrejšová
06. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
LeBron James

Basketbalová superstar LeBron James se na Twitteru pochlubil osmnáct let starým rozhovorem. Už tehdy se od něj čekaly velké věci. Havaj se snaží probudit ekonomiku lákáním obyvatel zpátky na ostrov, nabízí letenky zdarma. České hospody měly první víkend po lockdownu otevřeno, jak to dopadlo?  

Letenky na Havaj zadarmo? 

Otevřít v galerii (5)
Žena si kupuje letenky přes internet.
Žena si kupuje letenky přes internet. Zdroj: freepik.com

Havaj nabízí potenciálním obyvatelům zpáteční lety zdarma, pokud se dočasně přestěhují na malebný ostrov Oahu. Součástí úsilí státu o stimulaci místní ekonomiky je nová iniciativa zahájena s náborem talentovaných amerických pracovníků, kteří v současnosti pracují z domova. Díky programu Movers and Shakas by měli pomoci vybudovat odolnější havajskou ekonomiku.  

Ti, kteří by se pro návrat rozhodli by spolu s bezplatnými zpátečními lety získali i výrazné slevy na ubytování, stravování a prostory pro spolupráci. Program doufá, že využije miliony Američanů pracujících z domova.  

„Pandemie v dohledné budoucnosti normalizovala vzdálenou práci, proto věříme, že tato situace představuje příležitost pro obyvatele k návratu domů a pro státní zaměstnance, aby zažili Havaj, ne jako turisté, ale jako přispívající členové naší komunity,“ 

uvedl zakladatel programu.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Rozhovor s mladým LeBronem Jamesem 

Otevřít v galerii (5)
LeBron James
LeBron JamesZdroj: profimedia.cz

Rozhovor s mladým LeBronem Jamesen z roku 2002 se znovu objevil a ukazuje, že ho tehdy nevyvedlo z míry ani srovnání s Michaelem Jordanem nebo Kobe Bryantem. Kariéra Jamese byla něco jako zázrak. Už před tím, než naskočil do nejvyšší soutěže NBA, ho lidé porovnávali s velkými hráči. Taková očekávání a nátlak samozřejmě mohli zmařit vývoj hráče, James to však překoval a dostal se mezi basketbalové velikány.  

Když se dnes ohlédneme zpět, je snazší si představit, že si James všímá srovnání mezi sebou a hvězdami NBA. Přesto rozhovor z roku 2002, který se nedávno znovu objevil ukazuje, že LeBronova víra v sebe a své schopnosti byla součástí jeho myšlení, díky kterému se stal superstar NBA. V rozhovoru byl James tázán, jaké to je být ve srovnání s některými z největších hráčů v historii NBA.  

„Dělá mi to ještě těžší dostat se na úroveň jako Magic, Michael, Bird, Julius, ještě teď, když jsou v lize Kobe a Tracy, ale je skvělé být srovnáván s některými velikány. Když se na to podívám, chci být jako Michael Jordan a Magic Johnson, ne na hřišti, ale mimo hřišti,“ 

James řekl, že i když poznal očekávání, která na něj byla kladena, zajímal se hlavně o svůj vlastní růst. Nyní vstoupil do své 18. sezóny v NBA. V basketu dokázal téměř všeho, co lze. Po podpisu dalšího prodloužení, které ho udrží v Los Angeles do roku 2023, je jasné, že neplánuje brzké zpomalení. 

Policie v noci zasahovala v otevřených barech 

Otevřít v galerii (5)
Kamarádi s pivem na baru.
Kamarádi s pivem na baru. Zdroj: freepik.com

Policie v noci ve velkém zasahovala v restauracích a barech, které byly otevřeny i přes zákaz po desáté hodině večer. To se samozřejmě nelíbí ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému, který požádal ministra vnitra i policejního prezidenta o zpřísnění kontrol a přiklání se k tomu, aby provozovatelé takových podniků dostali pokuty v řádech až milionů korun.  

Podle Blatného je Česko na hranici mezi třetím a čtvrtým stupněm protiepidemického systému PES a pokud by se situace zhoršila, tak hrozí, že se budou podniky opět zavírat.  

Nečekaná prohra Barcelony 

Otevřít v galerii (5)
Álvaro Negrego
Álvaro NegregoZdroj: profimedia.cz

Cádiz zdolal po mistrovském Realu Madrid i druhý tým v La Lize, Barcelonu. Naposledy se takové překvapení stalo v roce 1991. Na první gól Álvara Gimenéze ještě Španělé dokázali odpovědět, díky vlastní brance Pedra Alcaly, Cádiz ale přece jen strhnul vítězství na svou stranu. V 63. minutě využil Negredo několika chyb při rozehrávce soupeře a pohodlně vypálil do odkryté branky. Bývalý hráč Manchesteru City nebo Sevilly prožívá v 35 letech vydařený návrat do španělské ligy. Ke třem asistencím přidal stejný počet gólů. 

Cádiz je v tabulce pátý. Barcelona ani počtvrté v řadě venku nevyhrála a ze sedmého místa ztrácí na Atlético už 12 bodů.  

Pozastaven kvůli laku na nehty  

Otevřít v galerii (5)
Student ve školní lavici.
Student ve školní lavici. Zdroj: freepik.com

Sedmnáctiletý student střední školy v Texasu byl poslán domů kvůli tomu, že měl nalakované nehty. V příručce pro studenty Texaské školy pravidla stanovují, že chlapci nesmí nosit lak na nehty nebo make-up. Příručka neuvádí stejná omezení pro díky, přestože jim zakazuje nosit výrazný nebo rušivý make-up.  

„Okres každoročně pečlivě a promyšleně přezkoumává oblékání. Výsledkem tohoto průzkumu je finální oblékací kód, který se důsledně provádí a prosazuje během příštího školního roku,“ 

uvedl okresní dozorce Kenny Berry ve svém prohlášení. Sedmnáctiletý student se hájil tím, že to dělá proto, aby vyjádřil, kým opravdu je.  

„Byl jsem uvězněn v myslích uzavřených lidí ... miluji své nehty. Myslím, že jsou tak cool. Určitě to používám k vyjádření sebe samotného a cítím, že by každý měl mít takovou svobodu projevu,“ 

napsal Wilkinson ve své petici. 

To je od nás zatím vše, užívejte si pohodovou adventní neděli po boku vašich blízkých, protože jak řekl francouzský spisovatel André Maurois:  

„Bez rodiny se člověk chvěje zimou v nekonečném vesmíru.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze