Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Módní trapas Lopez. Porušovali kandidáti prezidentskou kampaň? Děti se víc těší do lavic

Kateřina Ostrejšová
01. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Jennifer Lopez vykoukla cedulka

Kdo jiný by doskákal dál než ranní ptáče. A ještě dál to umí s čerstvými novinkami. Už dnes startuje filmový festival v Benátkách, na který se vydala i Jennifer Lopez. Hned z kraje si ovšem uřízla menší trapas s outfitem.  

Praha reaguje na hrozbu další vlny covidu 

Otevřít v galerii (7)
Lidé na ulici v rouškách
Lidé na ulici v rouškách Zdroj: Unsplash

Hlavní město Praha by se během podzimu mělo soustředit na přípravu na další vlnu covidu. Podzimní covidovou situaci zatím nikdo nedokáže předpovědět. S koncem prázdnin přichází návrat do škol, chladnější počasí také napomůže delšímu přežití viru, který se dnes v ČR podle všeho vyskytuje převážně v mnohem nakažlivější variantě delta. Včera na hrozící podzimní vývoj mimo jiné zareagovala rada vlády pro zdravotní rizika projednáním třetí vlny očkování. Ta začne v příštích týdnech a v první fázi se soustředí především na obyvatele nad 60 let věku, včetně seniorů v pobytových zařízeních i v domácí péči. Vláda včera také rozhodla o povinném testování personálu i klientů sociálních služeb, kteří nebyli naočkováni proti koronaviru. 

Módní trapas Jennifer Lopez  

Otevřít v galerii (7)
Jennfier Lopez vykoukla cedulka
Jennfier Lopez vykoukla cedulka Zdroj: Unsplash

Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle
Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle, Praha 5

Jsou různé módní přešlapy, kterých když se celebrity dopustí, způsobí takzvané módní faux pas. Něco podobného se stalo zpěvačce Jennifer Lopez, která se na přehlídce Dolce & Gabbana v italských Benátkách chtěla blýsknout v tyrkysovo-květinovém setu s kápí. Ona sama, ani nikdo z jejího týmu, si ovšem nevšimli malé cenovky, která celému outfitu kazila dojem a působila trošičku komicky. Je to velká škoda, protože jinak vypadá zpěvačka naprosto dokonale.  

Více žáků se po pauze začalo těšit do školních lavic  

Otevřít v galerii (7)
Děti míří do školy
Děti míří do školyZdroj: Unsplash

Po dlouhé pauze a obnově prezenční výuky letos na jaře přibylo žáků, kteří se do školních lavic těší. Počet studentů, kteří chodí do školy rádi vzrostl ve srovnání s dobou před pandemií z 65 na 80 %. Je to i tím, že se děti špatně vyrovnávali s online výukou na dálku a téměř jedna čtvrtina napříč ročníky trpěla duševní nepohodou. Hlavním kamenem úrazu bylo nestíhání probírané látky. Vyplývá to z výzkumné zprávy projektu o dopadech pandemie covid-19 na vzdělávání, o které ČTK informoval sociolog Daniel Prokop ze společnosti PAQ Research.  

Průzkum udělala společnost Kalibro Projekt mezi 4. červnem a 7. červencem, zúčastnilo se ho 2243 žáků a rodičů prvních až devátých tříd základních škol.  

Porušovali kandidáti prezidentské kampaně?  

Otevřít v galerii (7)
Jiří Drahoš při prezidentské debatě v roce 2018
Jiří Drahoš při prezidentské debatě v roce 2018Zdroj: Profimedia

Současný senátor a bývalý kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se ohradil proti tvrzení Hradu, že v poslední prezidentské kampani porušoval zákon. V pondělí to uvedl mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Reagoval tak na oznámení, že Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí našel tři porušení zákona v Zemanově prezidentské kampani před volbami v roce 2018. Problémy našel úřad také v případě Drahoše, označil je však za zanedbatelné. 

Zeman v roce 2018 prezidentskou funkci obhajoval. Podle úřadu byly jeho tehdejší výjezdy do krajů předvolební kampaní.  

"Došlo k využití funkce prezidenta republiky k vedení předvolební kampaně. Prezident to rozporoval, že žádnou kampaň nevedl, nicméně podle názoru úřadu část každého toho výjezdu do kraje naplňovala rysy volební kampaně,"  

uvedl vedoucí kontrolní skupiny Tomáš Hudeček. Drahoš podle dohledového úřadu neposkytl informace o převedení nevyužitých peněz na dobročinné účely, pochybil při vykazování podporovatelů a nezapočetl jeden výdaj své kampaně.  

Dohledový úřad má možnost uložit pokutu 10.000 až 100.000 korun. Prezident ale podle Hudečka disponuje celou řadou imunit, včetně správně právní imunity, takže řízení o uložení pokuty zahájit nelze. 

Z Afghánistánu odletěli poslední američtí vojáci  

Otevřít v galerii (7)
Afghánistán už opustili všichni američtí vojáci
Afghánistán už opustili všichni američtí vojáci Zdroj: Unsplash

Z Afghánistánu dnes v noci odletěli poslední američtí vojáci. Potvrdil to agentuře Reuters generál Frank McKenziem který velí americkým silám na Blízkém východě, v Perském zálivu a severní Africe. Amerika už dříve deklarovala, že z Afghánistánu, kde jejich vojáci působili téměř dvacet let, odejdou do 31. srpna. Mluvčí hnutí Tálibán po odletu amerických vojáků prohlašoval úplnou nezávislost Afghánistánu. 

"Poslední americký voják opustil kábulské letiště a naše země získala úplnou nezávislost,"  

řekl mluvčí hnutí Tálibán Karí Júsuf Ahmádí. 

Luxusní byt s předzahrádkou na prodej, Praha
Luxusní byt s předzahrádkou na prodej, Praha, Praha 8

Rodiče v USA reagují na čínský zákaz času stráveného před obrazovkou 

Otevřít v galerii (7)
CHlapec si hraje na tabletu
CHlapec si hraje na tabletu Zdroj: Unsplash

Raleigh Smith Duttweiler skládala prádlo ve svém domě v Ohiu, její tři děti hrály nahoře videohru Minecraft, když slyšela příběh o nových pravidlech v Číně, které zakazují teenagerům a dětem do 18 let hrát videohry více než tři hodiny týdně. 

„Ach, to je nápad,“ vzpomíná Duttweilerová, která pracuje v oblasti public relations v neziskové organizaci.  

„Můj americký instinkt: Jedná se o jakési porušení práv a nikdo nám přeci nemůže říkat, co máme dělat uvnitř našich domovů. Na druhou stranu není příliš dobré, aby děti hrály videohry tak často, jak hrají, dokonce i moje vlastní děti. A myslím si, že by bylo mnohem snazší to vypnout, kdyby to nebylo jenom o hádání se s mámou, ale faktem, že to říká policie,” 

Čínský regulační orgán uvedl, že nová pravidla byla reakcí na rostoucí obavy, že hry ovlivňují fyzické a duševní zdraví dětí. 

MF dnes zveřejní údaje o vývoji státního rozpočtu ke konci srpna 

Otevřít v galerii (7)
ministryně financí Alena Schillerová
ministryně financí Alena Schillerová Zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Ministerstvo financí dnes zveřejní údaje o vývoji státního rozpočtu ke konci srpna. Ke konci července schodek státního rozpočtu stoupl na 279,4 miliardy korun z červnových 265,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší červencový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna skončil rozpočet ve schodku 230,3 miliardy korun. 

Přejeme vám krásné středeční ráno. Doufáme, že jste se dobře vyspali a budete mít příjemný den. Posíláme do něj slova Joshui Marine:  

„Problémy jsou tím, co činí život zajímavým a jejich překonávání je tím, co činí život smysluplným.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze